Obecnie na rynku działa wielu operatorów. Część z nich to duże marki z doświadczeniem, a część to operatorzy wirtualni lub submarki. Wybierając dostawcę usług telekomunikacyjnych, warto kierować się nie tylko ceną i zawartością pakietu, ale także opiniami na jego temat.

Nowy operator czy przedłużenie umowy?

Kiedy kończy się nam umowa u obecnego operatora lub po prostu obecna opcja nie jest już atrakcyjna, wiele osób zastanawia się nad tym, czy pozostać u danego dostawcy, czy też przetestować usługi nowego. Obecnie numer telefonu można z łatwością przenieść do innej sieci, o ile oczywiście z poprzednim operatorem użytkownik nie jest związany długą umową. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy na rynku nie ma lepszej opcji. W końcu wybór jest naprawdę duży.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając inną sieć komórkową, warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne pakiety i ich ceny. Do najważniejszych aspektów można zakwalifikować:

  • nielimitowane rozmowy i SMS-y to dzisiaj standard, jednak warto sprawdzić, czy dana sieć rzeczywiście je oferuje;
  • duży pakiet transferu danych, a więc gigabajtów do wykorzystania;
  • konsekwencje wykorzystania pakietu danych, a więc szybkość, z jaką później działa Internet;
  • zasięg danej sieci komórkowej, co ma szczególne znaczenie dla osób mieszkających na terenach ze słabym dostępem do sieci;
  • roaming międzynarodowy w pakiecie;
  • dodatkowe oferty, które pojawiają się w niektórych sieciach;
  • możliwość dobrania telefonu do abonamentu, jeśli chce się kupić nowe urządzenie;
  • czas trwania umowy i konsekwencje związane z rezygnacją z niej – warto wiedzieć o tym, że obecnie wielu operatorów oferuje czas nieokreślony, a więc można zrezygnować z umowy z miesięcznym wypowiedzeniem.

Dodatkowo należy oczywiście zwrócić uwagę na cenę i jej dopasowanie do zawartości danego pakietu.

Atrakcyjne promocje dla klientów

Warto wypatrywać atrakcyjnych promocji, które często adresowane są do nowych klientów. W ten sposób można zaoszczędzić, otrzymać dodatkowe gigabajty na surfowanie w sieci lub skorzystać z innych ciekawych ofert. Dobrym rozwiązaniem jest śledzenie wybranych operatorów w mediach społecznościowych lub po prostu regularne sprawdzanie ich stron internetowych. W ten sposób czasami można odkryć promocje, które zwykle większość użytkowników jest w stanie przeoczyć. Niektórzy oferują dodatkowe gigabajty, inni niższą cenę przez kilka miesięcy, a jeszcze inni dodatkowe usługi (na przykład dostęp do serwisu muzycznego albo platformy z filmami). Wszystkie atrakcyjne promocje pojawiają się przecież po to, aby zdobyć nowych klientów. Warto pamiętać o tym, że obecnie coraz większe znaczenie ma elastyczność oferty, a więc brak konieczności wiązania się długą umową. Właśnie dlatego dobrze sprawdzić, co operatorzy mają na swoich stronach internetowych i porównać kilka ofert.

Artykuł partnera.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *