Wydawanie kolejnych gier z uniwersum Final Fantasy VII nabiera rozpędu. Najpierw dostaliśmy pierwszą część remaku słynnej gry, potem dlc, następnie remaster Crisis Core: Final Fantasy VII, które pierwotnie wyszło tylko na PSP. Teraz gdy czekamy na premierę drugiej części remaku, jak grom gruchnęła wiadomość: już we wrześniu ujrzymy kompletnie nową grę na podstawie siódemki!

W oczekiwaniu na drugą część remaku Square Enix proponuje nową grę

Jeśli nie możecie się doczekać premiery kolejnej części remaku oryginalnej siódemki, czyli Final Fantasy VII Rebirth, która ma nastąpić w bliżej nieokreślonym „wczesnym 2024 roku”, Square Enix ma dla was niespodziankę. Nadciąga premiera innej gry z uniwersum Final Fantasy VII.

Final Fantasy VII Ever Crisis, bo o niej mowa, będzie miał premierę już 7 września. Zagrać w nią możecie na telefonach z systemami operacyjnymi Android i iOS. Strony produktowe są dostępne już w obu sklepach z aplikacjami, w Google Play możecie dodatkowo dokonać prerejestracji, żeby w dniu premiery dostać powiadomienie o dostępności.

Final Fantasy VII Ever Crisis to kompletnie nowa gra, która ma zbierać najważniejsze momenty i doświadczenia młodego bohatera, którym będzie Sephiroth. Oprócz klasycznych historii dostaniemy też trochę wcześniej niewidzianych zdarzeń jako uzupełnienie. Klasyczne historie będą obejmować wydarzenia przedstawione w następujących tytułach:

  • Final Fantasy VII,
  • Before Crisis,
  • Crisis Core,
  • Dirge of Cerberus,
  • Advent Children (film, którego akcja dzieje się po wydarzeniach znanych z gry).

Final Fantasy 7

Graficznie czeka nas nie lada gratka. Grafika będzie wykorzystywać możliwości współczesnych telefonów, więc znane lokacje zalśnią jak nigdy wcześniej, ale postacie zostały zaprojektowane w stylu super-deformed, czyli tak jak w oryginalnej grze na PSX. Oczywiście upgrade graficzny oznacza, że modele jednostek i tak będą bardziej szczegółowe, co nie zmienia faktu, że powinny przypaść do gustu fanom oryginalnego designu (w przeciwieństwie do mocno urealnionych wizerunków z remaku).

Spójrzcie tylko na screeny zamieszczone w tweecie poniżej:

Czy Ever Crisis ma szansę odnieść sukces?

Chociaż premiera gry dla wielu będzie zaskoczeniem, to tak naprawdę produkca została zapowiedziana już dwa lata temu, razem z Final Fantasy 7: The First Soldier. Co się zmieniło od tamtej pory? Drugi tytuł zdążył już zostać zamknięty, a jeśli wierzyć opisom ze sklepów z aplikacjami, Ever Crisis nie jest już grą tylko dla pojedynczego gracza, ma pozwalać także na tryb co-op.

Minusy? Nie wiemy nic na temat tego, jak gra zamierza zarabiać. Jako darmowa gra na smartfony na pewno będzie w jakiś sposób monetyzowana, a to oznacza mikropłatności.

Warto pamiętać, że nie jest to pierwszy raz, gdy Square Enix starał się wydać pełną grę na smartfony. Final Fantasy XV Pocket Edition okazał się umiarkowanym sukcesem, podczas gdy w rzeczywistości był tylko „okrojoną” wersją pełnej gry.

Czy Final Fantasy VII Ever Crisis ma szansę na powtórzenie tego sukcesu? Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *