Pierwsze Destiny wielu osób nie zachwyciło, ale za to Destiny 2 do dnia dzisiejszego cieszy się sporą popularnością. Tak, tytuł ten miał swoje kontrowersje, ale ogółem mówiąc, można się stosunkowo często spotkać z opinią, że jest to jeden z najlepszych sieciowych FPS-ów. Niektórych ucieszy, a niektórych zasmuci więc zapewne, że odpowiedzialne za nie studio Bungie potwierdziło, że Destiny 3 nie będzie.

Dlaczego nie będzie Destiny 3?

Powód, dla którego Destiny 3 nie powstanie, jest z jednej strony dość oczywisty, a z drugiej – jednak niekoniecznie. Destiny 2 to gra głównie sieciowa, a więc nie ma potrzeby robić kolejnej, podczas gdy można cały czas rozwijać obecną. Nie zawsze jednak tak to wygląda.

Wie o tym same Bungie, które w końcu zamiast pracować dalej nad pierwszym Destiny, porzuciło je i wypuściło nową odsłonę. Podobnie było z innym popularnym FPS-em – Titanfallem, który również doczekał się części drugiej.

Jednak zarówno w przypadku Titanfalla, jak i pierwszego Destiny, mogliśmy mówić o sporym rozczarowaniu, a w przypadku Destiny 2 odbiór jest znacznie pozytywniejszy, więc nie ma takiego nacisku, aby zrobić “nowy start”.

Porzucenie pierwszej części na dłuższą metę mogło być prawidłową decyzją, aczkolwiek wiązało się z tym sporo problemów, których studio nie chce powtarzać, zwłaszcza, że wydaje się nie być takiej potrzeby. Przeczytajcie sami, jak podsumował sprawę community manager Bungie.

Decydując się na stworzenie Destiny 2 rozwiązaliśmy pewne problemy Destiny 1. Zostawiliśmy jednak za sobą content i elementy, które gracze pokochali. Uważamy, że ponowny podział społeczności to byłby błąd. Resetowanie postępu graczy i następujące po tym naprawy zajęły nam ostatnio cały rok. To błąd, którego nie zamierzamy powtórzyć decydując się na stworzenie Destiny 3 – Dave Dague, Bungie

Co dalej z Destiny 2?

Gracze Destiny 2 mogą spać spokojnie – fakt, że części trzeciej nie będzie, nie oznacza, że studio porzuca markę (aczkolwiek trzeba wskazać, że Bungie pracuje obecnie nad całkiem nowym tytułem, niepowiązanym z serią Destiny, o tematyce… komediowej). Hitowy FPS dalej będzie wspierany, a w planach jest kilka dużych rozszerzeń.

W pierwszej kolejności ukaże się Beyond Light – już 22 września 2020 roku. Poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun.

W 2021 roku możemy spodziewać się rozdziału The Witch Queen, zaś w 2022 – Lightfall (nazwa ta nie jest jeszcze pewna i może się zmienić). W tak zwanym międzyczasie do gry zostanie zapewne dodana też masa pomniejszych usprawnień i dodatkowego contentu, wprowadzane będą też przeróżne eventy.

Gracie w Destiny 2? Uważacie, że Bungie powinno zrobić kolejną odsłonę, a może zgadzacie się, że nie warto znowu dzielić społeczności? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

No Mans Sky No Man’s Sky dostanie kolejną aktualizację!
Historia No Man’s Sky po prostu nie chce się skończyć. Uwierzycie, jeśli wam powiem, że słynna fatalna premiera tej gry miała miejsce osiem lat temu?
Co to gry Indie? Co to “gry Indie”?
W świecie zalanym przez produkcje AAA warto czasem mieć coś… innego. Ile razy można grać w kolejnego asasyna, Far Cry, Need for Speeda? Duże studia
baldur's gate 3 Baldur’s Gate 3 zacznie wspierać mody!
Często mówi się, że “to, co dobre, mogłoby trwać wiecznie”. W gamingu ciężko mówić o wieczności, gdy jesteśmy stale bombardowani nowymi tytułami, jednak są studia,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *