Telefony komórkowe kosztują coraz więcej, przez co coraz częściej szukamy atrakcyjnych ofert. Okazuje się, że sporo pieniędzy możemy zaoszczędzić kupując smartfon powystawowy lub z outletów. Co kryje się za tymi pojęciami i czy warto kupować takie telefony?

Telefon powystawowy – korzyści i ryzyko

Smartfony powystawowe, jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia, które były udostępniane klientom zastanawiających się nad ich zakupem. Można je było włączyć, a także sprawdzić, czy telefon spełnia określone wymagania. Dlatego mogą być na nich widoczne ślady użytkowania, często umieszczone są w innych opakowaniach lub posiadają nieco skróconą gwarancje. Urządzenia te przez pewien okres stanowią element wystawy sklepu, a po zmianie oferty trafiają do sprzedaży.

smartfon powystawowy

Opłacalność takiej oferty zależna jest od tego, czy dany telefon stał na ekspozycji dostępnej dla wszystkich klientów, czy może był zamknięty za witryną. Dlatego smartfon powystawowy może być praktycznie jak nowy lub też mocno wyeksploatowany. Przed zakupem takiego telefonu, warto zapoznać się z treściami poszczególnych aukcji. Sprzedawcy wstawiają szczegółowe fotografie, które przedstawiają dany smartfon powystawowy. Gdy jakoś oferta przykuje naszą uwagę, można zaryzykować i kupić produkt. Kiedy telefon nie będzie spełniał naszych oczekiwań mamy prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni lub dłuższym w zależności od sklepu.

Smartfony odnowione

Niekiedy dzieje się tak, że zakupiony telefon nie spełnia naszych oczekiwań lub został nam sprzedany jako wadliwy, więc możemy wymienić go na inny, zgodnie z zasadami gwarancji. Telefony reklamowane są odsyłane do producentów i zostają naprawiane. Sprzęt zostaje fabrycznie zafoliowany, zaplombowany oraz zapakowany, po czym trafia z powrotem do sprzedaży jako urządzenie prefabrykowane. Przeważnie takiego telefonu nie da się odróżnić od nowego sprzętu. Smartfony odnowione są opłacalne pod względem ceny, ale zazwyczaj mają skrócony okres gwarancyjny.

smartfon odnowiony

Istnieją także inne źródła smartfonów refabrykowanych. To na przykład urządzenia z uszkodzonymi opakowaniami lub telefonu, które służyły do testów lub celów demonstracyjnych i z jakichś powodów nie spełniały wymagań producenta. Takie produkty są certyfikowane i profesjonalnie naprawione, więc nie należy się ich obawiać. Produkty tego typu są pewniejsze niż modele używane, które mogą posiadać niezauważone uszkodzenia po wcześniejszym właścicielu. Przed zakupem takiego telefonu warto upewnić się, że naprawy dokonał producent lub profesjonalny serwis, a także czy sprzęt ma gwarancję.

Smartfon z outletu lub powystawowy – gdzie kupić?

Elektronikę można kupić w outletach internetowych za przyzwoitą kwotę. Duże, jak i małe sklepy sprzedają urządzenia w specjalnych cenach, które obejmują m.in. końcówki serii, smartfony powystawowe lub także sprzęt ze zwrotu. Sklepy odnawiają telefony, które nie spełniają wymagań lub sprzedają je jako produkty ze zwrotu. Kupując smartfon z outletu – sprawdzony i przywrócony do ustawień fabrycznych, można dużo zaoszczędzić, a czasami trafi nam się urządzenie praktycznie jak nowe, które ma pełną gwarancję. Kierując się zdrowym rozsądkiem i dokładnie czytając opis produktu, można trafić na niezłą okazję i kupić dany telefon o 20-30% taniej.

telefon powystawowy

Każdy produkt, który jest sprzedawany w formie outletowej powinien być odpowiednio oznakowany. Wyróżnia się trzy rodzaje produktów z outletu:

Produkt nowy – nigdy nie był używany i najczęściej pochodzi ze zwrotu. Często zdarza się uszkodzone lub otwarte pudełko.
Produkt używany, serwisowany – jest to urządzenie pochodzące z 14-dniowego zwrotu.
Produkt używany, serwisowany – wrócił do sklepu z powodu reklamacji, najczęściej uszkodzony. Produkt został naprawiony w profesjonalnym serwisie i ponownie wystawiony na sprzedaż.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Czy można zainstalować podsłuch na telefon?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robią Twoi bliscy na telefonie komórkowym? Masz przeczucie, że coś przed Tobą ukrywają lub prowadzą tajemnicze rozmowy? Jeśli pojawia się
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *