Nauka angielskiego nie zawsze musi polegać na robieniu kolejnych ćwiczeń w książkach i nużących powtórkach. Warto wiedzieć, że istnieje wiele ciekawych aplikacji, które są perfekcyjne przy poznawaniu nowego języka.

Takie programy zwykle przez cały dzień dostarczają pomniejsze ćwiczenia i przypomnienia. Wystarczy poświęcić zaledwie kilkadziesiąt minut dziennie, by nauczyć się angielskiego. Sprawdź, jakie aplikacje są godne uwagi. Dla tych, których interesuje wysokiej jakości aplikacja do nauki angielskiego ranking powinien okazać się przydatny!

Jak się uczyć języka angielskiego?

Oczywiście najłatwiej by było zrobić to w szkole, ale skoro tu jesteś, to zapewne z jakiegoś powodu to się nie powiodło. Spokojnie, nie ma się czego wstydzić, każdy całe życie się czegoś uczy. Jeżeli nie wyszło w szkole, a nie chcesz wydawać pieniędzy na szkoły prywatne lub płacić wygórowane stawki u nativa, zawsze możesz sięgnąć po aplikację. Tak, w 2023 posiadamy wiele różnych aplikacji do nauki języka angielskiego.

Jak to z dzisiejszą technologią bywa: możesz się uczyć, kiedy chcesz, jak długo chcesz oraz w dokładnie takim tempie, jakim potrzebujesz. Kilkunastominutowa przejażdżka autobusem? Powtórz słówka. Posiedzenie w toalecie? Sprawdź wymowę. Godzinka wolnego czasu, której nie chcesz zmarnować? Poświęć go na lekcję angielskiego w aplikacji. Może nowy temat? Może pora podejść do sprawdzianu? Wszystko zależy od ciebie.

Współczesna technologia pozwala nie tylko na naukę angielskiego samą w sobie. Pamiętacie ze szkolnych ławek słynne magnetofony, które zawsze mieli nauczyciele angielskiego? Obowiązkowo z możliwością odtwarzania kaset magnetofonowych, które potem było trzeba przewijać…

W aplikacji do nauki języka angielskiego wszystko będzie na miejscu. Chcesz posłuchać prawidłowej wymowy? Naciśnij przycisk. Jeszcze raz? Jeszcze raz naciśnij guzik. Aplikacje do nauki języka angielskiego zastępują nawet nauczyciela: wbudowane funkcje rozpoznawania mowy sprawdzą, czy dobrze wypowiadasz słowa. Tak, nauka angielskiego w aplikacji to nie tylko klepanie słówek na klawiaturze, to też praktyczna nauka wymowy.

Najlepsze w tym wszystkim jest, że naukę języka można zacząć w każdym wieku. Są aplikacje, które są celowo tworzone z myślą o dzieciach i starają się obrócić naukę w zabawę. Są aplikacje do nauki angielskiego dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. W tym poradniku przedstawimy top 5 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego.

Jak to powiedział Marek Kondrat w “Dniu Świra” do swojego filmowego syna: “Poćwiczymy angielski?” Język angielski wcale nie musi być trudny w nauce!

Ranking aplikacji do nauki angielskiego – wybierz najlepszy program dla siebie!

Jeśli chcesz polepszyć swoją znajomość języka angielskiego, dobra aplikacja będzie świetnym punktem wyjścia. Aplikacji tego typu na rynku jest stosunkowo dużo. Można znaleźć zarówno płatne, jak i darmowe programy. Wybór zależy od osobistych preferencji.

Warto jednak mieć na uwadze przede wszystkim opinie użytkowników, funkcjonalność aplikacji oraz jej obsługę – powinna być intuicyjna. Poniżej zebraliśmy kilka najlepszych programów na rynku. Są to często polecane aplikacje, które rzeczywiście pomogły wielu użytkownikom nauczyć się nowego języka. Sprawdź ranking najlepszych programów i poznaj język angielski!

Duolingo – jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki różnych języków

Duolingo

Duolingo jest niezwykle popularną aplikacją do nauki języka angielskiego i nie tylko. Największy plus w tym przypadku to zdecydowanie ogromna liczba pobrań oraz zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się na naukę języka angielskiego przy jej pomocy. Dzięki temu widać, że aplikacja jest skuteczna.

Warto zauważyć, że można ją pobrać zupełnie za darmo. Jest ona dostępna na smartfony z Androidem i iOS. Aplikacja mocno przypomina zestawienie wielu mobilnych minigier. Każde zadanie jest jednak edukacyjne.

Duolingo wykorzystuje motyw nauki przez zabawę, co sprawdza się genialnie. Można bardzo szybko poznać nowy język. Warto zauważyć, że aplikacja umożliwia ćwiczenie każdego aspektu – mowy, czytania, pisania oraz słuchania.

Dodatkowo codziennie uczymy się nowych słówek. Zestaw minigier jest naprawdę satysfakcjonujący. Wykonywanie kolejnych zadań to przeciwieństwo znużenia. Ta kwestia jest prawdopodobnie największą zaletą Duolingo. Jeśli chodzi o najlepsze darmowe aplikacje do nauki angielskiego, powyższa propozycja mieści się w czołówce rankingu.

Zlaety

 • Bardzo często polecana aplikacja – ponad 100 mln pobrań
 • Wygodny i intuicyjny interfejs
 • Aplikacja jest darmowa
 • Bardzo szybko zauważalne efektu – już po kilku dniach
 • Rozbudowana funkcjonalność
 • Satysfakcjonująca nauka przez minigry

Wady

 • Reklamy w aplikacji
 • Nie będzie idealna dla każdego poziomu zaawansowania języka

Tongo – ciekawe podejście do nauki języka w nowoczesnej aplikacji mobilnej

Ta aplikacja jest jedną z najlepszych na rynku, jeśli chodzi o płatne propozycje. Można z niej korzystać przez 3 dni za darmo, później konieczne będzie wykupienie abonamentu, aby nauka języka mogła być kontynuowana.

Kosztuje on 56 zł na miesiąc, 160 zł na 6 miesięcy oraz 230 zł na 12 miesięcy – zależnie od preferencji. Tongo umożliwia naukę od podstaw różnych języków, nie tylko angielskiego. Zadania podzielono tu na tematy i codzienne, kilkuminutowe sesje. Wyróżnia się nowoczesny interfejs oraz świetna skuteczność.

Najważniejsza funkcja tej aplikacji to jednak możliwość czytania i słuchania książek w innych językach. Podzielono je wygodnie względem stopnia trudności. Bardzo ważną opcją jest możliwość włączenia tłumaczenia w każdej chwili. Baza książek jest spora – to świetny sposób na naukę nowego języka. Dodatkowo można poznać wiele ciekawych tytułów.

Zlaety

 • Intuicyjny, świetnie wyglądający interfejs
 • Bogata funkcjonalność – zadania, słówka, kilkuminutowe sesje
 • Opcja czytania i słuchania książek w innych językach z dostępnym tłumaczeniem
 • Podział ćwiczeń i książek względem stopnia trudności
 • Nauka od podstaw

Wady

 • Konieczność opłacania abonamentu po 3 darmowych dniach
 • Baza książek może nie odpowiadać każdemu

Babbel – aplikacja do nauki języka angielskiego z lekcjami online na żywo

Babbel

To bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o najlepsze aplikacje do nauki angielskiego na smartfony z systemem Android i iOS. Babbel oferuje naprawdę bogatą funkcjonalność, co jest tutaj największą zaletą.

Deweloperzy uwzględnili tu opcję standardowej nauki zwrotów, fraz czy też gramatyki – można korzystać ze słuchania, czytania oraz pisania. Mimo wszystko najciekawsza opcja to lekcje online na żywo i możliwość rozmowy z native speakerami w różnych językach, w tym oczywiście w języku angielskim. Dzięki temu można rzeczywiście praktycznie ćwiczyć między innymi angielski.

Aplikacja oferuje różne ćwiczenia, zadania, podcasty, gry językowe i wiele więcej. Uwzględniono tu wszystko, czego można wymagać od tego typu programu. Babbel jest darmowy przez 7 dni. Później będzie konieczne wykupienie subskrypcji. Jej cena wynosi 117 zł za 3 miesiące, 186 zł za 6 miesięcy i 264 zł przy rocznym abonamencie.

Zlaety

 • Szeroka funkcjonalność – wiele metod nauki fraz, gramatyki i zwrotów
 • Opcja rozmowy z native speakerem na żywo
 • Lekcje online prowadzone na żywo
 • Darmowy program przez 7 dni
 • Skuteczność potwierdzona na prestiżowych uczelniach, jak Yale

Wady

 • Dość drogi abonament
 • Aplikacja zbyt prosta dla bardziej zaawansowanych

eTutor – często polecana aplikacja do nauki języka angielskiego i niemieckiego

eTutor

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego wymagają zwykle więcej czasu, by dobrze przyswoić wiedzę. Cechą, która wyróżnia eTutor jest to, że trzeba tutaj tylko 15 minut każdego dnia, by efektywnie uczyć się danego języka (angielskiego lub innego).

Aplikacja korzysta z metody szybkich powtórek i krótkich, różnorodnych zadań interaktywnych. Deweloperzy zadbali także o gry językowe czy też ciekawy system pomagający w zapamiętywaniu najważniejszych fraz lub całych wyrażeń.

Ta aplikacja posiada darmowy okres próbny. Mimo wszystko dalsze korzystanie wymaga opłacenia abonamentu. Kosztuje on 239 zł na 12 miesięcy. Bardzo często pojawiają się jednak promocje i wtedy można kupić subskrypcję eTutor nawet 30% taniej.

To jedna z najlepszych aplikacji do nauki języka dla osób, które nie mają na co dzień zbyt dużo czasu. Dodatkowo warto zauważyć wygodną obsługę, intuicyjny interfejs i po prostu skuteczność, którą potwierdzają zadowoleni użytkownicy.

Zlaety

 • Wymaga tylko 15 minut dziennie, by skutecznie uczyć się obcego języka
 • Intuicyjna, przejrzysta oraz prosta w obsłudze aplikacja
 • Częste zniżki na abonament
 • Opcja nauki 4 języków
 • Ciekawy system powtórek oraz różnorodne zadania i gry językowe

Wady

 • Abonament kosztuje dość dużo bez promocji
 • Zabrakło rozbudowanych opcji, jak rozmowa na żywo w danym języku

Memrise – świetna aplikacja do nauki angielskiego i nie tylko, stworzona przez ekspertów językowych

Memrise

Bardzo rozbudowana aplikacja, która oferuje ogrom funkcji do nauki języków obcych – jest ich tu również sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Memrise można pobrać za darmo, ale uwzględniono również plan Premium, usprawniający naukę języków obcych.

Za niewielką opłatą aplikacja odblokowuje nowe metody nauki języka oraz ćwiczenia czy też tryb Offline. Nie trzeba wykupować planu Premium, by skutecznie korzystać z programu. Memrise to idealny wybór, jeśli chodzi o najlepsze darmowe aplikacje do nauki angielskiego.

Uwzględniono tu przede wszystkim przygotowane przez ekspertów językowych kursy, ciekawe, interaktywne lekcje oraz ogrom nagrań wideo i audio do dyspozycji. Aplikacja jest naprawdę rozbudowana. Można nawet ćwiczyć wymowę, ponieważ program ją rozpozna automatycznie. To aplikacja dla wymagających użytkowników. Można się tutaj nauczyć około 20 języków.

Zlaety

 • Bardzo dużo funkcji do nauki języka także w darmowym planie
 • Możliwość wyboru między około 20 różnymi językami do nauki
 • Plan Premium daje dostęp do ciekawych, dodatkowych opcji
 • Kursy przygotowane przez ekspertów językowych
 • Wiele nagrań audio i wideo do nauki
 • Technologia rozpoznawania mowy

Wady

 • Plan Premium może wydawać się zbyt drogi dla niektórych
 • Można używać aplikacji tylko online w darmowej wersji

LingoDeer – efektywna i ciekawa nauka wielu języków w zupełnie darmowej aplikacji

LingoDeer

Dość rozbudowana aplikacja do nauki języków (nie tylko angielskiego), którą można pobrać zupełnie za darmo. Nie trzeba tutaj płacić abonamentu czy wykupować planu Premium. Wszystkie funkcje są dostępne od razu po zainstalowaniu LingoDeer.

Aplikacja oferuje naukę fraz, zwrotów i gramatyki w oparciu o kursy, nagrania native speakerów czy też wyjaśnienia gramatyczne. Opcji jest tutaj naprawdę wiele – deweloperzy zadbali o rozbudowany zestaw ćwiczeń z pewną dawką humoru.

LingoDeer ma wbudowane praktyczne objaśnienia zasad pisowni i ogrom różnorodnych zadań. Z aplikacji można korzystać offline, co także jest sporą zaletą. Warto zwrócić uwagę na to, że ćwiczenia zostały tutaj przygotowane przez profesjonalnych nauczycieli. Ich zadaniem jest nauka przez zabawę – w LingoDeer sprawdza się to perfekcyjnie.

Zlaety

 • Aplikacja jest zupełnie darmowa
 • Możliwość nauki wielu języków – kolejne są na bieżąco dodawane
 • Ogrom dostępnych ćwiczeń i zdań – są mocno różnorodne
 • Objaśnienia zasad pisowni i nie tylko
 • Testy oraz kursy przygotowane przez profesjonalnych nauczycieli

Wady

 • Brak rozbudowanych funkcji, które wyróżniałyby aplikację
 • Głównie dla osób z podstawową wiedzą

Ucz się języka – polska aplikacja do nauki angielskiego

Ucz się języka

Pozycja dla ludzi, którzy zawsze chcą wspierać rodzimy biznes. Ucz się języka to aplikacja stworzona przez polskie studio Tweeba, która powstała z pasji do nauki języka hiszpańskiego.

Twórcy zafascynowani możliwościami pierwszych smartfonów postanowili stworzyć program, który by pozwalał na naukę “w biegu”. Nie tylko nad książkami, ale nad telefonem w autobusie lub pociągu. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie jest ogromne, a aplikacja Ucz się języka dostała nagrodę Appaward 2013 dla najlepszej aplikacji na Androida w kategorii Edukacja.

Ucz się języka to w tym momencie zbiór aplikacji do nauki wielu języków, nie tylko angielskiego, wszystko za darmo. Opcja premium pozwala na kurs pro języka angielskiego. Nawet jeśli danego dnia nie będziecie mieć czasu na naukę, aplikacja Ucz się języka wyświetli wam powiadomienie ze “Słowem dnia”.

English Grammar – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego dla zaawansowanych

English Grammar

Tak jak napisałem wyżej – English Grammar to aplikacja do nauki angielskiego dla zaawansowanych. Nie znajdziecie tu ładnych grafik, które będą miały was przykuć do ekranu, raczej suchą wiedzę podaną w zgrabnej formie, dla ludzi, których nie trzeba przekonywać do nauki.

Aplikacja jest w języku angielskim, co sprawia, że początkujący się w niej raczej nie odnajdą. Stąd polecam ludziom, którzy znają podstawy i mają już podstawowy zasób słownictwa, a teraz szukają aplikacji, która pozwoli doszlifować angielską gramatykę, która często jest traktowana po macoszemu.

FunEasyLearn – najlepsza aplikacja do nauki angielskiego dla dzieci

FunEasyLearn

FunEasyLearn to aplikacja do nauki angielskiego stworzona specjalnie z myślą o dzieciach – wygodna i skuteczna metoda nauki dla najmłodszych. Pozwala nie tylko na naukę angielskiego samego w sobie, ale również naukę pojedynczych liter alfabetu, a dzieci mogą palcem na ekranie, przećwiczyć jak się je pisze.

Aplikacja jest kolorowa, bardzo przyjemna, dzieci będą z radością do niej wracać, aby uczyć się za pomocą gier oraz ręcznie rysowanych ilustracji, co zresztą widać po samym logo. Aplikacja kładzie też duży nacisk, aby dzieci od małego uczyły się poprawnej wymowy.

W swojej ofercie posiada aż 34 języki z całego świata, a za swoje podejście znalazła uznanie w oczach takich tytułów jak Forbes, New York Weekly czy Tech-Times.

Apka czy program komputerowy? Lepiej uczyć się angielskiego na telefonie czy komputerze?

Możliwości sprzętowe dzisiejszych telefonów w żadnym stopniu nie odbiegają od możliwości nie tylko laptopów, ale również komputerów stacjonarnych. To sprawia, że używając “pełnoprawnego” komputera nie zyskujecie tak naprawdę nic, za to dużo tracicie.

Telefonu do nauki możecie użyć w podróży i każdej wolnej chwili, czego nie można powiedzieć o komputerach. W dodatku komórki posiadają wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak mikrofon. Czy posiadasz mikrofon do swojego komputera? No właśnie.

Słowniki języka angielskiego, polsko-angielskie i angielsko-polskie

Co jeśli potrzebujesz tylko sprawdzić kilka słówek i cały kurs angielskiego w aplikacji to dla ciebie za dużo? Najprostszym rozwiązaniem jest zajrzeć do słownika.

Dzisiejsza technologia pozwala nam nie dzielić słowników na polsko-angielskie i angielsko-polskie. Większość słowników internetowych automatycznie rozpoznaje język i tłumaczy na drugi, ew. wymaga jednego kliknięcia przycisku, aby słownik “odwrócił” tłumaczenie.

Najpopularniejszym słownikiem aktualnie jest tłumacz Google, dostępny z poziomu wyszukiwarki. Wystarczy wpisać “eng to pol” (lub odwrotnie) a naszym oczom ukaże się słownik. Najlepszym słownikiem za to jest DeepL.

Czy warto korzystać z aplikacji do nauki angielskiego? Naucz się języka, poświęcając tylko kilkadziesiąt minut dziennie!

Najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego czy też innych języków stały się niezwykle popularne. Dostępne są darmowe oraz płatne opcje. W zestawieniu zebraliśmy najlepsze takie programy. Jakie są ich największe zalety? Dlaczego warto korzystać z aplikacji do nauki angielskiego?

Przede wszystkim takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, niż zapisanie się na pełny kurs wybranego języka. Nauka przez aplikację zajmuje znacznie mniej czasu. Mimo wszystko trzeba w pewnym stopniu lubić takie metody, jeśli chodzi o edukację.

Deweloperzy projektują aplikacje tak, by było możliwie najbardziej przystępne dla użytkownika. Forma przedstawiania wiedzy przez zabawę sprawdza się na smartfonach bardzo dobrze. Niektórzy mogą nauczyć się wybranego języka wręcz świetnie po naprawdę krótkim czasie używania odpowiedniej aplikacji.

Skuteczność potwierdzają opinie użytkowników. Aplikacje są proste w użytku, zajmują codziennie niewiele czasu i pozwalają poprawić umiejętności lub nauczyć się nowego, obcego języka. Jeśli chodzi o aplikacje do nauki angielskiego Duolingo może najbardziej kojarzyć się wielu osobom, ale, jak widać, śa też inne opcje.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *