Obecnie dostępne na rynku maski pozostawiają wiele do życzenia. Długotrwałe ich noszenie jest mocno niekomfortowe (o czym najlepiej świadczą zdjęcia twarzy pracowników medycznych po kilkudziesięciu godzinach pracy), do tego okulary parują – generalnie, jest na co narzekać. Wie o tym rząd USA, dlatego jedna z jego organizacji zorganizowała konkurs na lepsze maski, w którym do wygrania jest aż 500 000 dolarów.

Do wygrania niemałe pieniądze za zaprojektowanie “następnej generacji masek”

Konkurs nazywa się “The Mask Innovation Challenge” i stworzyły go dwie amerykańskie organizacje rządowe, zajmujące się kwestiami zdrowia i rozwoju technologii medycznej – BARDA i NIOSH.

Wyzwanie będzie miało dwa główne etapy. Pierwszy z nich polega na przeprojektowaniu istniejącego już projektu maski lub stworzeniu czegoś zupełnie nowego, korzystającego z nowoczesnych rozwiązań i materiałów.

Nie wystarczy po prostu podrzucić pomysłu – konieczne będzie dostarczenie gotowego schematu, na podstawie którego da się już coś stworzyć. 10 osób z najlepszymi pomysłami po zakończeniu pierwszej fazy otrzyma po 10 000 dolarów każdy na poczet realizacji zaproponowanego projektu.

W fazie drugiej uczestnicy będą musieli przedstawić już faktyczny fizyczny, działający prototyp całkowicie nowej maski, nieopartej na dotychczasowych rozwiązaniach. Wyłonione zostanie maksymalnie 5 zwycięzców, którzy podzielą się łączną nagrodą w wysokości 400 000 dolarów. Trzeba przy tym zaznaczyć, że konkurs jest otwarty tylko dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Czasu jest niewiele, ale z dobrego powodu

Zgłoszenia do pierwszej fazy projektu można podsyłać do 21 kwietnia 2021 roku, a więc czasu jest niewiele. Nic jednak w tym dziwnego – wciąż w wielu miejscach ciężko jest kupić dużą ilość masek, a zwłaszcza masek chirurgicznych bądź masek ochronnych FFFP2 (N95). Dlatego też lepsze rozwiązania są potrzebne jak najszybciej.

Tym bardziej, że wiele osób po prostu nie chce nosić masek, czy to z powodu dyskomfortu, trudności w komunikacji, parujących okularów czy jeszcze innych względów. Dlatego też stworzenie czegoś wygodniejszego, jeszcze bezpieczniejszego i wytrzymalszego jest kwestią priorytetową.

Chcielibyście wziąć udział w takim konkursie, gdyby był dostępny również dla Polaków? Macie jakieś pomysły na inny design lub materiały, które mogłyby pomóc stworzyć lepsze maski? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *