Warner Bros. próbowało opatentować znany z gier studia system Nemesis od pięciu lat. Początkowo nieskutecznie… teraz jednak gruchnęła wiadomość, że tym razem wniosek o patent został zaaprobowany.

Warner Bros. będzie mieć patent na system Nemesis do 2035 roku

Jeśli firma będzie terminowo dokonywać płatności koniecznych do utrzymania patentu, system Nemesis będzie w jej rękach co najmniej do 2035 roku. Decyzja w tej sprawie została podjęcia 3 lutego 2021 roku i wejdzie ona w życie już za kilkanaście dni, 23 lutego 2021.

Pierwsze próby opatentowania tego systemu miały miejsce już w 2016 roku, ale spaliły na panewce. W 2019 roku o sprawie znowu zrobiło się głośno, kiedy okazało się, że WB nie daje za wygraną i sprawa jest dalej w toku. Ostatecznie, jak widać, zajęło to kilka lat, ale wynik okazał się dla Warner Bros pozytywny.

system nemesis

Innych deweloperów martwi zakres patentu

Patent obejmuje m.in. postacie Nemesis, forty, a nawet zwolenników w grach komputerowych. Jest niesamowicie szeroki, co wzbudziło zaniepokojenie sporej grupy deweloperów. Jak bardzo w praktyce ogranicza on możliwość wprowadzania podobnej mechaniki w innych grach, ciężko powiedzieć.

Samo posiadanie patentu nie oznacza, że firma wygrałaby automatycznie sprawę w sądzie z innym studiem, wykorzystującym coś podobnego w swoich grach. Zresztą nie powiedziane, że w ogóle taka sprawa zostałaby do sądu złożona.

System Nemesis (w tej konkretnej formie) pojawił się po raz pierwszy w 2014 roku, w grze Middle-Earth: Shadow Of Mordor, potem w 2017 roku jego rozbudowana wersja była dostępna w Middle-earth: Shadow of War.

Jakiś czas temu można było usłyszeć, że rzekomo Warner Bros planuje wprowadzenie podobnego systemu do najnowszej gry o Batmanie, ale nie jest to jeszcze potwierdzone.

Co sądzicie o całej tej sprawie? Uważacie, że patent na system Nemesis powinien zostać przyznany? Koniecznie dajcie nać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *