Ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty mają wysoki poziom zmienności. Zapewniają one jednak traderom wiele możliwości osiągania zysków. Ci, którzy nie obawiają się stosowania ryzykownych metod i spędzają większość czasu na obserwowaniu ruchów cenowych, preferują lub wymieniają scalpowanie kryptowalut jako jedną z wybranych opcji. A to wyjaśnia, czym jest skalpowanie w handlu, jak działa i pokazuje kilka strategii skalpowanie, aby ułatwić Ci zbudowanie solidnych podstaw handlu kryptowalutami. Możesz DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ zanim zainwestujesz swoje pieniądze w bitcoin.

Jak Bitcoin Scalping jest opłacalny?

Każdy inwestor rozwija unikalną strategię w celu maksymalizacji zysków, choć wszyscy inwestorzy dzielą się i wykorzystują fundamentalne pomysły handlowe. Ponieważ trader ma ograniczony czas na podstawowe badania rynku, strategia skalpowania opiera się na analizie technicznej w czasie rzeczywistym.
Ręczne i automatyczne strategie skalpowania dla Bitcoina są zupełnie inne. Aby właściwie zrozumieć ręczny handel kryptowalutami, trader musi pozostać świadomy aktywności rynkowej i uwzględniać swoje transakcje przez cały czas. W większości przypadków skalper powinien zdecydować, czy handlować konkretną pozycją, nie poświęcając czasu na zastanawianie się nad nią.

Dlaczego i jak należy stosować strategię scalpowania?

Każdy skalper musi być w pełni świadomy swoich działań skalpowania. W związku z tym trzymanie się jednego planu jest idealne, aby uniknąć popełniania niepotrzebnych ocen i błędów. Każdy trader kryptowalutowy może natychmiast użyć tych czterech popularnych metod handlu skalpowaniem od nowicjusza do eksperta.

1. Różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży

Spread bid-ask to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży. Scalperzy osiągają zysk otwierając pozycję po cenie bid lub ask i szybko zamykając ją o kilka punktów wyżej lub niżej.

2. Strategia arbitrażowa

Arbitraż występuje, gdy przedsiębiorca osiąga zysk poprzez zakup i sprzedaż tego samego składnika aktywów w różnych miejscach na rynku po różnych cenach. Skalper arbitrażu zasadniczo łączy te dwa działania. Handel arbitrażowy ma dwie kategorie: arbitraż parowania i arbitraż przestrzenny.

3. Handel kryptowalutami – zakresy

“Zakres” to ruch cenowy pomiędzy dwoma stabilnymi poziomami cen, wysokim i niskim, w określonym czasie. Podczas handlu kryptowalutami często wchodzą w długie i krótkie pozycje w różnych punktach w oparciu o to, gdzie cena znajduje się w zakresie.

4. Ruchy cenowe

Metoda ta jest stosowana na podstawie analizy ruchu cen aktywów. Trader musi go obserwować i interpretować. Inwestowanie za pomocą innych struktur akcji cenowej i skalowania rynku ma wyraźne zalety i wady.

5. Handel z użyciem depozytu zabezpieczającego

Handel z depozytem zabezpieczającym zwiększa potencjalne zyski dzięki wykorzystaniu pieniędzy pożyczonych od strony trzeciej, a nie własnych. W rezultacie, handlowcy mogą pracować z bardziej znaczącymi sumami i generować większe zyski. Jednak niektórzy handlowcy wykorzystują handel z depozytem zabezpieczającym do inwestycji w Bitcoin.

Kiedy jest idealny okres na rozpoczęcie skalpowania?

Powinieneś wykonywać skalpowanie pomiędzy 5 a 30-minutowymi wykresami. Im krótszy przedział czasowy, tym więcej jest potencjalnych pozycji handlowych. Kluczowe jest zrozumienie, że Twoja strategia skalpowania będzie miała na to znaczący wpływ. Atrakcyjność skalpowania kryptowalut jest taka, że w ciągu jednego dnia możesz zamknąć kilka zyskownych transakcji na dużą sumę pieniędzy.
Wady Skalpowania
Skalpowanie ma wiele wad, ale może być bardzo skuteczną strategią handlową. Koszty transakcyjne są również najbardziej znaczące. Nadmierne opłaty handlowe na niektórych giełdach mogą znacznie zmniejszyć ogólne zyski. Ponadto skalperzy muszą mieć silną wolę, aby poradzić sobie z gorączkową i wymagającą rutyną skalpowania kryptowalut. Wreszcie, musisz trzymać się swoich strategii handlowych i unikać handlu emocjonalnego.

Czy handel Bitcoin metodą skalpowania jest dla każdego?

Oczywiście, że nie jest. Jeśli niedawno po raz pierwszy spróbowałeś biznesu Bitcoin, powinieneś spróbować czegoś mniej ryzykownego. Możemy polecić zakup kryptowalut w perspektywie średnio- i długoterminowej. Jeśli czujesz się pewnie i jesteś gotowy do zanurzenia się w świat sztuki, handel kryptowalutami metodą skalpowania jest doskonałym sposobem na rozpoczęcia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *