Zabezpieczenie komputera hasłem to nie wszystko. Wciąż jest bowiem ryzyko, że ktoś dostanie się do naszego urządzenia. Warto zadbać o to, aby w takiej sytuacji nie miał łatwego i błyskawicznego dostępu do naszych najwrażliwszych plików. Większość osób przechowuje na komputerze chociaż kilka plików, które nie chciałyby, aby wpadły w ręce niepowołanej osoby. Dlatego też chcielibyśmy Wam wyjaśnić, jak zabezpieczyć folder hasłem.

Na pytanie, jak założyć hasło na folder, można odpowiedzieć na kilka sposobów. Postanowiliśmy przedstawić Wam te najprostsze i najłatwiejsze, a jednocześnie najbardziej bezpieczne. Zapraszamy!

Jak założyć hasło na folder szybko i łatwo?

Jeśli chcemy wiedzieć, jak założyć hasło na folder szybko i łatwo, mamy kilka innych opcji. Możemy na przykład skorzystać z programu przeznaczonego konkretnie do zabezpieczania folderów hasłem, takiego jak Folder Lock.

Działa on na bardzo prostej zasadzie i wymaga naprawdę wysiłku ze strony użytkownika. Korzystając z takiego programu, zazwyczaj wystarczy tylko wybrać, który folder chcemy zabezpieczyć hasłem i wpisać je. Jest to więc znacznie szybsze rozwiązanie, natomiast wymaga połączenia z Internetem, aby taki program pobrać.

Folder na hasło poprzez WinRara

Drugi sposób również wymaga zewnętrznego programu, ale takiego, który niemal każdy i tak już zapewne ma na swoim urządzeniu, a mianowicie WinRara. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie umożliwia zabezpieczenia samego folderu jako takiego, a wymaga umieszczenia go w archiwum .rar, ale warto o takiej możliwości wiedzieć.

Jak zabezpieczyć folder hasłem za pomocą WinRara? To bardzo proste. Wystarczy, że klikniemy na niego prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierzemy opcję “Dodaj do archiwum”. Musimy jednak oczywiście najpierw zainstalować WinRara.

Po kliknięciu “Dodaj do archiwum” w okienku, które się pojawi, należy wybrać “Ustaw hasło” i wpisać wybrany przez nas ciąg znaków. Następnie musimy potwierdzić hasło przyciskiem OK, dostosować inne parametry archiwum i gotowe – nikt nie dostanie się do tego pliku, w którym zawarty może być interesujący nas folder lub foldery, ale też “luźne” pliki, bez hasła.

folder na hasło

Folder na hasło – podsumowanie

Wiedza, jak zabezpieczyć folder hasłem, może się nieraz przydać. Nie tylko chronimy w ten sposób swoje najbardziej wrażliwe dane (zdjęcia, filmiki czy cokolwiek innego) w razie, gdyby sprzęt został skradziony. Zabezpieczamy się także na wypadek, gdybyśmy udostępnili na jakiś czas urządzenie komuś innemu, na przykład znajomemu, który ma tendencję do szperania tam, gdzie nie powinien.

Jeśli interesuje Was folder na hasło, to być może ciekawe okażą się dla Was także nasze inne poradniki na tematy związane z systemem Windows. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu. Jeśli jest jeszcze jakaś kwestia, która Waszym zdaniem wymaga naszej uwagi, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *