Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, w skrócie nazywana BAFTA, może wielu osobom kojarzyć się przede wszystkim z corocznym nagradzaniem najlepszych filmów i seriali (a także aktorów oraz aktorek). Akademia jednak pochyla się także nad grami komputerowymi – i to już od 1998 roku.

25 marca 2021 miała miejsce (oczywiście całkowicie online) gala BAFTA Games Awards (Nagrody Brytyjskiej Akademii Gier Wideo), w ramach której uhonorowano m.in. najlepszą grę roku. Sprawdźcie wyniki poniżej!

Najlepsza gra roku:

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe)
  • Hades (Supergiant Games) *ZWYCIĘZCA*
  • Half-Life: Alyx (Valve)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe)
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe.

Najlepsza gra roku według graczy:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Call of Duty: Warzone
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us Part II *ZWYCIĘZCA*
  • Valorant.

Najlepsza gra brytyjska:

  • Dreams
  • F1 2020
  • Fall Guys
  • Röki
  • Sackboy: A Big Adventure *ZWYCIĘZCA*
  • The Last Campfire.

Najlepsza animacja:

  • Doom Eternal
  • Final Fantasy VII Remake
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Ori and the Will of the Wisps
  • SpiritFarer
  • The Last of Us Part II *ZWYCIĘZCA*.

Największe osiągnięcie artystyczne:

  • Cyberpunk 2077
  • Dreams
  • Ghost of Tsushima
  • Hades *ZWYCIĘZCA*
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us Part II.

Najlepsza oprawa audio:

  • Astro’s Playroom
  • Ghost of Tsushima *ZWYCIĘZCA*
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • The Last of Us Part II.

Najlepszy debiut:

  • Airborne Kingdom
  • Call of the Sea
  • Carrion *ZWYCIĘZCA*
  • Factorio
  • Röki
  • The Falconeer.

Najlepiej rozwijająca się gra:

  • Destiny 2: Beyond Light
  • Dreams
  • Fall Guys
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
  • Sea of Thieves *ZWYCIĘZCA*.

Najlepsza gra rodzinna:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Astro’s Playroom
  • Dreams
  • Fall Guys
  • Minecraft Dungeons
  • Sackboy: A Big Adventure *ZWYCIĘZCA*.

Nagroda Game Beyond Entertainment:

  • Animal Crossing: New Horizons *ZWYCIĘZCA*
  • Before I Forget
  • Dreams
  • SpiritFarer
  • Tell Me Why
  • The Last of Us Part II.

Najlepszy design:

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Astro’s Playroom
  • Ghost of Tsushima
  • Hades *ZWYCIĘZCA*
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us Part II.

Najlepszy multiplayer:

  • Animal Crossing: New Horizons *ZWYCIĘZCA*
  • Deep Rock Galactic
  • Fall Guys
  • Ghost of Tsushima
  • Sackboy: A Big Adventure
  • Valorant.

Najlepsza muzyka:

  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales *ZWYCIĘZCA*
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Sackboy: A Big Adventure
  • The Last of Us Part II.

Najlepsza narracja:

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Cyberpunk 2077
  • Ghost of Tsushima
  • Hades *ZWYCIĘZCA*
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Najlepsza oryginalna gra:

  • Carrion
  • Fall Guys
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Kentucky Route Zero: TV Edition *ZWYCIĘZCA*
  • SpiritFarer.

Najlepsza rola pierwszoplanowa:

  • Ashley Johnson jako Ellie w The Last of Us Part II
  • Cherami Leigh jako Female V w Cyberpunk 2077
  • Cody Christian jako Cloud Strife w Final Fantasy VII Remake
  • Daisuke Tsuji jako Jin Sakai w Ghost of Tsushima
  • Laura Bailey jako Abby w The Last of Us Part II *ZWYCIĘŻCZYNI*
  • Nadji Jeter jako Miles Morales w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Najlepsza rola drugoplanowa:

  • Carla Tassara jako Judy Alvarez w Cyberpunk 2077
  • Jeffrey Pierce jako Tommy w The Last of Us Part II
  • Logan Cunningham jako Hades, Achilles, Poseidon, Asterius, Charon i narrator w Hades *ZWYCIĘZCA*
  • Patrick Gallagher jako Khotun Khan w Ghost of Tsushima
  • Shannon Woodward jako Dinaw The Last of Us Part II
  • Troy Baker jako Joel w The Last of Us Part II.

Największe osiągniecie technologiczne:

  • Demon’s Souls
  • Doom Eternal
  • Dreams *ZWYCIĘZCA*
  • Flight Simulator
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • The Last of Us Part II.

4 nagrody dla Hadesa (5, jeśli policzymy też nagrodę za rolę drugoplanową dla Logana Cunninghama) – to był niekwestionowany zwycięzca tej nocy. Na swoje wyszło też The Last of Us Part II, które okazało się ulubieńcem publiczności, a także Animal Crossing: New Horizons, które zebrało wie statuetki.

Dajcie znać, czy zgadzacie się z tymi wynikami, czy sami inaczej przyznalibyście te nagrody!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *