Firma Garmin, światowy lider w branży elektroniki dla sportowców, zaprezentowała w tym roku kilka nowych premier. Wśród nich można wymienić m.in. Fenix 7, Epix Gen 2 oraz Instinct 2. Każdy z tych pulsometrów do zaawansowany zegarek sportowy, ale o nieco innej specyfikacji. Co warto o nich wiedzieć?

Multisportowy Garmin Fenix 7

Model Fenix 7 to kolejna odsłona kultowej, outdoorowej serii. Podobnie jak poprzednik zegarek występuje w trzech rozmiarach 42, 47 i 51 mm różniących się między sobą głównie rozmiarem wyświetlacza (od 1,2 do 1,4 cala) oraz czasem działania baterii. Wersja Solar otrzymała ładowanie energią słoneczną, a Sapphire Solar dodatkowo nawigację dwuzakresową, tytanową obudowę, 32 Gb pamięci wewnętrznej i fabrycznie załadowane mapy. Rozmiar X koperty został uzupełniony o LED-ową latarkę.

Znany z innych zegarków Garmina ekran MIP poszerzono o obsługę funkcji dotyku. Parametry wytrzymałości utrzymano na dotychczasowym poziomie – wodoszczelność do 100 m i certyfikat MIL-STD-810G.

Wśród nowych rozwiązań warto wymienić Real Time Stamina, algorytm zaprojektowany z myślą o biegaczach, który mierzy indywidualną odporność na zmęczenie. Nawigacja zyskała dodatkowo opcję Up Ahead kierującą do kolejnych punktów oznaczonych na trasie.

Poza nowościami smartwatch Fenix 7 to nadal wielofunkcyjny zegarek, z którego skorzystają głównie lekkoatleci i triathloniści. Obsługuje ponad 30 dyscyplin, w tym tryb multisportowy. Biegacze mogą dalej korzystać z Pace Pro i Climb Pro oraz zaawansowanej nawigacji, w tym map topograficznych, planowania tras powrotnych i planowania kursów.

Garmin Instinct 2

Instinct 2 to następca przygodowego zegarka Instinct, jedynego modelu gdzie producent zadecydował o wykorzystaniu monochromatycznego ekranu do zwiększenia żywotności baterii. Pulsometr występuje w dwóch rozmiarach, 40 i 45 mm, z zasilaniem słonecznym i bez niego oraz kilku wersjach, różniących się między sobą pojedynczymi funkcjami (Camo, Tactical, Surf, Dezl i Standard).

Wśród nowych rozwiązań warto wymienić nowe tryby sportowe, w tym multisport, obsługę zewnętrznych czujników tętna i mocy oraz szereg funkcji treningowych, które pojawiały się do tej pory w bardziej zaawansowanych zegarkach Garmina. Mowa m.in. o codziennych sugestiach treningowych, pomiarze pułapu tlenowego, Health Snapshot, treningi HIIT i wsparcie dla strategii tempa Pace Pro.

Garmin Instinct 2 może pochwalić się niezwykle wytrzymałą baterią. Po raz pierwszy producent oznaczył czas działania baterii jako nielimitowany dla wybranych konfiguracji (m.in. tryb wycieczki i tryb smartwatcha w wersji 46 mm Solar).

Elegancki Garmin Epix Gen 2

Nowy Epix występuje w jednym rozmiarze koperty – 47 mm z ekranem o średnicy 1,3 cala. Obudowę tworzy stal pasywowana lub tytan oraz polimer wzmocniony włóknem szklanym. Wersja Sapphire otrzymała dokładnie takie same dodatki jak Fenix 7 Solar Sapphire.

Smartwatch Garmin Epix 2 jest podobny do zegarka Fenix 7, ale zamiast klasycznej matrycy MIP producent zdecydował się na jasny i wyraźny ekran AMOLED o rozdzielczości 416 x 416 pixeli. Wyświetlacz oferuje głęboką czerń, żywe kolory i wyraźny kontrast, a także szybsze odświeżanie ekranu niż MIP. W żadnej z wersji Epix 2 nie zamontowano latarki LED.

Jeśli chodzi o funkcje, Fenix 7 oraz Epix 2 są do siebie bardzo podobne z tą różnicą, że Fenix ma bardziej outdoorowy wygląd, a Epix to seria smartwatchy klasy premium. Oba zegark monitorują kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych, obciążenie wysiłkiem oraz kondycję organizmu.

Każdy z tych trzech zegarków może być wykorzystany do intensywnego uprawiania sportu. Seria Fenix jest najlepiej wyposażona, Epix to szyk i styl, a Instinct gwarantuje najdłużej działającą baterię.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *