Pierwsze Destiny wielu osób nie zachwyciło, ale za to Destiny 2 do dnia dzisiejszego cieszy się sporą popularnością. Tak, tytuł ten miał swoje kontrowersje, ale ogółem mówiąc, można się stosunkowo często spotkać z opinią, że jest to jeden z najlepszych sieciowych FPS-ów. Niektórych ucieszy, a niektórych zasmuci więc zapewne, że odpowiedzialne za nie studio Bungie potwierdziło, że Destiny 3 nie będzie.

Dlaczego nie będzie Destiny 3?

Powód, dla którego Destiny 3 nie powstanie, jest z jednej strony dość oczywisty, a z drugiej – jednak niekoniecznie. Destiny 2 to gra głównie sieciowa, a więc nie ma potrzeby robić kolejnej, podczas gdy można cały czas rozwijać obecną. Nie zawsze jednak tak to wygląda.

Wie o tym same Bungie, które w końcu zamiast pracować dalej nad pierwszym Destiny, porzuciło je i wypuściło nową odsłonę. Podobnie było z innym popularnym FPS-em – Titanfallem, który również doczekał się części drugiej.

Jednak zarówno w przypadku Titanfalla, jak i pierwszego Destiny, mogliśmy mówić o sporym rozczarowaniu, a w przypadku Destiny 2 odbiór jest znacznie pozytywniejszy, więc nie ma takiego nacisku, aby zrobić “nowy start”.

Porzucenie pierwszej części na dłuższą metę mogło być prawidłową decyzją, aczkolwiek wiązało się z tym sporo problemów, których studio nie chce powtarzać, zwłaszcza, że wydaje się nie być takiej potrzeby. Przeczytajcie sami, jak podsumował sprawę community manager Bungie.

Decydując się na stworzenie Destiny 2 rozwiązaliśmy pewne problemy Destiny 1. Zostawiliśmy jednak za sobą content i elementy, które gracze pokochali. Uważamy, że ponowny podział społeczności to byłby błąd. Resetowanie postępu graczy i następujące po tym naprawy zajęły nam ostatnio cały rok. To błąd, którego nie zamierzamy powtórzyć decydując się na stworzenie Destiny 3 – Dave Dague, Bungie

Co dalej z Destiny 2?

Gracze Destiny 2 mogą spać spokojnie – fakt, że części trzeciej nie będzie, nie oznacza, że studio porzuca markę (aczkolwiek trzeba wskazać, że Bungie pracuje obecnie nad całkiem nowym tytułem, niepowiązanym z serią Destiny, o tematyce… komediowej). Hitowy FPS dalej będzie wspierany, a w planach jest kilka dużych rozszerzeń.

W pierwszej kolejności ukaże się Beyond Light – już 22 września 2020 roku. Poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun.

W 2021 roku możemy spodziewać się rozdziału The Witch Queen, zaś w 2022 – Lightfall (nazwa ta nie jest jeszcze pewna i może się zmienić). W tak zwanym międzyczasie do gry zostanie zapewne dodana też masa pomniejszych usprawnień i dodatkowego contentu, wprowadzane będą też przeróżne eventy.

Gracie w Destiny 2? Uważacie, że Bungie powinno zrobić kolejną odsłonę, a może zgadzacie się, że nie warto znowu dzielić społeczności? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Dlaczego ważne jest kontrolowanie nawilżenia i temperatury powietrza w przemyśle?
Wilgotność i temperatura powietrza w zakładach produkcyjnych pod wieloma względami mają niebagatelne znaczenie. Na co wpływają te czynniki i dlaczego to tak ważne, żeby o
Optymalizacja kosztów chmury po migracji. Jak to zrobić poprawnie?
Migracja do Azure potrafi zaskoczyć. Zwłaszcza księgowi dziwią się, dlaczego wszystko kosztuje więcej, niż naprawdę powinno. Powodem są błędy podczas migracji, jednak optymalizacja kosztów chmury
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *