Automatyczne wyłączanie komputera w wielu przypadkach może się okazać przydatne. Choćby w sytuacji, kiedy musimy pozostawić komputer czy laptop włączony przez pewien czas (na przykład do momentu, kiedy pobierze nam się film lub gra) i nie będziemy w domu, aby później go wyłączyć.

Przyda się również w przypadku, gdy często zapominasz wyłączyć komputer idąc spać czy wychodzą z domu. Jest to istotne zarówno w kwestii rachunków za prąd, jak i “zmęczenia materiału” PC-ta. Warto wiedzieć, jak zaplanować automatyczne wyłączenie komputera o danej godzinie. Tłumaczymy to krok po kroku poniżej (a wcześniej omawialiśmy m.in. to, jak wyłączyć aktualizacje). Zapraszamy!

Jak zaplanować automatyczne wyłączenie komputera?

Po co pamiętać o ręcznym wyłączeniu PC, jak można automatycznie wyłączyć komputer, nie znajdując się nawet w jego pobliżu? Czasowe wyłączenie komputera jest bardzo szybkie i proste.

Żeby ustawić automatyczne wyłączanie komputera, w pierwszej kolejności musimy otworzyć Wiersz polecenia. W tym celu wystarczy nacisnąć klawisz z logo Windows i wpisać “cmd”.

Na liście wyszukanych programów wyświetli się Wiersz polecenia, należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Uruchom jako administrator”.

czasowe wyłączenie komputera

W oknie, które się wyświetli, musimy wpisać komendę shutdown -s -t [liczba sekund]. Zamiast [liczba sekund] należy oczywiście wstawić coś innego: jeśli chcemy wiedzieć, jak wylaczyc komputer za godzine, prawidłowa komenda to shutdown -s -t 3600, jeśli za 10 godzin shutdown -s -t 36000. Po wpisaniu komendy musimy ją potwierdzić Enterem.

automatyczne wyłączanie komputera

I gotowe – po wybranym czasie nasz komputer automatycznie się wyłączy. Jeśli w tak zwanym międzyczasie się rozmyślimy i będziemy chcieli anulować auto wyłączenie komputera, jest na to sposób. Wystarczy ponownie wejść do Wiersza poleceń, w ten sam sposób, jak opisano powyżej, wpisać komendę shutdown -a i zatwierdzić ją Enterem.

Automatyczne wyłączanie komputera o danej godzinie – podsumowanie

Czasowe wyłączenie komputera nie jest jak widać trudne, ale ciężko byłoby się samodzielnie domyślić, co otworzyć i wpisać, aby osiągnąć upragniony efekt. Mamy w związku z tym nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi automatyczne wyłączanie komputera nie będzie już dla Was problemem.

Przy okazji chcielibyśmy Was zaprosić do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi różnych funkcji systemu Windows. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak zabezpieczyć folder hasłem. Dajcie nam znać, jeśli jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć, a czego jeszcze nie wyjaśniliśmy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak połączyć komputer z wifi Jak połączyć komputer z Wi-Fi? Instrukcja
Dla wielu osób minęły już czasy, w których połączenie z Wi-Fi miałoby sprawiać jakikolwiek problem. Wystarczy z listy wielu dostępnych sieci wybrać odpowiednią nazwę, wprowadzić
komputer nie widzi wifi Co robić, gdy komputer nie widzi Wi-Fi? Poradnik
Czy jest w naszym teraźniejszym życiu gorszy moment, niż gdy zostajemy odłączeni od Internetu? Chyba nawet niedrukująca drukarka nie wzbudza takiej grozy. Brak dostępu do
jak podłączyć komputer do telewizora Jak podłączyć komputer do telewizora? Sprawdzone sposoby!
Dla wielu osób podłączenie komputera do telewizora to podstawowa umiejętność. Spokojnie, czasem wszyscy potrzebujemy pomocy z takimi zadaniami i nie ma powodu do wstydu. Fakty
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *