Inteligentne zegarki ze stajni Samsunga działają obecnie pod kontrolą systemu Wear OS 3.5. Już niedługo wybrane modele smartwatchów z serii Galaxy Watch otrzymają dużą aktualizację, wnoszącą sporo nowości. Co zaoferuje One UI Watch 4.5 i jakie dokładnie modele zegarków mogą liczyć na nową wersję systemu? Oto wszystko, co warto wiedzieć. 

Aktualizacja One UI Watch 4.5 – wygodniejsze wprowadzanie tekstu

Nowością, z której posiadacze zegarków Galaxy Watch ucieszą się najbardziej, jest udoskonalone wprowadzanie tekstu. Aktualizacja One UI Watch 4.5 doda w tym kontekście sporo ulepszeń.

Użytkownicy skorzystają z pełnoprawnej klawiatury QWERTY, za pomocą której będą mogli odpowiadać na wiadomości, e-maile czy wprowadzać zapytania do wyszukiwarki. Nowa wersja będzie obsługiwać funkcję Swipe, która polega na przesuwaniu palcem po literkach bez odrywania go od ekranu i podpowiadaniu słów z wprowadzonej kombinacji znaków. Znacząco przyspieszy to wprowadzanie treści na zegarku i sprawi, że Galaxy Watch będą zegarkami bardziej kompletnymi.

Co ważne, oprócz klawiatury QWERTY użytkownicy będą mieli do wyboru także wprowadzanie głosowe oraz pismo odręczne. Pomiędzy poszczególnymi trybami wprowadzania tekstu będzie się można w dowolnym momencie przełączać. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie np. dyktowania wiadomości, by w międzyczasie przełączyć się na bardziej prywatną metodę Swipe.

Aktualizacja One UI Watch 4.5 dla zegarków Galaxy Watch

One UI Watch 4.5 ze wsparciem dla Dual SIM

Szykowana przez Samsunga aktualizacja wprowadzi także pełną obsługę Dual SIM. Dzięki temu użytkownik będzie mógł wybrać, z której karty SIM chce wykonywać połączenia na zegarku. Preferowana karta zostanie automatycznie zsynchronizowana ze smartwatchem.

Tarcza zegarka podczas wprowadzania numeru telefonu będzie zawsze pokazywać, która karta SIM jest aktualnie używana, co będzie sporym ułatwieniem.

Jeżeli natomiast użytkownik w ustawieniach swojego telefonu wybierze, by przed każdym połączeniem pytać, z jakiej karty SIM korzystać, podobny komunikat pojawi się na Galaxy Watch. Zegarek przed wykonaniem połączenia poprosi o wskazanie odpowiedniej karty SIM.

Aktualizacja One UI Watch 4.5 dla zegarków Galaxy Watch

One UI Watch 4.5 pozwoli modyfikować wygląd tarczy

Osoby zwracające uwagę na walory estetyczne ich zegarków z pewnością ucieszą się z większej możliwości dostosowywania wyglądu tarcz, jaką wprowadzi aktualizacja One UI Watch 4.5.

Galaxy Watch umożliwi bowiem dodawanie tarcz do list ulubionych. Co więcej, jedną tarczę będzie można przypisać do kilku list, a każdą z nich okrasić innymi kolorami i stylem, który będzie pasować do aktualnego ubioru użytkownika.

Tarcze zegarka, które wskażemy na liście ulubionych, będzie ponadto można zapisać jako element szybkiego dostępu. Dzięki temu w poszukiwaniu konkretnej tarczy użytkownik nie będzie musiał przeglądać całej swojej kolekcji.

Aktualizacja One UI Watch 4.5 dla zegarków Galaxy Watch

Funkcje ułatwienia dostępu w aktualizacji One UI Watch 4.5

Część nowości wchodzących w skład dużej aktualizacji One UI Watch 4.5 związana będzie z ułatwieniami dostępu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli cieszyć się pełnią możliwości swojego zegarka niezależnie od sytuacji.

Możliwe będzie np. dostosowanie odcienia wyświetlacza, co pomoże osobom mającym trudności z rozróżnianiem kolorów. Galaxy Watch pozwoli także na zwiększenie kontrastu w celu łatwiejszego czytania czcionek. Użytkownicy aktywują też obniżoną przezroczystość i pozbędą się rozpraszających animacji.

Samsung przygotował też ułatwienia dla osób z problemami ze słuchem. Będą one mogły dostosować balans głośności podłączonego zestawu Bluetooth dla każdej słuchawki z osobna.

Możliwe będzie również wydłużenie czasu, jaki użytkownik ma na kliknięcie wybranej funkcji, co pozwoli na lepszą kontrolę za pomocą dotyku.

Aktualizacja One UI Watch 4.5 dla zegarków Galaxy Watch

One UI Watch 4.5 wprowadzi także możliwość dostosowania czasu wyświetlania takich ekranów, jak pasek głośności czy powiadomienia. Możliwe będzie przypisanie przycisku Home do najczęściej wykorzystywanej funkcji.

Wszystkie dodatkowe rozwiązania ułatwień dostępu będą zawarte w jednym menu. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał ich szukać po całym systemie i wygodnie dostosuje je z poziomu pojedynczego ekranu.

Jakie zegarki otrzymają aktualizację One UI Watch 4.5?

Najnowsza aktualizacja zegarków Galaxy Watch trafi na ograniczoną liczbę modeli. Uaktualnienia nie otrzymają chociażby smartwatche Samsunga wydane w 2020 roku lub wcześniej.

Samsung One UI Watch 4.5 trafi na:

  • Samsung Galaxy Watch 4
  • Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Producent zapowiada ponadto, że aktualizacja będzie dostępna na nadchodzących zegarkach koreańskiej firmy, czyli Samsung Galaxy Watch 5 oraz Samsung Galaxy Watch 5 Pro.

One UI Watch 4.5 – data premiery

Obecnie nie jest znana dokładna data premiery aktualizacji One UI Watch 4.5. Producent w informacji prasowej wskazuje jedynie, że nastąpi ona w trzecim kwartale 2022 roku. Nowa wersja systemu operacyjnego dla Galaxy Watch jest już więc w końcowej fazie przygotowań i już niedługo powinna trafić na nadgarstki pierwszych szczęśliwców.

One UI Watch 4.5 – podsumowanie nowych funkcji

W największym skrócie najnowsza aktualizacja zegarków Galaxy Watch przyniesie:

  • nową metodę wprowadzania tekstu za pomocą klawiatury QWERTY i metody Swift
  • pełnoprawną obsługę telefonów z Dual SIM
  • możliwość modyfikacji wyglądu tarcz zegarka i tworzenia kolekcji
  • obszerne funkcje związane z ułatwieniami dostępu

Czy to wszystkie nowości, jakie są zaplanowane w ramach aktualizacji One UI Watch 4.5? Samsung w oficjalnym komunikacie zapowiada, że kolejne rozwiązania zostaną zaprezentowane w późniejszym terminie. Można się więc spodziewać, że to nie wszystkie niespodzianki, jakie przygotowuje koreański producent.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *