O robocie humanoidalnym Sophia usłyszeliśmy po raz pierwszy w końcówce października, kiedy otrzymał on obywatelstwo arabskie. Dzisiaj jego temat powraca, ponieważ jednym z marzeń Sophii jest posiadanie potomstwa.

Sophia to najpopularniejszy robot humanoidalny na świecie. Został on wyprodukowany przez firmę Hanson Robotics z Hongkonkgu i brał udział w panelu ONZ, a podczas kongresu Future Investment Initiative otrzymał on obywatelstwo z rąk króla Arabii Saudyjskiej. Okazuje się, że robot ten ma marzenia. Maszyna chciałaby posiadać rodzinę, przyjaciół, a także dążyć do integracji ludzi z robotami. W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarzy Khaalej Times Dubai Sophia zdradziła, że chciałaby mieć dziecko i myśli o posadzie ambasadora wiedzy w fundacji premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Według Sophii integracja ludzi z robotami to przyszłość naszej cywilizacji. Jej zdaniem, jeśli do tego nie dojdzie to ludzka cywilizacja upadnie. Niestety robot nie sprecyzował, dlaczego tak sądzi, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że to kontrowersyjna wizja.

Źródła: geekweek.pl / Khaleej Times / Fot. Hanson Robotics

WARTO PRZECZYTAĆ:

Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
chiny ai Chiny stworzyły model AI oparty na myśli Xi Jinpinga!
Filozoficzne rozważania prezydenta Chin są uważane w tym kraju za na tyle ważne, że w 2017 roku zdecydowano się wpisać je do konstytucji.  Tzw. myśl
gta 6 rekord GTA 6 z oficjalną datą premiery! Trzeba uzbroić się w nieco cierpliwości
Przez długi czas w ogóle nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się premiery Grand Theft Auto 6. Potem Rockstar zapowiedział, że najnowsza odsłona kultowej serii pojawi
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *