W tym artykule przyjrzymy się serwisowi Gamehag, który działa już od kilku lat, ale wiele osób mogło wciąż o nim nie słyszeć. Powinny się nim zainteresować przede wszystkim osoby, które lubią grać, czy to w gry mobilne, czy komputerowe, a także mają trochę wolnego czasu i chęci. W takim razie czym jest Gamehag i jak z niego korzystać?

Czym jest Gamehag?

Portal Gamehag jest jednym z kilku popularnych w Polsce serwisów tego typu. Z pewnością odnajdą się w nim na przykład osoby, które korzystają z Bananków czy DoGry. Jak to działa?

Użytkownicy wykonują określone zadania związane z grami mobilnymi i przeglądarkowymi. Czasami jest to tylko „pobierz/zarejestruj się”, czasami na przykład „dojdź do X poziomu”. Za wykonanie ich otrzymują Kamienie Dusz, których odpowiednia ilość pozwoli dokonać wymiany na wybraną nagrodę.

Zadania nie są zazwyczaj szczególnie kreatywne, natomiast różnorodność gier, w których można je wykonywać, powinna nie dopuścić do pojawienia się nudy i znużenia. Tradycyjnie znajdziemy tutaj World of Tanks i World of Warships, ale także War Thunder czy Warframe, oraz gry mobilne typu Game of Thrones: Winter is Coming i wiele, wiele innych.

Wypełnianie zadań to nie jedyny sposób na zebranie punktów – tradycyjnie można to zrobić również poprzez tworzenie tematów na forum i dyskutowanie w nich, a także dodawanie newsów. Warto wspomnieć, że gra oferuje również giveawaye (aczkolwiek, aby z nich skorzystać, trzeba wypełnić jakieś zadanie) oraz konkursy (które działają na zasadzie loterii – określona liczba graczy wpłaca „wpisowe” w postaci pewnej ilości Kamieni Dusz, a następnie rozlosowuje się zwycięzcę), w ramach których można wygrać darmowe klucze.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto wspomnieć, że Gamehag ma także aplikację mobilną, dzięki czemu można zdobywać punkty nawet w podróży czy po prostu w momencie, kiedy nie jesteśmy przy komputerze, na przykład odpowiadając za jej pomocą na posty na forum (mówiąc konkretniej, postując na forum zdobywamy punkty doświadczenia, wraz z czym rośnie nasza ranga i otrzymujemy za to Kamienie Dusz).

Po wykonaniu zadania może być konieczne przesłanie screena, który to potwierdzi. Na sprawdzenie go przez „wiedźmy” poczekamy do 48 godzin, co może być nieco frustrujące, ale z drugiej strony obłożenie serwisu jest bardzo duże, więc można być w związku z tym wyrozumiałym.

Zaakceptowane muszą zostać oczywiście także artykuły dotyczące danych gier stworzone przez użytkowników, czego możemy spodziewać się w ciągu 72 godzin. Jest to konieczne, aby uniknąć nie tylko wprowadzania na stronę treści nieodpowiednich (na przykład zawierających przekleństwa czy treści obraźliwe), ale także po prostu takich, które mają niską jakość i nie nadają się do opublikowania.

Nie banany, a wiedźmy

Sporo portali tego typu ma jakiś motyw przewodni, który cały czas przewija się w designie strony. W przypadku Bananków mamy do czynienia, jak wskazuje sama nazwa, z cóż, bananami. Tutaj zdecydowano się pójść w inną stronę, jak wskazuje sama nazwa serwisu – Gamehag, czyli w wolnym tłumaczeniu Growa Wiedźma.

W sekcji „Jak to działa” serwisu można znaleźć całkiem ciekawą, poniekąd baśniową historię jego dotyczącą. „Wiedźmowy” motyw nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia w kontekście samego użytkowania strony, ale trzeba przyznać, że jest kreatywny, a cała strona wygląda dzięki niemu naprawdę ładnie.

Na co można wymienić punkty?

Tak jak w przypadku Bananków, DoGry i innych portali tego typu, również tutaj zdobyte punkty (zwane Kamieniami Dusz) można wymienić na różnorodne nagrody. Większość z nich spodoba się przede wszystkim graczom, ale są też takie, które można wykorzystać w sposób zupełnie z grami niezwiązany. Opcji jest całkiem sporo: darmowe riot points z Gamehag.com to tylko jedna z nich.

Można odebrać także konkretne gry (na przykład GTA V, Skyrim), losowe klucze do Steama, skiny do Counter Strike: Global Offensive, karty PaySafeCard, a także karty prezentowe do Kinguina, niemieckiego Amazona i Steama. Każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie. Jak łatwo można się domyślić, niektóre nagrody wymagają więcej punktów, a inne mniej, w zależności od ich wartości. Przykładowo, klucz do GTA V wiąże się z kosztem rzędu 7999 punktów, z kolei do DiRT 3 Complete Edition zaledwie 699.

Jak dużo czasu trzeba poświęcić, aby zebrać odpowiednią ilość punktów i móc je na coś wymienić? Cóż, to zależy od tego, jaka nagroda nas interesuje, a także jakie gry i zadania wybraliśmy i czy udzielamy się na forum, czy też angażowanie się w społeczności nas nie interesuje. Ciężko wskazać jednoznaczny termin, ponieważ każdy gra i realizuje zadania w swoim tempie.

Oczywistym jest, że uzbieranie punktów na lepsze nagrody trochę potrwa, ale jest to charakterystyczne dla wszystkich tego typu portali. Nie należy traktować ich jako pracę czy źródło zarobku, a korzystny sposób na spędzenie odrobiny wolnego czasu.

Podsumowanie

Model zastosowany w Gamehag nie odstaje radykalnie od tego, co znajdziemy w innych portalach tego typu, ale samo w sobie nie jest to niczym złym. Dzięki temu przykładowo bywalcy innych serwisów, którzy są niezadowoleni na przykład z szybkości przybywania na nim punktów, mogą łatwo i bez żadnych zgrzytów przesiąść się na Gamehag i sprawdzić, czy ten portal lepiej spełnia ich oczekiwania.

Na korzyść serwisu działa także estetyczny, funkcjonalny design, mnogość nagród do wyboru i wiele sposobów na pozyskiwanie Kamieni Dusz. Oczywiście, nie uzbieramy punktów na świetną nagrodę w jeden dzień, ale przecież nie o to chodzi w tych serwisach – mają one być ciekawą odskocznią, która łączy rozrywkę z możliwością pozyskania czegoś bez opłat pieniężnych (płacimy tylko swoim czasem, jednak nie trzeba wcale poświęcać go tak dużo – grunt, aby było to regularne).

Wymaga to trochę cierpliwości i wytrwałości, więc nie każdy się w nich odnajdzie, ale wiele jest takich osób, którym już udało się uzbierać odpowiednią ilość punktów i wymienić ją na pożądaną przez nich nagrodę, tak więc niewątpliwie jest to możliwe. Czy warto w związku z tym przeznaczać swój czas na tego typu serwisy? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *