299 dolarów – tyle trzeba zapłacić za XUPERMASK, czyli “inteligentną maskę”, którą stworzył raper Will.i.am wraz z firmą Honeywell. Przy jej tworzeniu współpracował także Jose Fernandez, czyli artysta odpowiedzialny m.in. za słynne kombinezony SpaceX.

Bluetooth, filtr HEPA, słuchawki bezprzewodowe i nie tylko

Zainteresowani XUPERMASK mogą liczyć na takie atrakcje, jak filtr HEPA (stosowany m.in. w odkurzaczach lub oczyszczaczach powietrza – nie jest to komponent medyczny) i trzy wentylatory mechaniczne. Dzięki możliwości regulacji boków każdy powinien być w stanie dopasować ją do swojej twarzy.

xupermask
Źródło: Honeywell

Jeśli chodzi o bajer, który nie dotyczy bezpieczeństwa czy komfortu, a jest raczej dodatkową ozdobą, to nie mogło zabraknąć podświetlenia LED. Maska obsługuje także Bluetootha oraz technologię redukcji hałasu i jest zintegrowana ze słuchawkami oraz mikrofonem.

XUPERMASK będzie dostępna już od 8 kwietnia

XUPERMASK będzie można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej od 8 kwietnia. Jak już wspomniano na początku, cena będzie wynosić 299 dolarów. Chętni mogą zakupić ją w dwóch wariantach kolorystycznych: biało-szaro-pomarańczowym oraz czarno-pomarańczowym.

Aktualnie na stronie nie ma jeszcze żadnych szczegółowych informacji, a jedynie można zapisać się, aby otrzymać powiadomienie w momencie “dropu” masek. Ciężko powiedzieć, czy będzie można je zakupić z dostawą do Polski.

Will.i.am. nie od dzisiaj inwestuje w technologię

Dla wielu osób raper Will.i.am. zapewne nie kojarzy się szczególnie z tego typu nowinkami technologicznymi. W rzeczywistości jednak angażuje się w tego typu tematu nie od dziś. Pełni on funkcję “dyrektora ds. innowacji” w Intelu, jest także jednym z inwestorów Tesli.

Posiada również własną firmę o nazwie i.am+, która zajmuje się właśnie technologią ubieralną, czyli tak zwanymi wearables. Warto przy okazji wspomnieć, że XUPERMASK to nie pierwsza inteligentna maska na świecie – niedawno na przykład Razer ogłosił, że zaczyna produkcję podobnej maski, noszącej aktualnie nazwę “Project Hazel”.

Podoba Wam się ten pomysł? Chcielibyście kupić taką maskę (i czy uważacie, że jest ona warta takiej ceny)? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *