Nowoczesne urządzenia mobilne takie jak tablety czy smartfony na stałe zagościły w naszym codziennym życiu. Korzystamy z nich do komunikowania się ze znajomymi i rodziną, robimy dzięki nim efektowne zdjęcia, przeglądamy internet czy słuchamy ulubionej muzyki.

Takie urządzenia są bardzo przydatne, ale także niezwykle wrażliwe i delikatne. Czasy „pancernych” telefonów są już za nami. Nokię 3310 można było spokojnie wykorzystywać jako broń miotaną, zaś nowoczesne smartfony trzeba w dużej mierze chronić i uważać na nie.

Zapewne wielu z nas zdarzyło się przynajmniej raz w życiu nieopatrznie upuścić smartfona na twarde podłoże, co często kończy się jego uszkodzeniem i koniecznością przeprowadzenia kosztownej naprawy. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie etui na telefon, stanowiące solidną warstwę ochronną, która może pomóc naszemu urządzeniu przetrwać upadek.

Oferta produktowa na rynku pokrowców na telefon jest bardzo szeroka. Wielu producentów i dystrybutorów oferuje swoim klientom możliwość samodzielnego zaprojektowania etui z własnym wzorem, dzięki czemu możemy dostosować jego wygląd do naszych osobistych preferencji.

Dlaczego warto trzymać smartfona w etui?

W pierwszej kolejności warto zająć się czymś, co dla większości osób jest dość oczywiste, ale jednak nie dla wszystkich. To, co wyróżnia nowoczesne smartfony, to funkcjonalność i piękny wygląd. Jednak efektowny design często nie idzie w parze z odpornością na czynniki zewnętrzne.

Mowa tu przede wszystkim o ekranie, ale znacznemu uszkodzeniu, które kłuje w oczy i utrudnia użytkowanie, może ulec też tył smartfona. W przypadku niektórych modeli, zwłaszcza tych, w których jest on szklany (np. Pixel 3, iPhone 11 i wiele, wiele innych) jest on naprawdę bardzo delikatny.

Poza tym przy upadku czy innego rodzaju niefortunnym wydarzeniu można także zbić tylni aparat czy wyszczerbić boki urządzenia. Ogółem mówiąc, czasami jednorazowe wypadnięcie smartfon z kieszeni na podłogę może doprowadzić do tego, że wizualnie będzie nadawał się tylko do śmietnika (czasami telefon przetrwa 100 upadków bez szwanku, a przy 101 mocno ucierpi – tak to już bywa).

Gwarancja producenta obowiązuje zazwyczaj przez dwa lata, jednak warto pamiętać, że nie obejmuje ona naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku błędu w użytkowaniu sprzętu. Dobre etui zapewnia ochronę, a jednocześnie nadaje naszemu urządzeniu wyjątkowy styl. Noszenie smartfona bez etui przy wytrzymałości współczesnych modeli i koszty wymiany elementów (zwłaszcza ekranu) wymaga sporej dozy odwagi.

Ochrona przed upadkiem

Wysokiej klasy etui powinno zapewnić doskonałe tłumienie wstrząsów wywołanych uderzeniem o twardą powierzchnię oraz wzmacniać nasz chwyt, dzięki czemu telefon nie wyślizgnie się nam z ręki. Wybranie odpowiedniego etui do telefonu zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, a uderzenia i upadki nie będą już stanowić zagrożenia.

Oczywiście, nie oznacza to, że możemy bez żadnych obaw zrzucać smartfona z dachu, ale dzięki porządnemu etui serce nie będzie już podchodzić nam do gardła za każdym razem, kiedy smartfon wypadnie z kieszeni czy przypadkowo zepchniemy go ze stołu.

Ochrona elektroniki wewnętrznej

Nawet, jeśli pozornie telefonowi po upadku nic się nie stało, rzeczywistość może być zupełnie inna. Musimy pamiętać, że prawidłowe działanie i bezawaryjność smartfona zależy nie tylko od jego stanu zewnętrznego, ale też (a właściwie głównie) od jego stanu wewnętrznego.

Upuszczenie niezabezpieczonego telefonu na beton czy inne twarde podłoże może spowodować powstanie mikrouszkodzeń i rys, przez które może przedostawać się woda. Zakup obudowy telefonu to prosta i stosunkowo tania metoda upewnienia się, że tak się nie stanie.

Dobre etui zapobiega również przedostawaniu się drobinek kurzu i pyłów do wnętrza urządzenia przez wszelkiego rodzaju złącza i szczeliny, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia delikatnych komponentów wewnętrznych telefonu.

Własne etui pozwoli się wyróżnić

Etui jest koniecznością, ale też sposobem na wyrażenie siebie. Jeśli chcemy wyróżnić się z tłumu, stworzyć coś unikalnego bądź po prostu nic, co jest w ofercie sklepów nie spełnia naszych oczekiwań (ponieważ na przykład zależy nam na etui z postacią z mało znanego serialu czy filmu), dobrym rozwiązaniem będzie własne etui. Spersonalizowane etui na telefon to świetny sposób na wyrażenie naszego własnego stylu, nastroju i charakteru.

Zaprojektuj swoje etui i spraw, aby smartfon wyglądał wyjątkowo i niepowtarzalnie. Bardzo popularne są nadruki wykorzystujące zdjęcia. Nie muszą to być profesjonalne fotografie. Do ozdobienia etui idealne będą fotki z wakacji, wycieczek, imprez, zdjęcia naszych ukochanych kotów, psów czy bliskich nam osób. Możesz także połączyć kilka zdjęć w jedno, tworząc swego rodzaju kolaż. Spersonalizowana obudowa na smartfon to także świetny pomysł na wspaniały prezent.

O czym należy pamiętać, projektując własne etui?

Najpierw znajdź stronę, która oferuje możliwość zaprojektowania własnego etui. Zadbaj o wybór takiej, która ma dobre opinie i nie nakłada wzorów na mało wytrzymałe, tanie etui niskiej jakości, a porządne produkty. Przy składaniu zamówienia powinny pojawić się instrukcje odnośnie do tego, jaki powinien być plik ze wzorem – najważniejsze jest to, jakie musi mieć wymiary i jaką może mieć maksymalną wagę.

Przed wysłaniem pliku warto obrobić go w Gimpie, Photoshopie czy innym programie do wykonywania operacji graficznych. Jeśli jest taka potrzeba, warto przeskalować go na rekomendowany przez wykonawcę rozmiar. Musimy przy tym uważać, aby nie rozciągnąć zdjęcia zbyt mocno, ponieważ po prostu stanie się ono niewyraźne i będzie źle wyglądało. Najlepszą opcją jest znalezienie większego rozmiaru interesującej nas grafiki, a następnie przeskalowanie go do mniejszego, właściwego rozmiaru, a nie odwrotnie.

Jeśli cały plik nie jest wypełniony pożądaną grafiką (np. zdjęciem), a jedynie chcemy nanieść na własne etui poszczególne elementy, otoczone jakimś tłem, warto zadbać, aby rzeczone tło było przezroczyste bądź w kolorze etui. W przeciwnym wypadku może się okazać, że na przykład całe etui jest czarne, a my naniesiemy na nie symbol słońca otoczony nieestetycznym białym kwadratem czy prostokątem.

Większość stron umożliwiających stworzenie własnego etui udostępnia przed złożeniem zamówienia, a po wgraniu pliku z grafiką podglądu, na którym zobaczymy, jak etui będzie wyglądać. Powinniśmy dokładnie się mu przyjrzeć i ocenić, czy spełnia nasze oczekiwania (czy grafika jest wyraźna, odpowiedniej wielkości, dobrze rozmieszczona i tak dalej). Należy też upewnić się, czy na pewno etui będzie pasować do konkretnie naszego modelu telefonu – czasami zapominamy o takich elementach w nazwie smartfona, jak XL czy Pro, a mogą one mieć wpływ na kształt etui.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *