Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Automatyczne wyłączanie komputera w wielu przypadkach może się okazać przydatne. Choćby w sytuacji, kiedy musimy pozostawić komputer czy laptop włączony przez pewien czas (na przykład do momentu, kiedy pobierze nam się film lub gra) i nie będziemy w domu, aby później go wyłączyć.

Jest to istotne zarówno w kwestii rachunków za prąd, jak i “zmęczenia materiału” PC-ta. Warto wiedzieć, jak zaplanować automatyczne wyłączenie komputera o danej godzinie. Tłumaczymy to krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak zaplanować automatyczne wyłączenie komputera?

Czasowe wyłączenie komputera jest bardzo szybkie i proste. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musimy otworzyć Wiersz polecenia. W tym celu wystarczy nacisnąć klawisz z logo Windows i wpisać “cmd”.

Na liście wyszukanych programów wyświetli się Wiersz polecenia, należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Uruchom jako administrator”.

czasowe wyłączenie komputera

W oknie, które się wyświetli, musimy wpisać komendę shutdown -s -t [liczba sekund]. Zamiast [liczba sekund] należy oczywiście wstawić coś innego: jeśli chcemy wyłączyć komputer za godzinę, prawidłowa komenda to shutdown -s -t 3600, jeśli za 10 godzin shutdown -s -t 36000. Po wpisaniu komendy musimy ją potwierdzić Enterem.

automatyczne wyłączanie komputera

I gotowe – po wybranym czasie nasz komputer automatycznie się wyłączy. Jeśli w tak zwanym międzyczasie się rozmyślimy i będziemy chcieli anulować zamknięcie, jest na to sposób. Wystarczy ponownie wejść do Wiersza poleceń, w ten sam sposób, jak opisano powyżej, wpisać komendę shutdown -a i zatwierdzić ją Enterem.

Automatyczne wyłączanie komputera o danej godzinie – podsumowanie

Czasowe wyłączenie komputera nie jest jak widać trudne, ale ciężko byłoby się samodzielnie domyślić, co otworzyć i wpisać, aby osiągnąć upragniony efekt. Mamy w związku z tym nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi automatyczne wyłączanie komputera nie będzie już dla Was problemem.

Przy okazji chcielibyśmy Was zaprosić do zapoznania się z innymi naszymi artykułami dotyczącymi różnych funkcji systemu Windows. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak wyłączyć aktualizacje i jak zabezpieczyć folder hasłem. Dajcie nam znać, jeśli jest jeszcze coś, co chcielibyście wiedzieć, a czego jeszcze nie wyjaśniliśmy.

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *