Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Istnieje kilka powodów, dla których należy umieścić znak wodny na swoich zdjęciach. Pierwszym powodem, który przychodzi na myśl jest ochrona Twoich zdjęć przed nieautoryzowanym użyciem. Innym – jest zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki. Ale co jeśli pozostaną Ci tylko kopie zdjęć ze znakiem wodnym? I musisz usunąć z nich znak wodny? Czytaj dalej i dowiedz się, jak pozbyć się znaków wodnych na zdjęciach. Pokażemy Ci 4 sposoby, jak to zrobić na komputerze i telefonie. Jeśli szukasz więcej sposobów, kliknij w link i dowiedz się więcej o tym jak usunąć znak wodny ze zdjęcia.

Lightroom

Pierwszym programem, który przejrzymy jest Lightroom. Program ten posiada moduł, w którym możesz stworzyć znak wodny z grafiką lub tekstem. A kiedy już go stworzysz i zamkniesz moduł, nie będzie on widoczny, dopóki nie wyeksportujesz swoich zdjęć. Aby pozbyć się znaku wodnego będziesz musiał ponownie uruchomić program, przejść do modułu eksportu i odznaczyć pole znaku wodnego. Inną metodą, dzięki której możesz usunąć znak wodny ze zdjęcia w programie Lightroom jest użycie narzędzia Spot Removal. Po wybraniu narzędzia dostosuj rozmiar pędzla i pomaluj obszar, który chcesz usunąć. Oprogramowanie zaproponuje obszar zastępczy. Jeśli Ci się nie podoba, kliknij na niego i przesuń go, aby dopasować idealne miejsce.

PhotoWorks

Program do edycji PhotoWorks to również program do usuwania znaków wodnych ze zdjęć. Jeśli znak wodny znajduje się na gładkim tle, możesz użyć narzędzia Healing Brush. Uruchom program i wybierz narzędzie. Dostosuj rozmiar pędzla i zamaluj znak wodny. Program automatycznie go usunie. Naciśnij przycisk Apply i zapisz obraz. Inną opcją jest użycie narzędzia Clone Stamp. Ta metoda działa świetnie, gdy znak wodny obejmuje kilka różnych lub wielokolorowych obszarów obrazu. Znajdź narzędzie Clone Stamp w zakładce Retouch. Dostosuj rozmiar i zamaluj niewielki obszar. Nie próbuj pokryć całego znaku wodnego naraz. PhotoWorks zaproponuje obszar „dawcy”. Jeśli jesteś zadowolony z efektu, kontynuuj zamalowywanie pozostałej części znaku wodnego. Po zakończeniu kliknij przycisk Apply i zapisz efekt.

Remove & Add Watermark

Jeśli chcesz usunąć znak wodny z obrazu, który znajduje się na telefonie, możesz skorzystać z aplikacji Remove & Add Watermark (odpowiedniej dla telefonów działających na systemie Android). Uruchom aplikację i wybierz zdjęcie ze znakiem wodnym. Następnie wybierz opcję – Remove Logo. Teraz musisz wybrać obszar ze znakiem wodnym. Możesz powiększyć obraz za pomocą palców, aby lepiej wybrać obszar. Po określeniu obszaru, naciśnij Save i sprawdź efekt.

TouchRetouch

Teraz zobaczmy, jak usunąć znak wodny ze zdjęcia, jeśli posiadasz iPhone’a lub iPada. Proponujemy użyć aplikacji TouchRetouch, która jest pozycjonowana jako aplikacja do usuwania niechcianych obiektów ze zdjęć. Uruchom aplikację i prześlij zdjęcie ze znakiem wodnym. Wybierz narzędzie Object Removal i zaznacz swój znak wodny za pomocą narzędzia Brush lub narzędzia Lasso. Naciśnij Go, a aplikacja automatycznie usunie znak wodny w kilka sekund. Możesz powtórzyć czynność kilka razy, aby osiągnąć najlepszy efekt lub użyć narzędzia Clone Stamp, jeśli zdjęcie posiada kompleksowy znak wodny.

Tak więc, pokryliśmy 4 sposoby usuwania znaków wodnych ze zdjęć. Podstawy są prawie takie same w każdym oprogramowaniu, więc dokonaj wyboru w zależności od miejsca, z którego będziesz pracować – komputera lub telefonu/tabletu, a także stopnia skomplikowania znaku wodnego i jego pozycji na tle. Pamiętaj, aby usuwać tylko swój własny znak wodny, a nie innych.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *