Rynek telekomunikacyjny przeszedł ogromną przemianę na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Odeszło w niepamięć płacenie po kilkadziesiąt groszy za minutę rozmowy czy wiadomość tekstową. Nielimitowane minuty i SMS-y stały się wręcz standardem.

Konkurencja na rynku jest duża, więc niskie ceny abonamentów i spore pakiety Internetu też już nikogo nie dziwią. Pojawia się pytanie, na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze oferty, żeby była ona maksymalnie korzystna? Poniżej omówimy 6 naszym zdaniem najważniejszych kwestii, o których zawsze należy pamiętać. Co więcej, odniesiemy się do oferty na abonament w Plushu. Zapraszamy!

1. Brak ukrytych kosztów

Swego czasu opłata aktywacyjna, wynosząca z reguły kilkadziesiąt złotych, była standardem przy nowej umowie. Zdarzały się też różnego rodzaju inne ukryte koszty (np. za nieświadome skorzystanie z płatnych usług), które odczuwalnie podnosiły ostateczny koszt abonamentu. Teraz pojawiają się rzadziej, chociaż wciąż są obecne.

Decydując się na abonament w Plushu, można jednak spać spokojnie. Opłaty aktywacyjnej nie ma, podobnie jak jakichkolwiek innych ukrytych kosztów. Umowę można zawrzeć na czas określony lub nieokreślony.

W tym drugim przypadku można w dowolnej chwili wypowiedzieć umowę, zachowując przy tym jednomiesięczny okres wypowiedzenia.

Dostępne obecnie warianty to:

abonamenty

Niezależnie od wybranej oferty, nie trzeba martwić się o koszty pośrednie, takie jak, chociażby dojazd do salonu firmy.

Niemal wszystkie formalności załatwiamy przez Internet – szybko, prosto i sprawnie. Zarówno w przypadku, kiedy decydujemy się na zupełnie nowy numer, jak i przy jego przenoszeniu. W pierwszej kolejności należy wybrać interesującą nas ofertę, a następnie wypełnić formularz swoimi danymi osobowymi.

Dowiedz się, jak przenieść numer do Plusha >

Istnieje możliwość wyboru między dokumentową a pisemną formą zawarcia umowy (w tym drugim przypadku oprócz fizycznej karty SIM można również wybrać eSIM).

formularz

Zawarcie umowy w formie dokumentowej wymaga zapoznania się z dokumentem (aby otrzymać dostęp do przesłanego pliku, należy podać hasło tj. numer PESEL/NIP, który wcześniej podaliśmy) i zaakceptowania przesłanej przez Plusha propozycji.

karty plush

W zależności od wybranego rozwiązania niedługo (w naszym przypadku były to zaledwie dwa dni od złożenia wniosku) do drzwi zapuka kurier z kartą SIM, a także umową (chyba że wybrano opcję z umową przesyłaną e-mailowo, w takiej sytuacji tylko z kartą).

karta

2. Dostęp do sieci 5G

Sieć 5G to przede wszystkim najnowsza generacja sieci komórkowej i szybki Internet. Pozwala błyskawicznie pobierać pliki, dzielić się zdjęciami i prowadzić wideo rozmowy bez zakłóceń.

W związku z tym wybierając abonament, warto rzucić okiem na to, czy oferuje on dostęp do sieci 5G, bo nie każda oferta na rynku to obejmuje. Jeśli nie zwrócimy uwagi na tę kwestię przed zakupem, to mimo pozostawania w zasięgu nowej generacji, nie będziemy mieli do niej dostępu.

W nowej ofercie Plusha dostęp do sieci 5G wchodzi w skład umów abonamentów na kwotę 30 i 50 zł/mies., zawieranych na 24 miesiące. Plush oferuje najszybszy Internet 5G (do 600 Mb/s) oraz największy zasięg w Polsce (ponad 19 milionów osób w zasięgu).

Abonament obsługujący 5G sam jednak nie wystarczy – trzeba też mieć telefon obsługujący sieć piątej generacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać go do abonamentu (również na raty 0%), co szerzej omówimy w dalszej części tego materiału.

Mapę zasięgu 5G można w każdej chwili sprawdzić na stronie internetowej Plusha. Z naszych testów wynika, że deklarowany zasięg pokrywa się z zasięgiem rzeczywistym, zarówno w miastach, jak i na terenach podmiejskich i wiejskich.

mapa zasięgu
Mapa zasięgu Plusha (stan na dzień 15.06.2022)

3. Bonusy: dostęp do TIDALA i Disney+

Streaming muzyki, seriali i filmów cieszy się obecnie dużą popularnością, przede wszystkim z uwagi na jego ogromną wygodę. Firmy telekomunikacyjne zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej dorzucają do ofert abonamentu jako bonus kilka czy nawet kilkanaście miesięcy darmowego dostępu do serwisów streamingowych.

W Plushu jest możliwość wybrania do abonamentu usługi Disney+ bez opłat przez cały rok! Promocja dotyczy ofert z umową na 24 miesiące. Opłata od 13. miesiąca za dostęp do Disney+ wynosi 28,99 zł/mies.

Dlaczego warto skorzystać z tej oferty? Co wyróżnia tę platformę streamingową? Disney, Pixar, Marvel, Gwiezdne wojny, National Geographic i Star – wszystko w jednym miejscu. Największe produkcje, najgłośniejsze premiery, hity filmowe i seriale oryginalne.

4. Darmowe Social Media

Dla wielu osób portale społecznościowe i komunikatory odpowiadają za lwią część zużywanego co miesiąc transferu. Wiedzą to firmy telekomunikacyjne, w związku z czym niektóre z nich starają się iść na rękę swoim klientom w tym względzie.

W ramach nowej oferty abonamentu w Plushu można bezpłatnie korzystać z krajowego transferu danych na wybrane Social Media. Używanie Facebooka, Instagrama, czy WhatsAppa nie będzie w żaden sposób wpływało na zużycie comiesięcznego limitu transferu.

Dokładniej mówiąc, promocją objęte są Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp, a więc serwisy należące do Mety. Dzięki temu mamy do dyspozycji więcej transferu na inne cele (np. oglądanie filmików na YouTube).

Nie ryzykujemy też, że po wykorzystaniu dostępnego limitu utracimy możliwość kontaktu ze znajomymi czy rodziną. SMS-y powoli odchodzą w odstawkę i w przypadku wielu osób, z którymi się komunikujemy np. przez Messengera, możemy nawet nie mieć ich numerów telefonów. Nielimitowany transfer na komunikatory to obecnie coś w rodzaju rozszerzonej wersji SMS-ów bez limitu.

5. Możliwość dobrania telefonu

Dobranie telefonu do abonamentu to warte rozważenia rozwiązanie, jeśli chcemy niskim kosztem zmienić obecny sprzęt na nowy (czy to z wyższej półki cenowej, czy innej).

Spłatę urządzenia można rozłożyć na relatywnie niskie raty, a zobowiązanie jest nieoprocentowane – do tego spłata następuje razem z opłatą za abonament, więc nie trzeba pamiętać o dwóch różnych rachunkach.

Sprawdź, jakie telefony ma w ofercie Plush >

Plush ma w swojej ofercie kilkadziesiąt różnorodnych telefonów na raty 0%, które można dołączyć do abonamentu, każdy więc z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wśród dostępnych opcji jest sporo smartfonów obsługujących sieć 5G, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, wykupując abonament.

telefony plush

6. Zniżki (duety, e-faktura)

Duety to nic innego, jak zniżki na każdy kolejny abonament zaciągany przez daną osobę (na ten sam nr PESEL). To świetne rozwiązanie nie tylko dla rodzin, ale też, chociażby grup znajomych. Chociaż nazwa sugerowałaby, że chodzi tutaj konkretnie o dwa numery, to w praktyce można za jednym razem ich kupić nawet pięć.

Dowiedz się więcej o Duetach w Plushu >

Kupując przynajmniej dwa nowe abonamenty, zyskujemy rabat 5 zł/mies. za każdy. Już przy dwóch numerach jest to oszczędność 120 zł w skali roku!

sim

Zniżki przysługują także za e-fakturę (w Plushu rabat ten wynosi aż 10 zł/mies.). Jest to rozwiązanie, na którym każdy zyskuje: klient (bo płaci mniej), firma (ponieważ nie musi generować i wysyłać papierowych faktur), a także środowisko naturalne (unikamy niepotrzebnego marnowania papieru).

Abonament w Plushu – podsumowanie

Duży pakiet internetu, bezpłatny transfer w ramach wybranych Social Mediów, rok Disney+ bez opłat, a do tego niska cena już od 25 zł/mies. Trzeba przyznać, że Plush oferuje swoim klientom duży pakiet korzyści, a jego oferta wyróżnia się na tle innych sieci w Polsce. Nic dziwnego, że niesfornego miśka wybiera coraz więcej osób. W marcu tego roku Plush oficjalnie pochwalił się milionem klientów.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, na jakie aspekty Wy kładziecie największy nacisk podczas poszukiwania nowego abonamentu.

Wpis powstał we współpracy z marką Plush.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *