Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

PUBG: Battlegrounds to gra, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten battle royale w szczycie swojej popularności miał nawet kilka milionów graczy grających jednocześnie. Teraz już nie jest tak rozchwytywany, ale wciąż regularnie przekracza próg 300 tysięcy aktywnych graczy. Jego twórcy zdecydowali się jednak proaktywnie dokonać zmian, które mają te wyniki znacząco podrasować. Tak, nadszedł ten moment – PUBG przeszedł na model free-to-play.

PUBG: Battlegrounds jest za darmo, ale wprowadzono płatny pakiet Plus

Dotychczas PUBG: Battlegrounds było grą płatną, za którą trzeba było zapłacić kilkadziesiąt złotych. W grudniu ogłoszono, że się to zmieni, natomiast na faktyczne przejście na model free-to-play trzeba było nieco poczekać. Teraz, po 37-godzinnej przerwie technicznej, twórcy spełnili swoją obietnicę.

W chwili obecnej na Steamie gra ma status free-to-play, czyli można ją pobrać i zainstalować bez żadnych dodatkowych opłat. Ten sam model wykorzystuje wiele innych popularnych gier z gatunku battle royale, a więc na przykład Fortnite czy Apex Legends.

Jak łatwo się domyślić, nie jest w rzeczywistości do końca tak pięknie. Te najbardziej podstawowe tryby są dostępne dla niepłacących graczy, ale za inne trzeba będzie zapłacić. Konkretnie mowa tutaj o trybie rankingowym oraz trybie pozwalającym tworzyć niestandardowe walki (customowe) – żeby mieć do nich dostęp, będzie trzeba wykupić Battlegrounds Plus za 12,99 dolarów.

Pakiet Battleground Plus ponadto gwarantuje premię +100% do PD biegłości w przetrwaniu, a także kartę Kariera – Medal. Zawiera także zestaw skórek oraz bonusowe 1300 G-Coin.

Osoby, które kupiły grę zanim przeszła na tryb free-to-play będą automatycznie w posiadaniu pakietu Plus, a dodatkowo otrzymają pakiet pamiątkowy, obejmujący m.in. tabliczkę i zestaw skórek.

Już widać wpływ zmiany na ilość graczy

Zdaje się, że twórcom tym ruchem udało się pobudzić zainteresowanie swoim tytułem. Oczywiście, może się okazać, że wzrost liczby aktywnych graczy jest tylko chwilowy i za niedługo opadnie, czy to trochę, czy do poziomu sprzed zmiany, ale nie da się tego przewidzieć.

W chwili pisania tego artykułu PUBG: Battlegrounds ma na Steamie nieco ponad 655 000 aktywnych graczy jednocześnie. Jak wspomniano we wstępie, od jakiegoś czasu codziennie w godzinach szczytu w battle royale z 2017 roku grało około 330-350 tysięcy osób, a więc można tu mówić o znaczącym wzroście.

pubg: battlegrounds ilość graczy
“F” symbolizuje moment, w którym PUBG: Battlegrounds przeszło na model free-to-play | Źródło: SteamDB

Co sądzicie o tej zmianie? Planujecie w związku z nią wypróbować PUBG: Battlegrounds, a może już wcześniej weszliście w posiadanie tego tytułu? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *