Technologie rozwijają się w zabójczym tempie — dotyczy to również najnowszych rozwiązań do domu i do ogrodu. Trzymanie ręki na pulsie jest trudne, jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę i jakie technologie do domu są najbardziej funkcjonalne czy najciekawsze. Sprawdź nasz krótki przewodnik po rozwiązaniach do domu, które są najchętniej wybierane przez innych. A na przyszłość podpowiadamy, jak być zawsze na bieżąco z nowinkami, gdy masz mało czasu. Sprawdź!

Jak odnaleźć się w lawinie nowinek technicznych?

Bycie na bieżąco z nowinkami technologicznymi nie jest wcale łatwe. Co roku pojawiają się nowe telefonu, nowe sprzęty do kuchni, gadżety do biura czy smart akcesoria do domu i ogrodu. To prawdziwy raj i prawdziwe piekło dla każdego, kto potrzebuje nowego sprzętu, ale nie zawsze ma czas, by dokonać najlepszego wyboru.

Najłatwiejszym sposobem na bycie zawsze na bieżąco jest śledzenie serwisów tj. kanały na YouTube czy strony internetowe, które pomagają w wyborze najlepszych sprzętów dla osób o różnych oczekiwaniach i różnym budżecie. Jednym z nich jest portal Rankingi.net. To właśnie tam znajdziesz rankingi najnowszych, najpopularniejszych i najciekawszych sprzętów do domu. Sprawdź i zobacz, jak prosty staje się wybór nowego telewizora, smartwatcha, kosiarki lub nowoczesnej lodówki do domu.

Nowoczesne sprzęty AGD

W jaki sposób najlepiej wykorzystać potencjał nowych najnowszych technologii? Ułatwiając sobie życie przy codziennych, domowych obowiązkach lub przejmując całkowitą kontrolę nad urządzeniami, aby były idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. To możliwe tylko z urządzeniami AGD typu smart.

Do najciekawszych i najchętniej wybieranych przez użytkowników należą:

  • roboty sprzątające i mopujące — hit do każdego domu i mieszkania, na który mogą sobie pozwolić także osoby z mniejszym budżetem. Robot sam czyści, a nawet myje podłogi, a to ogromna oszczędność czasu. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych robotów sprzątających dostępnym pod linkiem – https://rankingi.net/agd/drobne/roboty-sprzatajace/ranking/
  • smart ekspresy do kawy — urządzenia sterowane za pomocą smartfona, które pozwalają Ci na zaprogramowanie ulubionej kawy, automatyczne uruchomienie ekspresu, zmielenie ziaren czy zaparzenie kawy bez ruszania się z kanapy.
  • inteligentne lodówki — czyli modele kompatybilne z aplikacjami na smartfona, wyposażone w dotykowy ekran, a także kamerkę, która pozwala sprawdzić, co masz w lodówce, nawet gdy jesteś poza domem.
  • nowoczesny system do prasowania — żelazko to już przeszłość, teraz na topie są całe systemy do prasowania. Połączenie deski do prasowania, parownicy i mocnego żelazka sprawia, że wkładasz minimalny wysiłek w prasowanie nawet najtrudniejszych zagnieceń.
  • szafa parowa — skoro już o prasowaniu mowa, warto wspomnieć również o szafach parowych. To najnowszy hit, który odświeża i dezynfekuje ubrania, a nawet wygładza zagniecenia. Bez konieczności prania za każdym razem.

Gadżety podnoszące bezpieczeństwo — centralka, monitoring i czujniki

Nowoczesne technologie nie tylko ułatwiają codzienne obowiązki, ale i pomagają zadbać o bezpieczeństwo wszystkich domowników i Twojego domu. Wystarczy już kilka gadżetów, z którymi przemienisz każde mieszkanie w bezpieczną twierdzę. Co znajdziesz w sklepach?

Czujniki okien, temperatury, dymu i ruchu

Liczba smart sensorów jest ogromna, bo każdy z nich pełni inną funkcję. W sklepach znajdziesz czujniki otwarcia okien i drzwi oraz czujniki ruchu, które błyskawicznie powiadamiają Cię, o tym, że ktoś niepożądany próbuje dostać się do mieszkania. Z kolei czujniki temperatury pozwalają dopasować warunki w mieszkaniu do preferencji użytkowników za pomocą klimatyzacji lub ogrzewania. Czujniki dymu i czadu informują Cię, gdy w mieszkaniu normy zostaną przekroczone, dzięki czemu możesz błyskawicznie zareagować. I wszystkie informacje znajdziesz w swoim smartfonie!

Inteligentny monitoring

Częścią każdego inteligentnego i bezpiecznego domu jest zestaw smart kamer na WiFi. Co ciekawe to modele wielofunkcyjne. Wbudowane czujniki ruchu sprawiają, że kamera włącza się w odpowiednim momencie, gdy tylko zdarzy się coś niepokojącego. Co więcej, masz możliwość błyskawicznego podejrzenia obrazu z kamery z poziomu swojego smartfonu, dzięki czemu masz zawsze rękę na pulsie.

Panel sterowania

Na koniec nie mogło zabraknąć oczywiście inteligentnej centrali do sterowania urządzeniami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo domu, ale nie tylko. Za pomocą przejrzystego, dotykowego panelu sterowania zaprogramujesz wszystkie funkcje, harmonogram pracy urządzeń lub sprawdzisz pogodę. Panele sterowania oferują również obsługę za pomocą głosu.

Sterowanie oświetleniem i żaluzjami

Czego jeszcze nie może zabraknąć, jeśli mowa o nowoczesnych technologiach w Twoim domu? To inteligentne oświetlenie i automatyczne rolety!

Wiele osób zaczyna od nowoczesnych rozwiązań kupując żarówki typu smart. To niepozorne, ledowe oświetlenie jest sterowane za pomocą smartfona, a uniwersalne gwinty pozwalają na montaż w niemal każdej lampie i w każdym pomieszczeniu. Co więcej, wiele z nich zmienia kolor emitowanego światła, co pozwala stworzyć atmosferę zależną od Twoich preferencji.

Osoby, które są nieco bardziej obyte w nowinkach technologicznych, mogą sięgnąć po inteligentne rolety i zasłony. Zamontuj je w sypialni, pokoju dziecięcym lub w salonie. Za pomocą smartfona lub centralnego panelu sterowania programujesz harmonogram podnoszenia i opuszczania rolet, a to ma ogromny wpływ na Twój cykl dobowy i jakość snu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *