Helldivers 2 zaliczyło świetny start, zarówno w zakresie opinii krytyków, jak i sprzedaży. Wydawca postanowił więc przerwać dobrą passę… zmuszając graczy PC-towych do zakładania konta w PlayStation Network. Ostatecznie jednak, po jednoznacznie negatywnej reakcji graczy, Sony wycofało się ze swojej decyzji.

Helldivers 2 jednak bez kontrowersyjnej aktualizacji

Setki tysięcy negatywnych opinii na Steamie, burza w mediach społecznościowych, wsparcie dla protestujących graczy ze strony samych deweloperów — wszystko to sprawiło, że Sony zdecydowało ugiąć się pod presją. Japoński gigant ogłosił na X (byłym Twitterze), że planowana aktualizacja Helldivers 2 nie dojdzie do skutku.

Fani Helldivers — dotarł do nas Wasz feedback na temat aktualizacji związanej z łączeniem kont w Helldivers 2. Aktualizacja z 6 maja, która wymagałaby połączenia kont Steam i PlayStation Network dla nowych graczy i dla obecnych graczy od 30 maja, nie będzie wprowadzana — Sony

Jako ciekawostkę można dodać, że zaledwie dzień przed wycofaniem się z kontrowersyjnej decyzji przez Sony, Helldivers 2 zniknęło ze Steama w 177 regionach. Powód? Nie jest w nich dostępne PlayStation Network, więc de facto produkcja po aktualizacji byłaby tam niegrywalna.

Sony zaskoczyło graczy

W momencie debiutu Helldivers 2 na PC i PlayStation 5, czyli 8 lutego 2024 roku, granie na Steam nie różniło się od innych produkcji. Ot, gracze pobierali, instalowali i uruchamiali grę. Co prawda przy uruchamianiu tytułu pojawiała się informacja o konieczności posiadania konta PlayStation Network, ale można było bez problemu pominąć integrację.

Zainteresowanie grą było naprawdę spore — tylko w ciągu pierwszych 2 miesięcy od premiery produkcja sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy. Kontrowersja pojawiła się 3 maja, kiedy to nagle Sony ogłosiło, że popularna strzelanka niedługo będzie wymagać od wszystkich graczy bez wyjątku kont PSN. Zarówno nowych, jak i tych, który zakupili Helldivers 2 wcześniej.

Łączenie kont jest niezwykle ważne dla ochrony naszych graczy i zapewnienia im bezpieczeństwa gwarantowanego na PlayStation i w grach PlayStation Studios (…) W związku z tym, począwszy od 6 maja, wszyscy nowi gracze w HELLDIVERS™ 2 na platformie Steam będą musieli połączyć swoje konto Steam z kontem PlayStation Network. Obecni gracze przez Steam zaczną otrzymywać komunikaty o konieczności logowania się od 30 maja. Do 4 czerwca będą musieli połączyć swoje konto Steam z PlayStation Network.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że w tym czasie na stronie PlayStation można było znaleźć informację, że tworzenie konta PlayStation Network dla gier PC-towych jest zawsze opcjonalne. Kiedy gracze dopatrzyli się tej nieścisłości, firma… zmieniła tekst. Teraz możemy przeczytać, że „niektóre gry z PlayStation mogą wymagać zalogowania się i połączenia z kontem PSN”.

Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: PlayStation

WARTO PRZECZYTAĆ:

the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Jak podłączyć PS4 do laptopa? Poradnik krok po kroku
Z naszego artykułu dowiesz się, jak podłączyć PS4 do laptopa. Dzięki temu możesz przenieść konsolę w inne miejsce bez konieczności zabierania telewizora czy monitora, które
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *