Balmuda, japońska firma najbardziej znana ze swojego szalenie drogiego, ale bardzo stylowego tostera, ogłosiła, że planuje wprowadzić na rynek… smartfona. I to już całkiem niedługo.

Balmuda to firma wyjątkowa

Balmuda to firma, która produkuje m.in. odświeżacze powietrza, głośniki i urządzenia do gotowania ryżu, ale jej najbardziej rozpoznawalnym produktem jest wspomniany już toster. Było o nim kilka lat temu głośno nie tylko w kraju kwitnącej wiśni, ale też poza jego granicami. Swego czasu ludzie zapisywali się w kolejki i czekali 3 miesiące, żeby móc go kupić.

Balmuda The Toaster (tak, to jest oficjalna nazwa tego modelu) kosztuje 25,850 jenów, czyli około 880 złotych. Można go kupić w USA, ale z dość sporą marżą, bo za 329 dolarów (ponad 1200 złotych). Wyróżnia go, podobnie, jak zresztą inne produkty tej firmy, ekstrawagancki, rzucający się w oczy design.

balmuda the toaster

Czy smartfon tej firmy również będzie się tak wyróżniał? Trudno powiedzieć, natomiast warto wspomnieć, że Balmuda, z uwagi na brak doświadczenia w tworzeniu smartfonów, nie planuje tworzyć smartfona sama. Nawiązała w tym celu współpracę z innym japońskim twórcą elektroniki użytkowej, Kyocerą.

Smartfon ma obsługiwać 5G i pojawi się już niedługo

Aktualnie niewiele wiemy o tym urządzeniu, ale musi ono być już na dość zaawansowanym etapie produkcji, ponieważ rzekomo ma trafić na rynek już w listopadzie. Nie ma informacji o tym, czy będzie dostępne w oficjalnej dystrybucji także w Polsce.

Inne produkty tej firmy, m.in. słynny toster, nie są tutaj łatwo dostępne, ale kto wie – może akurat z telefonem będzie inaczej. Sprzęt będzie obsługiwał 5G, natomiast jeszcze nie ujawniono innych parametrów, a także tego, jak będzie wyglądał.

Jesteście zaciekawieni tym projektem? W sumie, jeśli brat Pablo Escobara może zrobić własnego smartfona, to czemu nie producent tosterów? Kiedy tylko dowiemy się czegoś więcej, oczywiście damy Wam znać.

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *