Nintendo Switch to konsolka przenośna, która może nam towarzyszyć praktycznie cały dzień. Z tego względu jednym z najważniejszych jej komponentów jest ogniwo. Ile trzyma bateria w Nintendo Switch, jaka jest jej pojemność i kiedy powinno się ją wymieniać? Oto wszystko, co warto wiedzieć o baterii do Nintendo Switch.

Bateria w konsoli Nintendo Switch – najważniejsze informacje

Bateria Nintendo Switch zbudowana jest w standardowej technologii litowo-jonowej. Nie można jej wymienić w podobny sposób, jak wymienia się akumulatorki, a ewentualna zmiana wiąże się z koniecznością rozkręcenia urządzenia. Z tego względu najlepiej zabieg ten zlecić serwisowi.

nintendo switch bateria

Warto przy tym dodać, że zakup nowej baterii jest bezproblemowy – można ją znaleźć w wielu sklepach z elektroniką. Koszt jest niewysoki i oscyluje w granicy 100 zł.

Nintendo Switch – pojemność baterii

Według oficjalnej specyfikacji sprzętowej dostępnej na stronie producenta bateria Nintendo Switch ma pojemność 4310 mAh i napięcie 3,7 V. Dotyczy to wersji przeznaczonej dla konsoli Nintendo Switch oraz Nintendo Switch OLED.

W przypadku Nintendo Switch Lite bateria ma nieco mniejszą pojemność i wynosi 3570 mAh przy takim samym napięciu.

Nintendo Switch – ile trzyma bateria?

Podobnie jak w każdym urządzeniu przenośnym, także w przypadku Nintendo Switch czas na baterii będzie zależny od wielu czynników – m.in. od tego, w jak wymagający tytuł będziemy grali. Producent podaje, że w Nintendo Switch Lite czas pracy na baterii może wynosić ponad 6 godzin, ale np. w The Legend of Zelda: Breath of the Wild będzie to około 4 godzin na jednym ładowaniu.

W przypadku Nintendo Switch czas pracy na baterii również wynosi około 6 godzin, a w The Legend of Zelda: Breath of the Wild odrobinę mniej – 3 godziny. Nieco lepiej przedstawia się Nintendo Switch OLED, który oferuje 4,5-9 godzin czasu pracy na jednym ładowaniu.

Uzupełnienie baterii ładowarką Nintendo Switch we wszystkich przypadkach trwa tyle samo – około 3 godzin w trybie uśpienia. O tym, jak ładować Nintendo Switch, piszemy w osobnym artykule.

Nintendo Switch wymiana baterii – co jaki czas?

W przypadku Nintendo Switch wymiana baterii powinna nastąpić dopiero w momencie, gdy rozładowuje się znacznie szybciej niż deklarowane wartości lub błędnie wskazuje pozostałą pojemność. Nie można dokładnie określić, co jaki czas należy to robić – wszystko zależy od indywidualnego sposobu użytkowania konsoli.

Nintendo Switch z lepszą baterią – który to model?

Japoński producent wydał na rynek Nintendo Switch z lepszą baterią. Jak rozpoznać, który dokładnie to model? W sklepach należy szukać przy konsoli oznaczenia HAC-001(-01). Kupując ten model, możemy liczyć nawet od 4,5 do 9 godzin pracy na jednym naładowaniu. Jest to więc znaczne usprawnienie w stosunku do standardowego modelu, który oferował do 6 godzin pracy i dokładnie tyle samo, co w Nintendo Switch OLED. Zanim zacznie się gra, warto też uzupełnić baterię w Joy-Conach. O tym, jak naładować pady do Nintendo Switch, pisaliśmy w osobnym artykule.

Ile kosztuje bateria do Nintendo Switch? Nie jest ona drogim komponentem. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży elektroniki i części zamiennych można ją już kupić za około 100-120 złotych. Niekiedy można też znaleźć tańsze oferty. Nieco mniej, bo nawet 60 złotych, kosztować będzie bateria do Nintendo Switch Lite.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *