Sytuacja nagrana na zapleczu jednego z wrocławskich marketów pokazuje nam Policję od tej mniej przyjemnej strony. Ofiarą zamieszania jest starsza Pani, którą przyłapano na kradzieży. Wezwani na interwencję policjanci stosują przemoc wobec bezbronnej staruszki bez poważnej przyczyny.

Od samego początku nagrania widać, że starsza Pani zachowuje się spokojnie siedząc w kącie przy metalowym koszu i konsumując jabłko. W pewnym momencie w kadrze pojawiają się policjanci , którzy przystępują do czynności wobec podejrzanej o kradzież sklepowych produktów 82-latki.  W momencie kulminacyjnym nagrania widać, jak policjantka wyciąga z kieszeni rękawiczki, zakłada je i zaczyna bez powodu bić bezbronną staruszkę.

Następnie policjantka chwyta za torbę należącą do podejrzanej staruszki i w arogancki sposób zaczyna z niej wyrzucać znajdujące się wewnątrz przedmioty. W trakcie próby wstania podjętej przez starszą Panią policjanci ponownie stosują wobec niej przemoc ostatecznie zakuwając ją w kajdanki.

Sytuacja z nagrania wygląda wstrząsająco i z pewnością nie przypomina w żaden sposób prawidłowych czynności procesowych. Policjanci w związku z podejrzeniem o złamanie prawa decyzją komendanta zostali zawieszeni w swoich obowiązkach, a ich sprawa skierowana została do prokuratury.

Źródła: se.pl / youtube.com

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *