O robocie humanoidalnym Sophia usłyszeliśmy po raz pierwszy w końcówce października, kiedy otrzymał on obywatelstwo arabskie. Dzisiaj jego temat powraca, ponieważ jednym z marzeń Sophii jest posiadanie potomstwa.

Sophia to najpopularniejszy robot humanoidalny na świecie. Został on wyprodukowany przez firmę Hanson Robotics z Hongkonkgu i brał udział w panelu ONZ, a podczas kongresu Future Investment Initiative otrzymał on obywatelstwo z rąk króla Arabii Saudyjskiej. Okazuje się, że robot ten ma marzenia. Maszyna chciałaby posiadać rodzinę, przyjaciół, a także dążyć do integracji ludzi z robotami. W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarzy Khaalej Times Dubai Sophia zdradziła, że chciałaby mieć dziecko i myśli o posadzie ambasadora wiedzy w fundacji premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Według Sophii integracja ludzi z robotami to przyszłość naszej cywilizacji. Jej zdaniem, jeśli do tego nie dojdzie to ludzka cywilizacja upadnie. Niestety robot nie sprecyzował, dlaczego tak sądzi, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że to kontrowersyjna wizja.

Źródła: geekweek.pl / Khaleej Times / Fot. Hanson Robotics

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *