Early Access kojarzymy przede wszystkim z grami jeszcze w trakcie produkcji, niedokończonymi, za które twórcy pobierają relatywnie niskie opłaty w porównaniu do ceny, jaka zostanie ustalona po premierze pełnej gry. Jednak nie tym razem. Ogłoszono, że Baldur’s Gate III, którego premiera w steamowym Early Access nadchodzi wielkimi krokami, będzie kosztował 60 dolarów (a właściwie 59,99 dolara).

Premiera w EA już 30 września, ale cena może budzić niezadowolenie

59,99 dolarów to cena typowa dla pełnoprawnych gier AAA i nikt raczej nie będzie zdziwiony, że taką właśnie “przyklejono” Baldur’s Gate III… problem jednak w tym, że tytuł ten nie pojawi się od razu w wersji skończonej. 30 września 2020 roku gra trafi do sekcji Early Access na Steamie i nie wiadomo jeszcze, kiedy z niej wyjdzie.

Informację o cenie przekazał Michael Douse, szef działu wydawniczego gry. Wskazał on, że w wersji Early Access gra będzie liczyła sobie około 25 godzin. Ostatecznie ma być znacznie większa i dłuższa, natomiast taka będzie pozycja startowa.

Baldur’s Gate III – trailer i gameplay

Jeśli chcielibyście wiedzieć, czego mniej więcej możecie się spodziewać po debiucie tytułu w Early Access, warto zapoznać się z fragmentami gameplayu. Już jakiś czas temu opublikowano nagrania z trochę ponad godziny rozgrywki, co powinno wystarczyć do oceny, czy gra warta jest inwestycji już teraz, czy lepiej poczekać na skończony produkt.

Opublikowano już także oficjalne kinowe intro gry. Możecie obejrzeć je poniżej.

Czy 60 dolarów to odpowiednia cena za co prawda grę z wysokiej półki, ale niedokończoną i zapewne pełną bugów, co jest typowe dla tytułów z Early Access? Cóż, na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jaka jest Wasza opinia na ten temat!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *