Pakiet Microsoft 365 możesz znać jako Office 365, gdyż jeszcze do niedawna oferowany był on właśnie pod taką nazwą. Wraz z tą modyfikacją wprowadzono nowe aplikacje, z których mogą korzystać ci, którzy wybiorą ten plan. Sprawdź, jakie rozwiązania są dostępne w pakiecie Microsoft 365 Business Basic i dlaczego warto z nich korzystać.

Jak to się zaczęło?

Platformę Office 365 aktywowano w 2011 roku. Microsoft miał znakomite wyniki pod względem sprzedaży pakietu oprogramowania dla firm instalowanego na dysku komputerów. Niewielu jest użytkowników PC-tów i laptopów, którzy nie znają takich aplikacji jak Word, Excel czy Power Point. Nowa oferta wiązała się z rosnącą konkurencją, czyli pakietem Google Apps, który obecnie nosi nazwę G Suite.

21 kwietnia 2020 roku nazwę pakietu Office 365 zmieniono na Microsoft 365 i wtedy udostępniono również 2 kolejne aplikacje, mianowicie Microsoft Teams i Microsoft Family Safety. Dostępne są różne wersje rozwiązania – dla firm, jak i zdecydowanie skromniejszy, darmowy plan przeznaczony dla użytkowników indywidualnych. Oferta dla przedsiębiorstw również została podzielona na pakiety, które różnią się możliwościami.

Co wchodzi w skład Microsoft 365 Business Basic?

Oto, z czego możesz korzystać, jeśli zdecydujesz się na Microsoft 365 Business Basic:

  • Aplikacje Word, Excel, Power Point i Outlook w wersji online – czyli popularne programy biurowe Microsoftu.

Word to edytor tekstu, Excel to arkusz kalkulacyjny, Power Point umożliwia tworzenie prezentacji multimedialnych, a Outlook służy do obsługi poczty. Dzięki temu, że rozwiązania te dostępne są online, dają one zdecydowanie większe możliwości niż w wersji instalowanej na dysku. Przede wszystkim dostęp do plików masz wszędzie tam, gdzie możesz skorzystać z internetu.

Tym samym wiele osób ma opcję wspólnej pracy nad dokumentem, nawet jeśli znajdują się one w różnych częściach świata. Eliminuje to pewne ograniczenia, gdyż dzięki temu praca nad plikami nie wymaga obecności w biurze. W tym pakiecie nie ma wersji programów instalowanych na dysku, które są dostępne w aplikacji Microsoft 365 dla firm i Microsoft 365 Business Standard.

  • Dysk One Drive – czyli dysk w chmurze.

Może to być powierzchnia, na której będą zapisywane pliki firmowe, a może tam również trafić kopia zapasowa danych. Masz do dyspozycji aż 1 GB.

  • Poczta Exchange – firmowa poczta online.

Do dyspozycji na pliki poczty masz aż 50 GB powierzchni, zatem nie będziesz zmuszony do ciągłego usuwania wiadomości. Masz również zapewnioną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i filtry antyspamowe. Jest to ciekawy konkurent dla poczty Gmail.

  • Microsoft Teams – czyli nowość w pakiecie.

Jest to narzędzie do organizowania czatu i wideokonferencji. Program ten to znakomite rozwiązanie, które stanowi wsparcie pracy zespołowej, ułatwia wykonywanie zadań i usprawnia to. Dzięki aplikacji możesz komunikować się z wieloma osobami na raz, co sprawia, że stanowi ona centrum pracy zespołowej.

W powyższym pakiecie nie ma aplikacji Publisher i Access. Sam musisz ocenić, czy ich potrzebujesz i czy w związku z tym powinieneś się zdecydować na inny plan niż Microsoft 365 Business Basic.

Co wybrać – Business Basic czy wersję darmową?

Wybór Microsoft 365 jest dla firm może być bardziej wygodnym rozwiązaniem niż postawienie wyłącznie na standardowy zestaw programów instalowanych na komputerze.  Znaczącą różnicę stanow przede wszystkim dostępność dużej powierzchni w chmurze.

W pakiecie darmowym do dyspozycji jest tylko 5 GB, co być może wystarczy na archiwum najważniejszych plików, jakie posiadasz na komputerze, ale na pewno nie jest to powierzchnia do pracy, zapisywania kopii zapasowych i wielu innych danych. Wersja Business Basic oferuje za to 1 TB przestrzeni, a więc pojemność znacznie bardziej szacowną.

Istotne jest także to, że korzystając z tych rozwiązań, uzyskujesz dostęp do polskojęzycznego wsparcia technicznego, tak więc nie będziesz musiał radzić sobie sam z rozwiązywaniem ewentualnych problemów. Możesz również uzyskać wsparcie przy wdrażaniu rozwiązania w firmie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Cena pakietu Business Basic to kilkanaście-kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co dla większości firm nie powinno stanowić ogromnego wyzwania finansowego.

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *