Film nie otwiera się na Twoim komputerze? Twój odtwarzacz może nie obsługiwać formatu pliku. Rozwiązanie problemu nie jest trudne: pobierz program do konwersji wideo i przekonwertuj za jego pomocą plik. Nie wiesz jaki program wybrać? Pomożemy: zebraliśmy dla Ciebie najlepsze konwertery dla Windows i MacOS.

 

1. Movavi Video Converter

Movavi ma doskonały konwerter plików. Movavi Video Converter to wielofunkcyjna aplikacja, za pomocą której możesz nie tylko konwertować wideo do dowolnego formatu, ale także je edytować, dodawać napisy i przetwarzać dźwięk. Pobierz bezpłatną wersję próbną (okres próbny – tydzień).

Nawet początkujący mogą łatwo zrozumieć program: ma bardzo prosty i intuicyjny interfejs.

System operacyjny: Windows, Mac

Formaty wejściowe: DVD/VOB, MP4/M4V, 3GP/2G2, MOV, QT, AVI, MTS, M2TS, TS, MOD i inni.

Wyjściowe formaty: MOV, AVI, MP4, M4V, 3GP/3G2, VCD/SVCD, MPEG, WMV, MKV, RM/RMVB i inne.

Plusy: Funkcjonalność do podstawowej edycji wideo. Wiele ustawień wstępnych dla różnych urządzeń. Prosty i wygodny interfejs.

Wady: Okres próbny z ograniczeniami.

2. VSDC

Dobry konwerter filmów z szeroką gamą funkcji. Jeśli dużo pracujesz z wideo, na pewno się to przyda. Możesz wybrać formaty do konwersji w zależności od typu urządzenia. W VSDC możesz nie tylko szybko przekonwertować wideo i audio w wysokiej jakości, ale także edytować pliki – na przykład skrócić wideo, wyciąć z niego fragmenty lub połączyć kilka plików w jeden.

System operacyjny: Windows

Wejściowe formaty: DVD/VOB, MP4/M4V, 3GP/2G2, MOV, QT, AVI, MTS, M2TS, TS, MOD i inne.

Wyjściowe formaty: DVD, AVI, MP4, M4V, MOV, 3GP/3G2, VCD/SVCD, MPEG, WMV, MKV, RM/RMVB, FLV, SWF, AMV.

Plusy: Nie wymaga dużej mocy komputera. Umożliwia użytkownikom tworzenie własnych ustawień wstępnych.

Wady: Nieco przeciążony interfejs. Czasami może się zawiesić.

3. Convertilla

Wygodny program z lakonicznym zestawem narzędzi. Program obsługuje wszystkie popularne formaty wideo i muzyczne. Jeśli nie wiesz jakiego formatu potrzebujesz, aplikacja posiada specjalne szablony dla różnych typów urządzeń – m.in. konsol do gier i smartfonów. Convertilla została przetłumaczona na język rosyjski. Bardzo popularna aplikacja, regularnie pojawiająca się w różnych ocenach i recenzjach.

System operacyjny: Windows

Formaty wejściowe: MP4, FLV, MKV, MPG, AVI, MOV, WMV, M4V, 3GP, MP3 i inne.

Formaty wyjściowe: MP4, FLV, MKV, MPG, AVI, MOV, WMV, M4V, 3GP, MP3 i inne.

Plusy: Prosty interfejs. Nie wymaga dużo zasobów i miejsca na dysku.

Minusy: Brak zaawansowanych funkcji.

4. HandBrake

HandBrake to coś więcej niż konwerter wideo. Jest to dekoder typu open source – darmowy konwerter video. Oznacza to, że program umożliwi konwersję nie tylko formatów plików, ale także kodeków.

System operacyjny: Windows, Mac, Linux.

Wejściowe formaty: M4V, MP4, MKV, H.265, H.264, OGG, MOV, M2TS, MPG, MP3 i inne.

Wyjściowe formaty: AVI, WMV, MP4, M2TS, MPG, FLV, MKV, MP4 i inne.

*Na wszelki wypadek przypominamy, że rozpowszechnianie treści, do których nie posiadasz praw autorskich, jest nielegalne i może prowadzić do problemów z właścicielami praw autorskich.

Plusy: Obsługuje kodowanie sprzętowe, przetwarzanie plików wsadowych, a także ma wbudowane ustawienia jakości dla początkujących i dokładne ustawienia ręczne dla doświadczonych użytkowników.

Minusy: Stary interfejs.

5. Any Video Converter Free

Any Video Converter Free to program, który ma przydatne funkcje dodatkowe: np. edytor wideo, aplikacje do przechwytywania ekranów i nagrywania plików na płyty DVD, CD czy Blu-ray. Jedyną drobną wadą, na którą możemy zwrócić uwagę, jest to, że interfejs jest nieco przestarzały i niezbyt łatwy w obsłudze. Ale czy to naprawdę ważne, gdy cały zestaw tych funkcji jest dostępny w jednym programie całkowicie za darmo?

System operacyjny: Windows, Mac.

Wejściowe formaty: MP4, MKV, VOB, WMV, 3GP, 3G2, M2TS, RMVB, AVI, MOV i inne.

Wyjściowe formaty: AVI, WMV, MP4, WEBM, ASF, M2TS, 3GP, 3G2, MPG, FLV i inne.

Plusy: Darmowy program. Możliwość szybkiej konwersji z jednego formatu na inny.

Wady: Przestarzały interfejs.

6. Adapter

Prosty i szybki program z łatwym interfejsem i zestawem niezbędnych funkcji do konwersji wideo, audio i zdjęć. Adapter obsługuje wszystkie popularne formaty, pozwala na edycję finalnego pliku, a także obsługuje konwersję wsadową – jeśli chcesz przetwarzać kilka podobnych plików na raz, nie musisz konwertować ich jeden po drugim.

System operacyjny: Mac, Windows.

Formaty wejściowe: AVI, MP4, MPG, FLV, MKV i inne.

Formaty wyjściowe: AVI, MP4, MPG, FLV, MKV i inne.

Plusy: Konwertuje filmy do wielu formatów. Aplikacja jest bezpłatna.

Minusy: Czasami program antywirusowy może wygenerować błąd wirusa.

7. Format Factory

Uniwersalny, wielofunkcyjny program do konwersji plików wideo, audio, zdjęć i plików tekstowych. Ponadto Format Factory pomoże Ci odzyskać uszkodzone pliki, skopiować filmy z DVD, pobrać filmy z YouTube i innych platform. Dla tych, którzy pracują z obrazami, program posiada prosty edytor zdjęć.

System operacyjny: Windows.

Formaty wejściowe: MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF.

Ostateczne formaty: MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF.

Plusy: Aplikacja jest przetłumaczona na 66 języków. Program jest regularnie aktualizowany i udoskonalany. Może częściowo przywrócić uszkodzone pliki audio i wideo.

Wady: Podczas konwersji może zużywać dużo mocy procesora. Do poprawnego działania wymaga instalacji oprogramowania innych firm.

8. Icecream Media Converter

Icecream Media Converter obsługuje konwersję zi na MP4, AVI, MKV, WMA, WMV, VOB i inne formaty. Aplikacja może także konwertować kilka plików jednocześnie. Istnieją również dodatkowe funkcje, takie jak wyodrębnianie dźwięku z filmów i pobieranie filmów z YouTube.

System operacyjny: Windows.

Formaty wyjściowe: MP4, AVI, MKV, WMA, WMV, VOB i inne formaty.

Plusy: Możliwość pobierania filmów z YouTube za pośrednictwem aplikacji. Konwertuj wiele plików jednocześnie.

Wady: Główną wadą programu jest brak aktualizacji od 2015 roku, co może mieć wpływ na pracę z nowoczesnymi urządzeniami.

Często zadawane pytania

1. Czy istnieje świetny, uniwersalny konwerter plików wideo?

Tak naprawdę istnieje wiele programów oferujących wiele funkcji. Niektóre z nich to AnyMP4 Video Converter, Aiseesoft Video Converter i Movavi Video Converter. To oprogramowanie jest bogate w funkcje, takie jak konwerter, narzędzie do edycji wideo i kompresor.

2. Co to jest darmowy konwerter pików wideo dla systemu Windows?

Adapter, Aiseesoft i HandBrake. Umożliwi to konwersję plików i korzystanie z funkcji aplikacji za darmo.

3. Jaka jest różnica między konwerterem wideo a kompresorem wideo?

Konwerter wideo zajmuje się zmianą formatu pliku wideo. Podczas gdy kompresor jest zajęty zmniejszaniem rozmiaru pliku wideo.

Wniosek

Poznając konwertery wideo, dowiadujemy się również o funkcjach i funkcjach, jakie mogą nam one zaoferować. Omówiliśmy także kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego dla siebie oprogramowania. W końcu przyszedł czas na dokonanie wyboru.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *