Domofony IP to nowoczesne urządzenia, które coraz częściej pojawiają się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i nieruchomościach o przeznaczeniu komercyjnym. Pozwalają one za pomocą specjalnej kamery sprawdzić, kto stoi przed drzwiami, a także porozumieć się z tą osobą, a nawet zdalnie otworzyć drzwi.

W tym materiale chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się urządzeniu stworzonemu przez BAS-IP. Co ten wideodomofon IP ma do zaoferowania zarówno budowlańcom i instalatorom, którzy chcą wyposażyć budynki w najnowsze technologie, jak i najemcom? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Jakie funkcje wideodomofonu BAS-IP przydadzą się instalatorom systemu?

Wideodomofony BAS-IP mogą być na wiele sposobów dostosowane do potrzeb instalatora, zarówno, jeśli chodzi o oprogramowanie, jak i na przykład wygląd interfejsu czy zawartość reklam i komunikatów w nim wyświetlanych.

Dzięki temu urządzenie będzie w pełni kompatybilne na przykład ze specyfiką danego budynku. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby preinstalować na domofonach (w sposób nieusuwalny) aplikacje stworzone przez daną społeczność (np. osiedle), dzięki czemu będą one od razu dostępne dla wszystkich użytkowników, bez konieczności pobierania czegokolwiek czy wykonywania jakichkolwiek dodatkowych kroków.

W przypadku, gdy dany budynek czy lokal wymaga stałej obsługi przez odźwiernego, domofony BAS-IP zapewniają mu możliwość pracy w pełni zdalnej. Korzystając z podglądu z kamer i możliwości komunikowania się z gośćmi na odległość, odźwierny może z łatwością ustalić, z kim ma do czynienia, a następnie otworzyć drzwi.

Ciągłość działania systemu w przypadku zerwania połączenia z siecią zapewnia funkcja duplikacji połączenia na inne urządzenie umieszczone w środku mieszkania. Dzięki temu nawet w przypadku problemów z Internetem cały czas zapewnione będzie pełne bezpieczeństwo mieszkania.

Co niezwykle istotne, zastosowanie w kartach dostępu odblokowujących drzwi poziomu zabezpieczeń SL3 wyklucza sytuację, w której osoba niepożądana na przykład skopiowała by którąś z nich, korzystając z nieuwagi właściciela.

Przydadzą się również szerokie opcje integracji

Wideodomofony BAS-IP mogą zostać z łatwością zintegrowane z szerszym systemem monitoringu wideo zastosowanym przez społeczność. Dzięki temu w każdym momencie będzie można podejrzeć na ekranach firmy obraz z umieszczonych na zewnątrz kamer.

Takie rozwiązanie zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa osiedla czy budynku, a jednocześnie ułatwi sprawowanie nad nim nadzoru i wychwytywanie potencjalnie niepożądanych zachowań i sytuacji.

Kolejna przydatna funkcja to możliwość integracji urządzeń z systemami smart home, aby przykładowo pozwolić na odbieranie połączeń na innych sprzętach należących do tego systemu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby w ramach pakietu oprogramowania wdrożyć także opcję sterowania windą czy automatycznego podnoszenia szlabanu. W tym drugim przypadku kamery mogą rozpoznawać tablicę rejestracyjną pojazdu i porównywać ją z listą przepustek dla gości, tak, aby przykładowo wpuszczać na osiedle tylko autoryzowane osoby.

Poprzez podłączenie pętli indukcyjnej można także sprawić, że dźwięk będzie docierał głośno i wyraźnie także do osób korzystających z aparatów słuchowych czy implantów ślimakowych. Zapewnienie wyższego komfortu korzystania z domofonów dla osób niesłyszących lub niedosłyszących to aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji – niejednokrotnie może się to okazać istotne.

Możliwości domofonu IP dla najemców

Nowoczesny wideodomofon od BAS-IP współpracuje z dedykowaną aplikacją, dostępną zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS. Pozwala ona zdalnie odebrać połączenie i zobaczyć, kto chce dostać się do nieruchomości, a także otworzyć drzwi do mieszkania lub domu.

W ten sposób nie trzeba nosić przy sobie kluczy czy kart dostępu do drzwi i ryzykować ich zgubieniem, a po powrocie do domu gorączkowo szukać ich w torbie. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie.

Oczywiście, karty dostępu (które, jak już wspomniano, dzięki zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń są niemożliwe do skopiowania) również niekiedy się przydają, choćby jako opcja zapasowa, gdy na przykład smartfon się rozładuje. Natomiast warto wiedzieć, że nie są obecnie konieczne i można także sterować domofonem za pomocą swojego mobilnego centrum dowodzenia, czyli telefonu.

Poza odblokowywaniem drzwi smartfonem istnieje jeszcze inna, dodatkowa opcja, a mianowicie otwieranie drzwi przy pomocy Apple Watcha, co również zapewnia szybki i wygodny dostęp do nieruchomości w dowolnym momencie. Co więcej, najemca może z łatwością skontaktować się w dowolnym momencie z administratorem systemu przy pomocy ekranu BAS-IP.

Czy warto wybrać wideodomofon od BAS-IP?

Urządzenia BAS-IP to zaawansowane technologicznie sprzęty, które instalatorom zapewniają pełne bezpieczeństwo systemu, wiele dostępnych integracji i możliwość szerokiej personalizacji. Z kolei najemcy mogą liczyć na wysoki poziom wygody i łatwość obsługi.

Wideodomofony IP to rozwiązania, które najprawdopodobniej będą tylko rosnąć w popularności – warto postawić na najlepszą dostępną opcję, aby być w pełni zadowolonym z rezultatu końcowego.

WARTO PRZECZYTAĆ:

google home po polsku Google Home – czy jest dostępne po polsku?
Inteligentne głośniki od Google biją rekordy popularności na całym świecie – na ich zakup decyduje się także coraz większa ilość Polaków. Czy Google Home po
Nowości od Apple: cztery nowe iPhone’y, HomePod Mini i nie tylko
W zeszłym miesiącu Apple zaprezentowało m.in. nowe Apple Watche. Teraz, na wydarzeniu o nazwie “Hi, Speed”, firma przedstawiła coś jeszcze bardziej oczekiwanego: nowe iPhone’y (spodziewano
jak wejść na niezabezpieczone kamery Jak wejść na niezabezpieczone kamery i czy to w ogóle możliwe?
Obecnie kamery dość często znaleźć można zarówno w różnego typu miejscach publicznych (miejscach kultu, budynkach rządowych, sklepach, obiektach sportowych), jak i w prywatnych domach i
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *