W ofercie polskich dystrybutorów pojawiły się właśnie dyski SSD M9Pe marki Plextor. Od kilku dni kupić je można w sklepach x-kom.pl oraz morele.net. Nośniki te zostały dostosowane do największych wymagań ze strony graczy.

Plextor udostępnił nośniki w trzech wersjach: M.2 do laptopów, M.2 z radiatorem do komputerów stacjonarnych oraz w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express. W ofercie x-kom.pl znalazły się modele M9PeY oraz M9PeG, a w morele.net prócz wcześniej wspomnianych, kupić można jeszcze M9PeGn, które dedykowane są komputerom przenośnym.

W najnowszej serii dysków SSD od Plextora umieszczono m.in. 64-warstwową pamieć flash 3D NAND oraz kontroler Marvell 88SS1093, wspierany przez autorską technologię producenta, PlexNitro. Optymalizuje ona pracę pamięci podręcznej. Plextor w serii M9Pe zapewnia sekwencyjny zapis/odczyt danych do 3200/2100 MB/s oraz losowy odczyt do 400 000/300 000 IOPS.

Jak sądzi Plextor, wykorzystane w M9Pe komponenty wpłyną między innymi na prowadzenie e-sportowych rozgrywek dzięki mniejszym opóźnieniom i o 20% szybszemu czasowi rozruchu w porównaniu do typowego napędu SATA. Ponadto w nowej serii pojawia się możliwość programowania diod LED RGB na obudowie. W regulowaniu temperatury dysku podczas grania pomoże z pewnością wydajny radiator, który zapożyczono z poprzednich serii dysków.

 

Plextor M9PeY to dysk SSD zamknięty w obudowie w formacie HHHL. Jest to sprzęt kompatybilny ze slotem PCI-express. Pozwala to na wykorzystanie dysku w starszych płytach głównych, które nie dysponują złączami M.2. Dodatkowo, Plextor M9PeY wyposażono w radiator odpowiedzialny za odprowadzanie ciepła. W obudowie znajdują się także diody LED, które sygnalizują pracę dysku. Cena modelu waha się w zależności od pojemności pomiędzy kwotą 580 zł i 1790 zł.

Plextor M9PeG jest dyskiem M.2 w formacie 2280. Całość została obudowana radiatorem. Odprowadza on ciepło wytwarzające się podczas przesyłania danych. Rozwiązanie to wpływa na wyższą wydajność pracy nawet przy maksymalnym obciążeniu. Jego koszt w x-kom plasuje się na półkach od 485 do 1700 zł.

Plextor M9PeGN jest nośnikiem w tym samym formacie, co powyższy, ale nie ma radiatora. Można wykorzystywać go dzięki temu w smukłych ultrabookach. W ofercie sklepu morele.net kupić go można w pojemności 512GB za 840 zł.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *