Skoda Kodiaq to samochód dosyć świeży, bo zadebiutował zaledwie dwa lata temu (we wrześniu 2016) ale mimo to, ciężko doszukać się jakichkolwiek niedociągnięć. Testowany egzemplarz, w pakiecie Scout w salonie Skody kosztuje 213 950 zł. Dziś sprawdzimy czy ta cena jest odpowiednia.

Scout

Wersja Scout powstała, by zaznaczyć terenowy charakter Kodiaqa. Charakteryzuje się m. in. większym prześwitem i napędem 4×4 z trybem offroadowym. To zdecydowanie świetna opcja dla miłośników pozamiastowych wycieczek. Co prawda kierowca nie może zapiąć na sztywno napędu 4×4, ale zamiast tego Skoda dołożyła tryb offroadowy. Tryb zmienia działanie sprzęgła – koła są napędzane w zależności od dostępnej przyczepności. Elektronika, która w normalnej jeździe powinna działać wręcz odwrotnie, w specjalnym trybie działa inaczej. ASR pozwala na poślizg kół, a ABS pozwala na zblokowanie kół podczas hamowania. Takie zabiegi mają pomóc w trudnych podjazdach na pełnej mocy lub w trudnych zjazdach (by zebrać kołami podłoże przed sobą, co ma pomóc w zatrzymaniu samochodu). Gdy jedno z kół zawiśnie w powietrzu, zadziała system, który je zatrzymie i przekaże większą moc na resztę z kół.

Tryb Offroad wpływa także na pracę silnika, automatycznej skrzyni biegów i zawieszenia. Pedał gazu jest bardziej wyczulony, a zawieszenie pracuje tak, by złagodzić wychył samochodu.

Warto zauważyć, że zarówno napęd 4×4 jak i tryb Offroad, dostępne są także w innych wersjach, a osłony podwozia można dodatkowo zamówić. Scout wyróżnia się także dodatkowymi elementami na zderzakach, ale one nie pełnią innej roli prócz wizualnej.

Wnętrze

Wewnątrz Kodiaqa można się poczuć naprawdę wygodnie. Wysoko usytuowane siedzenia i rozudowany kokpit samochodu sprawiają, że kierowca czuje się jak w naprawdę masywnym samochodzie. Drewniane elementy wykończenia świetnie akcentują terenowy charakter tej wersji, a przy tym wyglądają obłędnie. Pasażerowie na tylnych miejscach za kierowcą mogą się poczuć komfortowo, ale nie, jeżeli zabiorą kogoś na dwa siedzenia w ostatnim rzędzie. Szóste i siódme miejsce usytuowane są właściwie w bagażniku, a żeby możnabyło na nich siedzieć, należy przesunąć kanapę w środkowym rzędzie.

Skoda Kodiaq nocą
Piękna linia świateł Skody Kodiaq nocą

Test Skody Kodiaq Scout przebiegł w miłej atmosferze. Ten samochód to świetny wybór dla rodzin z dziećmi, które lubią aktywnie spędzać czas poza miastem. Samochodem dojedziemy nie dość że komfortowo, to jeszcze szybko, tanio i na pewno bezpiecznie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *