17-18 czerwca 2021 to data, którą muszą zapamiętać wszyscy zainteresowani planowaniem, monitorowaniem i rozliczaniem produkcji oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii z pogranicza sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy w firmach produkcyjnych. W tych właśnie dniach odbędzie się konferencja online zorganizowana przez Comarch – „Produkcja w dobrych rękach”. Zaproszenie ma charakter otwarty, ponieważ konferencja jest całkowicie darmowa. Do udziału szczególnie zapraszamy właścicieli, menadżerów i pracowników zróżnicowanych działów firm produkcyjnych.

Kolejna edycja tego branżowego spotkania to szansa nie tylko na przedyskutowanie najważniejszych wyzwań stojących przed firmami wytwórczymi, ale także zaznajomienie się z najnowszymi trendami w tym obszarze. Ponadto od naszych prelegentów dowiesz się, jak przy pomocy systemów IT można usprawnić działanie przedsiębiorstwa.

Data konferencji nie jest przypadkowa, ostatni rok to czas przyśpieszonej digitalizacji przedsiębiorstw spowodowanej pandemią wirusa Sars-CoV-2. Coraz więcej firm zainteresowanych jest usprawnieniem procesów zachodzących w firmie przy pomocy ERP. Wysokiej klasy system ERP zapewnia nie tylko wsparcie w planowaniu, monitorowaniu i rozliczaniu produkcji, ale także zawiera zaawansowane narzędzia z pogranicza robotyzacji, sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy. Dzięki odpowiednio dobranych i skonfigurowanych składnikach systemu firma może nie tylko myśleć o sukcesie biznesowym, ale także o utrzymaniu przewagi konkurencyjnej w tej trudnej dziedzinie gospodarki. Prelegenci w aspekcie praktycznym poruszą takie kwestie jak: współpraca systemu ERP ze światem IoT, omówią z perspektywy firmy produkcyjnej takie technologie jak sztuczna inteligencja (AI) oraz Robotic Process Automation, zaprezentują taktyki zarządzania produkcją w organizacjach o strukturach wielofirmowych i wielozakładowych, pokażą na przykładach jak wykorzystać informatykę do efektywnego planowania i rozliczania produkcji oraz opowiedzą o roli ERP w procesach kontroli jakości.

Pośród wszystkich prelekcji, jedna o roli systemu MES przy kodowaniu numerów seryjnych i partii, zapowiada się szczególnie ciekawie. MES (Manufacturing Execution System) to rozwiązanie wykorzystujące technologię informatyczną oraz elementy automatyki przemysłowej do monitorowania procesów produkcyjnych, oraz zbierania kluczowych informacji w firmie produkcyjnej.

Z pomocą systemów MES można usprawnić procesy decyzyjne pracowników zarządzających produkcją poprzez:

  •  Monitorowanie zleceń i kontrola produkcji,
  •  Analizowanie wydajności produkcji,
  •  Wykrywanie przestojów i mikroprzestojów,
  •  Śledzenie produkcji i wparcie kontroli jakości,
  •  Optymalizacja planowania produkcji.

Jednak temat MES to tylko jeden z wykładów, których warto posłuchać. Pełny program oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie: https://events.comarch.com/erp/produkcja-2021/.

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *