Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Już w zeszłym roku można było usłyszeć plotki o rychłej śmierci serii smartfonów Samsung Galaxy Note. W czerwcu 2021 zaczęto z kolei przebąkiwać, że być może jednak powróci, ponieważ stylusy do Galaxy S21 Ultra, które trzeba dokupić osobno, nie sprzedają się za dobrze. Teraz jednak okazało się, że Samsung nie przedłużył znaku handlowego serii, co najprawdopodobniej oznacza jej koniec.

Znak handlowy serii Samsung Galaxy Note nie został przedłużony

Jak zauważono na Twitterze, niedawno (z ostatnim dniem sierpnia 2021 roku) smartfonowy gigant przedłużył znaki handlowe dla innych swoich popularnych serii: Galaxy S, Z, M i A. Wygląda na to, że nie zdecydowano się na zrobienie tego samego w przypadku serii Galaxy Note.

Jak wspomniano już na wstępie, o przyszłości tej serii spekulowano od dłuższego czasu. W 2021 roku nie otrzymaliśmy Samsunga Galaxy Note 21. Jego poprzednik, Samsung Galaxy Note 20, zadebiutował w sierpniu 2020 i od tego czasu o serii było cicho.

Ten rozwój sytuacji więc zapewne nikogo nie zaskoczy, ale niektórzy fani firmy mogą być rozczarowani. Seria Galaxy Note miała swoich fanów, chociaż nie da się ukryć, że pod koniec jej żywota sprzedaż (jak na standardy Samsunga) niezbyt imponowała, szczególnie, jeśli chodziło o model podstawowy.

Wsparcie dla stylusów w innych seriach zabiło Galaxy Note

Wyróżnikiem serii Galaxy Note była obsługa stylusa… rzecz jednak w tym, że najnowsze smartfony firmy z innych serii, a więc Samsung Galaxy S21 Ultra oraz Galaxy Z Flip 3, również mają taką obsługę.

Co prawda nie mają w obudowach dedykowanego miejsca na rysik (zajęłoby ono zbyt dużo miejsca, a nie każdy by przecież z niego korzystał), a do tego trzeba go osobno dokupić. Jednak na upartego fani stylusów znajdą w nich coś dla siebie. Sprawiło to, że seria Note ze swoim charakterystycznym S-Penem nagle przestała być taka wyjątkowa.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Byliście fanami serii Samsung Galaxy Note, czy też nie spotkała się ona z Waszym zainteresowaniem? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *