Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt, ale również części zamienne czy wsparcie techniczne. Najchętniej wybieranymi przez graczy urządzeniami są konsole od Microsoft z serii Xbox. Obecnie dostępnych jest kilka wersji takich sprzętów, które różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim ceną. Wśród modeli łączących w sobie wydajność, kompaktowe rozmiary i bogatą bibliotekę gier, bez wątpienia można wymienić Xbox S. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakup? Podpowiadamy.

 

Xbox Series S a szeroka oferta tytułów

Bez wątpienia argumentem przemawiającym za kupnem Xboxa z serii S, jest szeroka oferta tytułów, jakie są oferowane użytkownikom tego urządzenia. Konsola ta ma dostęp do całego ekosystemu gier Xbox, co oznacza, że gracze mogą skorzystać z naprawdę szerokiej oferty gier. Xbox Series S ma dostęp zarówno do najnowszych hitów, jak i tytułów z poprzednich generacji tych urządzeń. Użytkownicy mogą skorzystać również z usługi abonamentowej, która oferuje jeszcze szerszy dostęp do biblioteki setek gier, w tym najnowszych premier.

Specyfikacja Xbox Series S

Decydując się na zakup jakiegokolwiek urządzenia, powinniśmy zawsze wcześniej zapoznać się z jego specyfikacją oraz parametrami technicznymi. Jest to istotne, abyśmy jak najlepiej mogli dopasować taki sprzęt do naszych potrzeb, wymagań i preferencji. Xbox Series S konsola to urządzenie, które może pochwalić się ośmiordzeniowym procesorem AMD Zen 2 z 3,6 GHz, wykonanym w 7 nm procesie technologicznym. Konsola ta wyposażona jest także w kartę graficzną AMD RDNA 2. Użytkownicy mają do dyspozycji 10 GB pamięci RAM GDDR6. Gry mogą przechowywać na dysku o pojemności 512 TB SSD, z czego faktycznie dostępnej powierzchni jest 361 GB.

Xbox Series S to konsola, która wyposażona jest w łączność bezprzewodową w standardzie 802.11ac dual band, a gracze mogą skorzystać z możliwości odtwarzania materiałów w rozdzielczości 4K. Możliwość prowadzenia rozgrywek z kolei udostępniona jest na tym sprzęcie w rozdzielczości 1440p przy 120 klatkach na sekundę. Wszystkie te parametry wskazują, że mamy do czynienia z wysokiej jakości sprzętem, który powinien wystarczyć standardowym użytkownikom. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że konsola ta nie posiada napędu. Z tego powodu obsługa gier możliwa jest wyłącznie w formie cyfrowej. Dlatego też urządzenie to wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, ponieważ jest prawie o 60% mniejsze niż pozostałe modele z tej samej kategorii.

Atrakcyjna cena Xbox Series S

Kolejnym powodem, dla którego wielu użytkowników zdecydowało się na zakup Xbox Series S, jest atrakcyjna cena tego sprzętu. Model ten jest znacznie tańszy od innych konsoli nowej generacji, a przy tym oferuje szeroką gamę zaawansowanych funkcji, a także dostęp do najnowszych gier. Xbox Series S konsole do gier wybierają zwłaszcza osoby, które szukają wydajnego sprzętu nowej generacji w atrakcyjnej cenie. Jest to idealna opcja dla większości graczy, którzy nie są w stanie zauważyć różnicy w wydajności między modelem z serii S a innymi wersjami produktami. Za stosunkowo niewielką cenę otrzymujemy rozdzielczość Full HD, a także dysk twardy SSD, bezproblemowe wczytywanie gier i szeroką ofertę tytułów, a także błyskawiczne uruchamianie. Xbox Series S wyróżnia się więc korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup konsoli Xbox Series S?

Konsola Xbox S to najmniejsze urządzenie tego typu. Z tego powodu zajmuje ono niewiele miejsca. Zmieści się więc na każdej półce pod telewizorem, a jednocześnie wyróżnia się atrakcyjnym designem. Jest to więc świetna opcja dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią w mieszkaniu. Dodatkowo urządzenie to wykazuje się świetną kulturą pracy ze względu na doskonały system chłodzenia. Może działać praktycznie bezszelestnie. W związku z tym grając, nie zakłócamy wypoczynku innym domownikom. Ze względu na szybki dysk SSD, w jaki wyposażona jest konsola serii S, gry ładują się bez żadnych opóźnień. Dodatkowo urządzenie to umożliwia dostęp do setek gier w wirtualnej rzeczywistości. Z tego powodu jest to świetna opcja zarówno dla początkujących graczy, jak i odpowiedni wybór dla dzieci. Sprzęt ten nie obciąży budżetu, a jednocześnie pozwoli stworzyć centrum domowej rozrywki.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *