Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Forum War Thunder to naprawdę dziwne miejsce… oprócz porad odnośnie do rozgrywki czy luźnych pogawędek, można tak okazjonalnie znaleźć sekretne dane dotyczące współczesnej broni wykorzystywanej przez wojskowe potęgi. Tym razem padło na informacje o chińskim pocisku przeciwczołgowym.

Pocisk DTC10-125 jest obecnie wykorzystywany przez chińską armię

DTC10-125 to pocisk wykorzystywany przez współczesne wojsko chińskie. Może być wystrzelony z takich chińskich czołgów, jak ZTZ 96, 96A, 99 czy 99A. Jego zadaniem jest przebicie się przez metal i zniszczenie wnętrza czołgu przeciwnika.

Na forum War Thunder, jak to często bywa, wywiązała się zacięta dyskusja. Ktoś chciał potwierdzić swoje stanowisko, ale publicznie dostępne informacje nie były wystarczająco mocnym dowodem… więc przedstawił zdjęcie oficjalnej wojskowej dokumentacji na potwierdzenie swoich słów. Fotografia ta nie była wcześniej dostępna w Internecie.

Z jednej strony nie jest to aż tak wielka afera, ponieważ specyfikacja DTC10-125 latała już w różnych miejscach w sieci. Z drugiej strony, w tym przypadku po raz pierwszy dane były potwierdzone oficjalnymi chińskimi dokumentami.  Do tego na zdjęciu wraz z danymi widoczny był sam pocisk, o którym mowa, co jeszcze bardziej dodaje całej sprawie autentyczności.

Na forum War Thunder wyciekały już m.in. tajne dane z UK

Post ze zdjęciem pocisku DTC10-125 został już oczywiście usunięty z forum War Thunder, ale w Internecie nic nie ginie. Mleko się więc już rozlało. Można spodziewać się, że osoba, która postanowiła te dane opublikować znajdzie się w sporych tarapatach.

Co ciekawe, to nie pierwsza, ani nawet nie druga taka sytuacja związana z forum dla fanów War Thunder. Wcześniej wyciekły tam tajne informacje związane m.in. z brytyjskim głównym czołgiem bojowym Challenger 2.

Miało to miejsce w lipcu 2021 – osoba podająca się za brytyjskiego żołnierza, operatora tego modelu czołgu, narzekała na brak zgodności modelu w grze z rzeczywistością. Użytkownik ten postanowił więc… wrzucić na forum zdjęcie z instrukcji obsługi. Zaś w grudniu 2021 w Internecie pojawiły się informacje odnośnie do francuskiego czołgu podstawowego Leclerc.

Co o tym wszystkim sądzicie? Dziwi Was, że ktoś byłby skłonny ujawnić tajne wojskowe informacje, żeby wygrać kłótnię w Internecie, a może nie jesteście takim obrotem sytuacji zaskoczeni? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.