Swego czasu Huawei wielu osobom kojarzyło się zapewne przede wszystkim ze smartfonami. W ostatnich latach w Polsce na pierwszy plan przesunęły się jednak inne produkty tego producenta – smartwatche, czyli inteligentne zegarki.

Te dwie kategorie produktów są kluczowe i dokładniej omówimy je w dalszej części tego materiału, jednak na tym oferta chińskiego producenta się nie kończy. Nie każdy wie, że ma on na swoim koncie także wiele różnych innych typów sprzętu elektronicznego – warto się z nimi bliżej zapoznać.

Smartfony

Smartfony Huawei występują w naprawdę wielu odsłonach. Można wśród nich znaleźć klasyczne flagowce z mocnymi podzespołami i tradycyjnym designem, takie jak chociażby P50 Pro, który niedawno zadebiutował, ale nie tylko.

Chiński producent ma na swoim koncie także kilka bardziej odważnych i nietypowych modeli. Dobrym przykładem jest tutaj również bardzo świeży P50 Pocket, składany smartfon przypominający kultowe telefony z klapką sprzed lat, aczkolwiek oczywiście wykorzystujący wszystkie najnowsze technologie.

Obecnie smartfony Huawei wykorzystują autorski system operacyjny producenta, a mianowicie HarmonyOS. W jego ramach dostępny jest sklep z aplikacjami (App Gallery), z którego można ściągnąć wiele gier, oficjalnych aplikacji banków i nie tylko.

Smartwatche

Smartwatche Huawei również są bardzo różnorodne, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i zastosowanie czy cenę. Każdy więc powinien być w stanie znaleźć wśród nich coś ciekawego dla siebie.

Można wśród nich odszukać zarówno zegarki o zastosowaniu bardziej ogólnym, jak i urządzenia przeznaczone przede wszystkim dla sportowców. Bądź nawet dla pewnej określonej kategorii sportowców, jak w przypadku GT Runnera, który, jak sama nazwa wskazuje, stworzono z myślą o biegaczach.

Oprócz klasycznych modeli z okrągłą kopertą (GT Runner, ale też Watch 3, Watch 3 Pro i nie tylko), dostępne są także prostokątne, wąskie smartwatche i smartbandy. Mowa tutaj między innymi o Huawei Watch Fit i Huawei Bandzie 6.

Laptopy

Laptopy Huawei nie są być może tak dobrze znane, jak smartfony i smartwatche tej firmy, ale nie znaczy to, że nie mają nic ciekawego do zaproponowania. Wręcz przeciwnie. To sprzęty wyróżniające się przede wszystkim smukłym, eleganckim designem oraz niezłymi podzespołami.

Idealnie nadają się do zastosowań domowych, nauki czy pracy. Można wśród nich znaleźć zarówno opcje ze średniej półki (jak na przykład MadeBook D 15 2021), jak i modele dla bardzo wymagających użytkowników (vide Huawei MateBook X Pro 2021).

Monitory

Monitory Huawei można podzielić na trzy główne linie: MateView, MateView GT i Display. Są to wysokiej jakości monitory stworzone z myślą o profesjonalistach, w tym osobach, które na co dzień zajmują się edycją obrazów i wideo.

Monitory MateView są monitorami prostymi, zaś MateView GT – zakrzywionymi. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że monitory dostępne są w wersjach o różnych przekątnych, możliwości jest naprawdę wiele.

Sprzęt audio

Na koniec chcielibyśmy przedstawić Wam pokrótce oferowany przez Huawei sprzęt audio. W skład tej kategorii wchodzą przede wszystkim słuchawki oraz głośniki.

Słuchawki dzielą się m.in. na prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne/dokanałowe (Huawei FreeBuds 4, FreeBuds Lipstick, FreeBuds Pro), dla sportowców (FreeLace CM70-C, FreeLace Pro) oraz przewodowe (Huawei AM115). Są też modele nauszne, jak Huawei FreeBuds Studio.

Jeśli chodzi o głośniki, to warto zwrócić szczególną uwagę na bezprzewodowe rozwiązania przenośne, takie jak mniejsze Huawei BT CM510 lub Huawei Sund bądź nieco większe, acz wciąż kompaktowe Sound Joy.

Jeśli chcesz oszczędzić i wygrać zespół Huawei regularnie przygotowuje różne promocje, w ramach których można na przykład otrzymać głośnik za symboliczną opłatą przy zakupie smartwatcha. Wystarczy śledzić na bieżąco nowe oferty!

Poza omówionymi przez nas powyżej typami produktów Huawei ma na swoim koncie też masę innego sprzętu elektronicznego, w tym myszki, klawiatury i wagi. Można mieć wrażenie, że ten producent wciąż dopiero się rozkręca, więc zapewne wraz z upływem lat do tego katalogu będą dochodzić nowe pozycje!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *