Atari to firma, która jednoznacznie kojarzy się z grami retro — nikogo więc zapewne nie zaskoczy fakt, że właśnie zdecydowała się nabyć innych ekspertów z tego zakresu. Studio Digital Eclipse od lat wspiera fanów starszych produkcji wysokiej klasy remasterami, a na dniach stanie się częścią amerykańskiego giganta.

Wartość transakcji może sięgnąć 20 milionów dolarów

Transakcja została oficjalnie ogłoszona na blogu Atari. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie ostatecznie domknięta już w nadchodzących dniach. Część opłaty zostanie uiszczona od razu, a część będzie zależała od przyszłych losów Digital Eclipse:

Cena nabycia Digital Eclipse będzie obejmować wstępną zapłatę w wysokości 6,5 mln dolarów płatną w momencie zamknięcia przejęcia, z czego 4,0 mln dolarów w gotówce oraz 2,5 mln dolarów w nowo wyemitowanych akcjach zwykłych Atari, a także pozostały zysk w wysokości do 13,5 miliona dolarów, płatny w gotówce w ciągu następnych dziesięciu lat w zależności od przyszłych wyników Digital Eclipse — Atari

Digital Eclipse to nie świeżynka w branży. Studio powstało w 1992 roku i od tego czasu opracowało ponad 250 tytułów, w tym całkiem niedawno (w 2022 roku) Atari 50: The Anniversary Collection, na które składają się 103 gry na różne urządzenia Atari. Firma ma na swoim koncie także między innymi takie odświeżone wersje starych gier, jak Street Fighter: 30th Anniversary, Mega Man Legacy Collection czy Disney Classic Games Collection.

Digital Eclipse jest najlepsze na świecie w tym, co robią. Mają głębokie zamiłowanie i szacunek dla historii branży gier i są znani z opracowywania uznanych przez krytyków projektów opartych na historycznych franczyzach. Digital Eclipse, wraz z Nightdive, idealnie pasują do DNA Atari i odnowionego celu. Osobiście nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, gdzie razem możemy przesunąć granice innowacji retro — Wade Rosen, prezes i dyrektor generalny Atari

Wspomniane Nightdive to Night Dive Studios, znane z odświeżania i ponownego wydawania starych gier. Atari zakupiło je w maju 2023 roku.

Digital Eclipse nie będzie ograniczać się tylko do gier Atari

Atari w swoim oświadczeniu podkreśla, że cieszy się ze swojego nabytku i chce w pełni wykorzystać możliwości, jakie się w związku z nim pojawią.

Przejęcie Digital Eclipse pozwoli Atari rozszerzyć wewnętrzne możliwości rozwoju i wykorzystać wiodące w branży doświadczenie i zastrzeżoną technologię Digital Eclipse. Dołączając do Atari, Digital Eclipse rozwinie swoją działalność i możliwości poprzez zwiększenie potencjału rozwojowego i dostępu do światowej klasy własności intelektualnej oraz wykorzysta doświadczenie Atari w zarządzaniu — Atari

Czy oznacza to, że od teraz Digital Eclipse będzie mogło remasterować tylko gry Atari (i takie, do których Atari nabyło prawa)? Nic bardziej mylnego! Studio zapewnia, że będzie dalej działało jak dotychczas. Dalej ma prawo swobodnie nawiązywać współpracę z innymi firmami, chociaż oczywiście cieszy się z dostępu do szerokiego katalogu Atari.

Źródło obrazka wyróżniającego: Atari

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
chrome z nową funkcją Przeglądarka Chrome na Androida z nową funkcją! 
Używacie na co dzień Google Chrome, czyli najpopularniejszej przeglądarki świata? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Was nowa funkcja, która właśnie pojawiła się w najnowszej
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *