Ostatnio można było przeczytać tu o samej szyfrowanej skrzynce mailowej zwanej Protonmail, a tak jak obiecałam, dziś jej recenzja. Jeśli nie czytaliście poprzedniego posta, to zapraszam tutaj: Protonmail – czy warto? 

Osobiście korzystam z najnowszej wersji Protonmaila, a mianowicie z wersji 1.6.5, którą możecie pobrać z Play Store lub App Store, pod koniec posta wrzucę linki do pobrania.

Logowanie

Po pobraniu aplikacji i jej uruchomieniu ukazuje nam się ekran logowania (jak wcześniej wspomniałam kocham design Protonmaila, aplikacja też jest niczego sobie). Wpisujemy swój e-mail, a także hasło i możemy iść dalej.

Strona główna

 

Na stronie głównej mamy pokazane ostatnio odebrane e-maile, przesuwając pasek z mailem w lewo, przenosimy go do spamu, a w lewo do kosza. U góry mamy kolejno opcje – rozwijania menu, szukania wiadomości oraz tworzenia nowej.

Menu

Po rozwinięciu menu mamy kolejno opcje skrzynki, wysłanych maili, szkiców, ulubionych, archiwum, spamu, kosza, a także wszystkich maili, nie muszę raczej tłumaczyć co znajdziemy w poszczególnych folderach. Dalej mamy opcję zgłaszania błędów, wsparcia donate’ami, ustawienia i opcja wylogowania, a także kontakty i blokowanie aplikacji, o którym napiszę niżej.

E-maile i ich wysyłanie

 

 

Jak widać, po otwarciu jakiegokolwiek maila ukazane mamy te opcje, które pozwalają nam między innymi na przesłanie i odpowiedź na wiadomość.

Okno wysyłania wygląda jak na załączonym screenshocie i kolejno od lewej ma opcje: szyfrowania wiadomości, ustalenia za ile czasu nasza wiadomość zostanie zniszczona oraz możliwość dodania załącznika, jednakże załączanie na Protonmailu jest wielkim minusem, bo nie możemy przekroczyć 25MB.

Kontakty

 

Szczerze, to nie korzystam z opcji kontaktów, jednakże takowa jest w aplikacji, Protonmail tworzy dla nas listę adresów pod które wysyłamy najczęściej maile i zapisuje je właśnie w tym miejscu. Osobiście dla mnie ta opcja jest  średnio praktyczna, bo często piszę pod różne adresy, a nie te same.

Blokowanie aplikacji

Po kliknięciu lock the app, jak sama nazwa wskazuje aplikacja się zablokuje, jednakże żeby mieć taką opcję  należy ustawić sobie blokadę, wchodząc w ustawienia.

 

Tutaj włączamy PIN, wpisujemy go, zatwierdzamy, a na koniec wystarczy wybrać sobie kiedy nasza aplikacja ma się zablokować (ja mam ustawione z każdym wyłączeniem aplikacji, ale mamy też do wyboru czas 5 min, 15 min, 1h i 24h, co oznacza,że po upływie danego czasu, kiedy aplikacja jest nieaktywna, to sprawi, że się zablokuje.

Linki i zakończenie

Mam nadzieję, że jeśli korzystacie z Protonmaila, to aplikacja będzie dużym plusem. Osobiście nie zauważyłam jakichś błędów w aplikacji, powiadomienia zawsze przychodzą na czas, a sama aplikacja nigdy się nie zbugowała.


Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Udostępnij

WARTO PRZECZYTAĆ:

Fortnite Mobile Fortnite wraca do App Store po pięciu latach nieobecności
Stało się! Po pięciu latach od usunięcia Fortnite ze sklepu Apple, gra oficjalnie wraca na urządzenia z systemem iOS! Powrót Fortnite na iOS Opisywaliśmy ostatnio
jak sprawdzić żywotność baterii w smartfonie? Jak sprawdzić żywotność baterii w smartfonie? Poradnik krok po kroku
Smartfon to dziś urządzenie codziennego użytku, ale nawet najlepszy model nie będzie działał sprawnie, jeśli jego bateria ulegnie zużyciu. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić żywotność
apple vs epic games Finał sprawy Epic Games vs Apple!
W trwającej od 2020 roku sprawie między Epic Games a Apple zapadł ostateczny wyrok Sądu Apelacyjnego USA dla Dziewiątego Okręgu. Choć wiele mediów skupiło się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *