Remnant 2, czyli sequel do popularnego Remnant: From the Ashes z 2019 roku, zadebiutował 25 lipca 2023 – i już zrobiło się o nim głośno. Produkcja niemal zdominowała listę najlepiej sprzedających się gier na Steamie i musiała uznać wyższość tylko jednego rywala… Counter Strike: Global Offensive.

Remnant 2 bije From the Ashes na głowę

W momencie tworzenia tego materiału, Remnant 2 zajmuje 11 miejsce na dostępnej na Steamie liście najczęściej granych produkcji (czyli takich z największą ilością aktywnych graczy jednocześnie).

Według SteamDB, w najlepszym momencie sięgnęło po niego 83,792 (a warto zaznaczyć, że jest dostępne nie tylko na Steamie, ale też w Epic Games Store, więc realna liczba jednoczesnych graczy na PC może być większa). Dla porównania, Remnant: From the Ashes 4 lata temu osiągnął wynik 48,289 użytkowników jednocześnie i nic nie wskazuje, aby miał on zostać pobity.

Jest to produkcja z gatunku souls-like, a więc stworzona z myślą o osobach, które lubią wyzwania. Można ścierać się z licznymi przeciwnikami samodzielnie, ale podobnie, jak w przypadku pierwszej części, tryb co-opowy (w którym współpracujemy z maksymalnie dwoma innymi graczami) wydaje się optymalnym sposobem na rozgrywkę.

W tej chwili pozycja zebrała na Steamie niespełna 6 tysięcy recenzji, z czego 81% jest pozytywnych. Uśredniona ocena od krytyków na Metacriticu prezentuje się dość podobnie 80/100. Ocena graczy to 6.7/10, natomiast została ona wyliczona na podstawie bardzo niewielkiej ilości recenzji. W przypadku części pierwszej (wersji na PC) prezentuje się to następująco: 78/100 od krytyków i 6.7/10 od graczy.

Kto może zagrać? Wymagania sprzętowe Remnant 2

Jeśli zdecydujecie się dołączyć do licznego grona graczy, którzy zdecydowali się wypróbować Remnant 2, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi tego tytułu. Prezentują się one następująco:

WymaganiaSystem operacyjnyProcesorPamięć RAMKarta graficznaMiejsce na dysku
MinimalneWindows 10Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 5 260016 GBGeForce GTX 1650 / AMD Radeon RX 59080 GB dostępnej przestrzeni
ZalecaneWindows 10Intel i5-10600k / AMD R5 360016 GBGeForce RTX 2060 / AMD Radeon RX 570080 GB dostępnej przestrzeni

Co dość istotne, niektórzy gracze narzekają w recenzjach na nie do końca satysfakcjonującą optymalizację gry, więc posiadacze słabszych PC-tów powinni uwzględnić to w swoich planach.

Dajcie znać w komentarzach, czy mieliście już do czynienia z Remnant II, a jeśli tak, to co sądzicie o tej produkcji!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *