Handlowanie Bitcoinem ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Ta najpopularniejsza kryptowaluta świata daje doświadczonym traderom wiele możliwości, ale zawsze towarzyszy jej duża doza ryzyka.

Ryzyko i niepewność to wręcz domena Bitcoina. Od momentu powstania jego cena gwałtownie rośnie, drastycznie spada, aby później znowu powtórzyć ten cykl w najmniej spodziewanych momentach dla inwestorów. Handel Bitcoinem z pewnością nie zainteresuje osób, które stronią od ryzyka lub nie mają czasu na nieustanne obserwowanie kursu tej waluty cyfrowej. Handlowcy, który chcieliby wykorzystać zmienność kryptowaluty do zarabiania powinni więc przygotować się na wiele godzin nauki, zbierania informacji, analizowania aktualnej sytuacji rynkowej i podejmowania odpowiednich decyzji.

Dla wszystkich początkujących przygotowaliśmy 5 najważniejszych wskazówek, które pomogą postawić Ci pierwsze kroki w handlu Bitcoinem.

1. Zdobądź wiedzę na temat rynku kryptowalut

Aby rozpocząć handlowanie Bitcoinem niezbędne jest nabycie co najmniej podstawowej wiedzy o tym, czym są kryptowaluty, jak kształtują się ich ceny, od czego zależą wzrosty i spadki wartości kryptowalut oraz kiedy jest najlepszy moment na kupowanie lub sprzedawanie kryptowaluty.

Na początku należy więc poświęcić sporo czasu na zdobycie sprawdzonych informacji o Bitcoinie i środowisku, w którym się obraca. Na tym jednak nauka się nie kończy. Pamiętając o jednej z najważniejszych cech Bitcoina – zmienności, aby odnieść sukces w handlu należy codziennie śledzić wiadomości rynkowe. Przydatną umiejętnością jest umiejętne wyłapywanie tych informacji, które mogą skutkować zmianami cen Bitcoina.

2. Rozpoczynaj od niewielkich kwot

Bitcoin to doskonałe uzupełnienie zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego. Mając na uwadze ryzyko, jakie niesie handel walutami cyfrowymi głównie dla początkujących traderów, warto rozpocząć od nabywania umiejętności handlowych w praktyce za stosunkowo niewielkie kwoty.

Następnie należy wybrać jedną z platform ułatwiających handel kryptowalutą, takich jak Crypto Genius.

  1. Aby rozpocząć należy przejść na stronę Crypto Genius logowanie i dokonać pierwszej wpłaty w wysokości minimum 250$.
  2. Następnie można już wybrać kwotę, za jaką chce się rozpocząć handel i stopniowo zwiększać ją w miarę nabywania nowych umiejętności i wiedzy.
  3. W handlu pomagają doświadczeni brokerzy współpracujący z portalem Crypto Genius.

Już po kilku dniach od rozpoczęcia handlu Bitcoinem, nawet za niewielkie kwoty, przekonasz się, że nie jest to tak łatwe, jak może się wydawać. Decyzja o niepoświęcaniu na inwestycję wszystkich środków stanie się jedną z lepszych, jaką podejmiesz.

Ponadto, ci handlowcy, którzy poświęcają na handel Bitcoinem zbyt wiele swoich zasobów, będą chętniej podatni na spekulacje. Mogą także podejmować zbyt emocjonalne reakcje na zmiany na rynku. Na przykład, w przypadku spadków, mogą zdecydować się na sprzedaż Bitcoinów nawet ponosząc straty. Sprzedaż ze stratą może być czasem właściwą decyzją, ale tylko wtedy, gdy decyzja jest racjonalna, a nie emocjonalna.

3. Dbaj o bezpieczeństwo swoich Bitcoinów

Na platformie Crypto Genius, która łączy doświadczonych brokerów z osobami chcącymi handlować walutą cyfrową, nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich bitcoinów. Pamiętaj, że pomimo tego, że w blockchain bardzo trudno jest manipulować transakcjami, cyberprzestępcy nie śpią i tworzą coraz to nowe sposoby na przejęcie kryptowaluty od nieostrożnych użytkowników.

  • Niektórzy inwestorzy decydują się na trzymaniu swojej kryptowaluty na uznanej giełdzie, inni inwestują w specjalne portfele do przechowywania swoich tokenów. To, w jaki sposób zdecydujesz się na ochronę swoich jednostek zależy wyłącznie od Twoich celów handlowych.
  • Przy okazji, warto wspomnieć o jednym z najczęściej występujących incydentów, jeśli chodzi o nielegalne przejmowanie kryptowaluty. Dużą popularnością wśród hakerów cieszą się oszustwa phishingowe. Po kliknięciu w, z pozoru nieszkodliwy, link można nie tylko zainfekować swoje urządzenie złośliwym oprogramowaniem. Częstą praktyką jest także wyłudzanie danych, a następnie opróżnianie portfeli kryptowalutowych.

4. Filtruj komentarze ekspertów

W sieci nie brakuje ekspertów, którzy wypowiadają się na każdy temat. Nawet osoby, niemające zbyt wiele wspólnego z osiąganiem zysków w handlu kryptowalutą, często publikują w mediach społecznościowych swoje komentarze, dając odbiorcom niepotwierdzone rady.

Mało który handlowiec lub inwestor kryptowalutowy może ze stuprocentową pewnością powiedzieć, że w danym momencie jest najlepszy moment na zakup lub sprzedaż Bitcoinów. Jest to niezwykle ryzykowne, szczególnie że mamy do czynienia z rynkiem tak ryzykownym, jak kryptowaluty. Poszerzając swoją wiedzę o kryptowalutach warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.

5. Nie zapominaj o ryzyku

Inwestowanie i handel Bitcoinem jest bardzo ryzykowny, ale także potencjalnie niezwykle opłacalny. Ta sytuacja jest na tyle jasna, że na handel Bitcoinem decydują się albo doświadczeni traderzy, albo eksperci rynku kryptowalut lub inwestorzy z bardzo zdywersyfikowanym portfelem, który jest w stanie zminimalizować potencjalne straty.

Cena Bitcoina nie jest uzależniona od konkretnych decyzji państw, rządów czy banków centralnych. Znacznie większe znaczenie ma wzrost popytu i podaży na kryptowalutę, koszt jej wydobycia, decyzje około regulacyjne, czy … komentarze znanych osób, takich jak Elon Musk czy Bill Gates. Zadaniem każdego handlowca jest więc odpowiednie zarządzanie ryzykiem swoich zasobów.

Pomocnym narzędziem jest stworzenie planu strategii handlowej, uwzględniającego ewentualne wzrosty i spadki wartości zasobów oraz konkretne działania. Dopracowany plan handlowy może pomóc w podejmowaniu kolejnych decyzji na podstawie posiadanych informacji, które są obiektywne, niezwiązane z emocjonalnym podejściem do bieżącej sytuacji rynkowej. Posiadanie własnego planu pomaga podejmować spójne decyzje i nie wchodzić lub nie wychodzić z transakcji zbyt wcześnie, lub zbyt późno.

 

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *