Pewnie słyszałeś już o płatnościach wielowalutowych, które są coraz bardziej popularne wśród Polaków? Mowa m.in. o karcie Revolut dostępnej w formie cyfrowej i fizycznej. Dzięki niej możesz wymieniać waluty po bankowym kursie międzynarodowym bez naliczania dodatkowych prowizji. Revolut pozwala również na skorzystanie z wielu dodatkowych funkcji, o których dowiesz się z poniższego artykułu.

Revolut – jak działa?

Revolut to nic innego, jak  darmowa aplikacja mobilna, dzięki której możesz zarządzać cyfrową kartą wielowalutową. Za jej pośrednictwem zrobisz zakupy w sklepach internetowych, wyjedziesz w zagraniczna podróż nie martwiąc się o środki i unikniesz prowizji za przeprowadzone transakcje i koszty przewalutowania.

Można więc szybko zauważyć, że Revolut jest idealnym narzędziem dla osób, które często dokonują międzynarodowych transakcji i chcą mieć dostęp do wielu walut (aktualnie Revolut daje dostęp do 150 walut).

Jeśli nie chcesz korzystać tylko z wirtualnej karty, możesz zamówić kartę fizyczną, działającą na zasadzie pre-paid. Zasilisz ją z karty kredytowej i debetowej. Pozwala ona m.in. na zakupy w restauracjach i sklepach stacjonarnych. Dzięki karcie Revolut wyciągniesz również pieniądze z bankomatu.

Jak używać Revoluta? Jak działa karta Revolut?

 revolut jak to działa

Źródło: revolut.comAby korzystać z Revoluta konieczne jest założenie bezpłatnego konta i zweryfikowane swoich danych za pomocą twarzy lub dowodu osobistego. Po pozytywnej weryfikacji otrzymasz dostęp do swojej cyfrowej karty, z której od razu będziesz mógł korzystać. Portfel Revolut doładujesz za pomocą przelewu natychmiastowego lub PayPala. 

Do założenia konta potrzebujesz numeru telefonu i swoich podstawowych danych. Zadanie to nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Podczas niego otworzysz bezpłatny rachunek w Wielkiej Brytanii i konto IBAN, które posługuje się walutą Euro. W pakiecie Standard możliwe jest również zamówienie karty fizycznej Revolut w plastikowej wersji. Jeśli interesuje Cię bardziej oryginalna karta, możesz zdecydować się na opcję płatnej personalizacji. Pakiet Premium za 29,99 zł miesięcznie umożliwi Ci wybór jednej z bardziej ekskluzywnych kart, a pakiet Metal za 49,99 zł miesięcznie pozwoli Ci na zakup wzmocnionej karty fizycznej (nie plastikowej). 

Korzystając z Revoluta możesz wziąć udział w programie lojalnościowym, gdzie za polecenie znajomego otrzymasz atrakcyjne nagrody. Przykładowo, jeśli osoba z Twojego polecenie założy konto za pośrednictwem Twojego linka, na Twoje konto wpłynie 25 Euro, gdy użytkownik ten przeprowadzi 3 transakcje dzięki fizycznej karcie Revolut.

Co wyróżnia Revolut?

Otrzymując dostęp do konta i karty Revolut możesz korzystać z wszelkich możliwości tej technologii. Kartę wykorzystasz m.in. na co dzień płacąc zbliżeniowo, czy podczas wypłacania pieniędzy z bankomatów. Dodatkowo możesz dzielić płatności pomiędzy użytkowników Revoluta, co sprawdza się np. podczas wspólnych zakupów. Wówczas bez konieczności liczenia, aplikacja samodzielnie wyliczy ile ktoś jest Ci winien i na odwrót. Revolut wspiera również płatności NFC. 

Głównym celem Revoluta było umożliwienie użytkownikom przeprowadzanie transakcji w lokalnej walucie danego kraju. Dlatego też Revolut umożliwia zarządzanie aż 150 walutami. Użytkownicy tej technologii chwalą sobie brak pobieranej prowizji za wymianę waluty w innym kraju, co wyróżnia ją na tle innych, tego typu usług. Za granicą, za wypłacenie pieniędzy do kwoty 800 zł, również nie zapłacisz prowizji ( w pakiecie Standard). Natomiast jeśli zależy Ci na możliwości wypłacenia większej ilości pieniędzy np. do 1600 zł bez opłat, wybierz pakiet Premium. Decydując się na pakiet Metal, będziesz mógł wypłacić pieniądze do 3000 zł bez dodatkowych opłat. 

Revolut a kryptowaluty. Revolut – jak to działa?

jak działa revolut
Źródło: revolut.com

Osoby interesujące się kryptowalutami, mogą inwestować w nie również za pośrednictwem konta Revolut. Jedną z kilkudziesięciu cyfrowych walut dostępnych w Revolut jest popularny Bitcoin. W ofercie znajdziesz także m.in. Dogecoiny i Ethereum. Kryptowaluty dostępne są już od 1 USD.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny i korzysta z niego wiele podejrzanych firm oszukujących inwestorów. Jeśli nie chcesz wpaść w ich sidła, możesz skorzystać z jednorazowej karty walutowej Revolut, która umożliwia przeprowadzenie jednorazowej transakcji, po której od razu utraci ważność. Sprawia to, że Twoje dane nie zostaną przechwycone i wykorzystane przez oszustów.

Revolut – czy naprawdę warto?

System Revolut z pewnością przypadnie do gustu osobom, które często wyjeżdżają za granicę i dokonują płatności międzynarodowych. Dzięki Revolut można zaoszczędzić na kosztach obsługi walut.

Dla każdej osoby poszukującej łatwego rozwiązania do zarządzania pieniędzmi wydawanymi poza granicami naszego kraju, Revolut będzie idealną opcją. Sprawi on, że przestaniesz martwić się opłatami za przewalutowanie i nie będziesz musiał odwiedzać kantorów. Oszczędzisz sobie stresu i skupisz się tylko na wyjeździe za granicę.

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *