Ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty mają wysoki poziom zmienności. Zapewniają one jednak traderom wiele możliwości osiągania zysków. Ci, którzy nie obawiają się stosowania ryzykownych metod i spędzają większość czasu na obserwowaniu ruchów cenowych, preferują lub wymieniają scalpowanie kryptowalut jako jedną z wybranych opcji. A to wyjaśnia, czym jest skalpowanie w handlu, jak działa i pokazuje kilka strategii skalpowanie, aby ułatwić Ci zbudowanie solidnych podstaw handlu kryptowalutami. Możesz DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ zanim zainwestujesz swoje pieniądze w bitcoin.

Jak Bitcoin Scalping jest opłacalny?

Każdy inwestor rozwija unikalną strategię w celu maksymalizacji zysków, choć wszyscy inwestorzy dzielą się i wykorzystują fundamentalne pomysły handlowe. Ponieważ trader ma ograniczony czas na podstawowe badania rynku, strategia skalpowania opiera się na analizie technicznej w czasie rzeczywistym.
Ręczne i automatyczne strategie skalpowania dla Bitcoina są zupełnie inne. Aby właściwie zrozumieć ręczny handel kryptowalutami, trader musi pozostać świadomy aktywności rynkowej i uwzględniać swoje transakcje przez cały czas. W większości przypadków skalper powinien zdecydować, czy handlować konkretną pozycją, nie poświęcając czasu na zastanawianie się nad nią.

Dlaczego i jak należy stosować strategię scalpowania?

Każdy skalper musi być w pełni świadomy swoich działań skalpowania. W związku z tym trzymanie się jednego planu jest idealne, aby uniknąć popełniania niepotrzebnych ocen i błędów. Każdy trader kryptowalutowy może natychmiast użyć tych czterech popularnych metod handlu skalpowaniem od nowicjusza do eksperta.

1. Różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży

Spread bid-ask to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży. Scalperzy osiągają zysk otwierając pozycję po cenie bid lub ask i szybko zamykając ją o kilka punktów wyżej lub niżej.

2. Strategia arbitrażowa

Arbitraż występuje, gdy przedsiębiorca osiąga zysk poprzez zakup i sprzedaż tego samego składnika aktywów w różnych miejscach na rynku po różnych cenach. Skalper arbitrażu zasadniczo łączy te dwa działania. Handel arbitrażowy ma dwie kategorie: arbitraż parowania i arbitraż przestrzenny.

3. Handel kryptowalutami – zakresy

“Zakres” to ruch cenowy pomiędzy dwoma stabilnymi poziomami cen, wysokim i niskim, w określonym czasie. Podczas handlu kryptowalutami często wchodzą w długie i krótkie pozycje w różnych punktach w oparciu o to, gdzie cena znajduje się w zakresie.

4. Ruchy cenowe

Metoda ta jest stosowana na podstawie analizy ruchu cen aktywów. Trader musi go obserwować i interpretować. Inwestowanie za pomocą innych struktur akcji cenowej i skalowania rynku ma wyraźne zalety i wady.

5. Handel z użyciem depozytu zabezpieczającego

Handel z depozytem zabezpieczającym zwiększa potencjalne zyski dzięki wykorzystaniu pieniędzy pożyczonych od strony trzeciej, a nie własnych. W rezultacie, handlowcy mogą pracować z bardziej znaczącymi sumami i generować większe zyski. Jednak niektórzy handlowcy wykorzystują handel z depozytem zabezpieczającym do inwestycji w Bitcoin.

Kiedy jest idealny okres na rozpoczęcie skalpowania?

Powinieneś wykonywać skalpowanie pomiędzy 5 a 30-minutowymi wykresami. Im krótszy przedział czasowy, tym więcej jest potencjalnych pozycji handlowych. Kluczowe jest zrozumienie, że Twoja strategia skalpowania będzie miała na to znaczący wpływ. Atrakcyjność skalpowania kryptowalut jest taka, że w ciągu jednego dnia możesz zamknąć kilka zyskownych transakcji na dużą sumę pieniędzy.
Wady Skalpowania
Skalpowanie ma wiele wad, ale może być bardzo skuteczną strategią handlową. Koszty transakcyjne są również najbardziej znaczące. Nadmierne opłaty handlowe na niektórych giełdach mogą znacznie zmniejszyć ogólne zyski. Ponadto skalperzy muszą mieć silną wolę, aby poradzić sobie z gorączkową i wymagającą rutyną skalpowania kryptowalut. Wreszcie, musisz trzymać się swoich strategii handlowych i unikać handlu emocjonalnego.

Czy handel Bitcoin metodą skalpowania jest dla każdego?

Oczywiście, że nie jest. Jeśli niedawno po raz pierwszy spróbowałeś biznesu Bitcoin, powinieneś spróbować czegoś mniej ryzykownego. Możemy polecić zakup kryptowalut w perspektywie średnio- i długoterminowej. Jeśli czujesz się pewnie i jesteś gotowy do zanurzenia się w świat sztuki, handel kryptowalutami metodą skalpowania jest doskonałym sposobem na rozpoczęcia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *