Refunder reklamowany jest jako “zwrot za zakupy w Internecie”. To stosunkowo duży portal, który cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Wciąż jednak nie każdy o nim słyszał bądź zdecydował się go wypróbować, czy to z braku czasu, chęci czy zaufania do tego typu ofert. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć wam jego działanie i wskazać, czy naszym zdaniem jest to gra warta świeczki.

Co to jest Refunder?

Refunder to serwis internetowy typu cashback. System cashback możemy znać z dużej ilości sklepów Internetowych, wykorzystują go też firmy wydające karty płatnicze. Polega on na tym, że wykonując transakcję w danym sklepie, mamy możliwość otrzymania zwrotu części wydanej sumy.

Zazwyczaj wysokość zwrotu określana jest procentowo i zależy tego, jak duża była płatność (na przykład, wydanie w wyznaczonym sklepie 100 złotych przy cashbacku 5% będzie oznaczało 5 złotych zwrotu), ale bywa też, że dla każdego jest taka sama i wynosi przykładowo 10 złotych.

Niekiedy bywa, że z systemu cashback może korzystać sam dokonujący zakupów, ale często działa on na zasadzie prowizji dla polecającego. Oznacza to, że określoną procentowo prowizję od naszego zakupu nie otrzymamy bezpośrednio my, a dostanie ją osoba, która nas poleciła – w tym wypadku Refunder. Następnie portal dzieli się z nami częścią otrzymanej prowizji, co faktycznie oznacza dla nas pewien zwrot za zakupy w Internecie.

Jak działa Refunder?

Żeby skorzystać z Refundera, należy w pierwszej kolejności założyć konto. Jest to stosunkowo szybki i całkowicie darmowy proces (również po rejestracji, kiedy już zaczniemy otrzymywać zwroty, nie zostanie od nas pobrana żadna opłata). Następnie, na portalu, w sekcji Sklepy oraz Top Oferty, możemy znaleźć ponad 800 sklepów, w których dostępna jest opcja zwrotu prowizji za sprawą Refundera.

Są to sklepy z bardzo różnorodnych kategorii, a wiele z nich będzie większości Polaków doskonale znane, jak Wittchen, Adidas, Booking.com, czy, dla gier i sprzętu elektronicznego – Avans, Media Expert, RTV EURO AGD, Vobis, Neo24, Neonet, 4kom, Media Markt, Ole Ole, CDP, a nawet… chińskie AliExpress, JoyBuy i GearBest. To zresztą tylko czubek góry lodowej – jak wspomniano powyżej, sklepów jest setki i zdecydowanie jest w czym wybierać.

Po zlokalizowaniu sklepu, który nas interesuje, musimy upewnić się, że jesteśmy zalogowani, a następnie przejść do niego z linku zawartego na stronie Refundera. Konieczne jest, aby naszym ostatnim kliknięciem, które zaprowadziło nas do danego sklepu, było klinięcie w lnk w Refunderze, a nie np. na portalu do porównwyania cen w różnych sklepach.

Następnie wystarczy, że normalnie dokonamy zakupu. Musimy jednak pamiętać kilka zasad: AdBlock musi być wyłączony, ciasteczka – włączone, a, jeśli chcemy korzystać z kodu rabatowego, może to być jedynie kod rabatowy dostarczony przez portal Refunder. Na zarejestrowanie zakupu niekiedy poczekamy do 48 godzin, tak więc nie powinniśmy panikować, jeśli nie stanie się to od razu. Zakup oczywiście nie zostanie zarejestrowany, jeśli na przykład anulowaliśmy zamówienie.

Kiedy można wypłacić środki?

Niestety, Refunder posiada pewne ograniczenie, które sprawia, że zazwyczaj będziemy musieli skorzystać z niego kilka razy, zanim będziemy mogli otrzymać wygenerowane środki. Wypłata pieniędzy jest możliwa, jeśli zgromadziliśmy co najmniej 45 złotych – czy to za pomocą jednego zakupu, czy piętnastu.

Kiedy już zgromadziliśmy potrzebną sumę, wystarczy, że udamy się do sekcji “Gotowe do wypłaty” i wybierzemy, w jaki sposób chcemy otrzymać środki. Mogą one zostać przekazane na nasze konto PayPal bądź na konto bankowe.

Warto wspomnieć, że w przypadku naliczenia prowizji za rezerwację biletów lotniczych czy pokoju w hotelu, wypłata środków będzie możliwa dopiero, kiedy po pierwsze opłacimy rezerwację, a po drugie z niej skorzystamy.

Czy warto używać Refundera?

Refunder (i inne programy typu cashback, ponieważ trzeba wskazać, że jest ich dość sporo) jest zdecydowanie warty uwagi. Nie zbijemy dzięki niemu fortuny, ale jeśli regularnie dokonujemy zakupów w sklepach internetowych, po jakimś czasie możemy uzbierać całkiem atrakcyjny zwrot.

Bez żadnych opłat czy wypełniania ankiet lub innych czasochłonnych działań z naszej strony. Procedura jest na szczęście bardzo prosta i można ją podsumować w trzech krokach – zaloguj się, przejdź ze strony Refundera do strony sklepu, dokonaj zakupu.

Warto wspomnieć, że Refunder posiada swoją aplikację mobilną, którą znajdziemy w sklepie Google Play pod tą samą nazwą. Dzięki niej możemy rejestrować w programie również zakupy dokonane za pomocą smartfona i aplikacji mobilnych różnych sklepów i portali aukcyjnych, na przykład Allegro. Refunder oferuje także wtyczki do najpopularniejszych przeglądarek.

Czy Wy korzystacie z Refundera lub innych programów typu cashback? Uważacie je za dobry sposób na zarobienie niewielkich sum, czy też za stratę czasu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsze smartwatche 2020 Najlepsze smartwatche 2020 – co wybrać?
Robiliśmy już dla Was ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych, a także foteli dla graczy. Dzisiaj przyszedł czas na porównanie smartwatchy, czyli rosnącego w coraz większą popularność
jaki linux wybrac Jaki Linux wybrać?
Windowsy i, przynajmniej w Polsce, w mniejszym stopniu macOS-y, wielu ludziom już się przejadły. Nie tylko zdaniem niektórych te systemy nie spełniają pod różnymi względami
Najlepsze mody do Wiedźmina 3 Najlepsze mody do Wiedźmina 3
W co gracie w te święta? Czyżby w (według niektórych) najlepszą polską produkcję w historii, Wiedźmina 3? W końcu dopiero co miała miejsce premiera serialu
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *