Pierwsze Destiny wielu osób nie zachwyciło, ale za to Destiny 2 do dnia dzisiejszego cieszy się sporą popularnością. Tak, tytuł ten miał swoje kontrowersje, ale ogółem mówiąc, można się stosunkowo często spotkać z opinią, że jest to jeden z najlepszych sieciowych FPS-ów. Niektórych ucieszy, a niektórych zasmuci więc zapewne, że odpowiedzialne za nie studio Bungie potwierdziło, że Destiny 3 nie będzie.

Dlaczego nie będzie Destiny 3?

Powód, dla którego Destiny 3 nie powstanie, jest z jednej strony dość oczywisty, a z drugiej – jednak niekoniecznie. Destiny 2 to gra głównie sieciowa, a więc nie ma potrzeby robić kolejnej, podczas gdy można cały czas rozwijać obecną. Nie zawsze jednak tak to wygląda.

Wie o tym same Bungie, które w końcu zamiast pracować dalej nad pierwszym Destiny, porzuciło je i wypuściło nową odsłonę. Podobnie było z innym popularnym FPS-em – Titanfallem, który również doczekał się części drugiej.

Jednak zarówno w przypadku Titanfalla, jak i pierwszego Destiny, mogliśmy mówić o sporym rozczarowaniu, a w przypadku Destiny 2 odbiór jest znacznie pozytywniejszy, więc nie ma takiego nacisku, aby zrobić “nowy start”.

Porzucenie pierwszej części na dłuższą metę mogło być prawidłową decyzją, aczkolwiek wiązało się z tym sporo problemów, których studio nie chce powtarzać, zwłaszcza, że wydaje się nie być takiej potrzeby. Przeczytajcie sami, jak podsumował sprawę community manager Bungie.

Decydując się na stworzenie Destiny 2 rozwiązaliśmy pewne problemy Destiny 1. Zostawiliśmy jednak za sobą content i elementy, które gracze pokochali. Uważamy, że ponowny podział społeczności to byłby błąd. Resetowanie postępu graczy i następujące po tym naprawy zajęły nam ostatnio cały rok. To błąd, którego nie zamierzamy powtórzyć decydując się na stworzenie Destiny 3 – Dave Dague, Bungie

Co dalej z Destiny 2?

Gracze Destiny 2 mogą spać spokojnie – fakt, że części trzeciej nie będzie, nie oznacza, że studio porzuca markę (aczkolwiek trzeba wskazać, że Bungie pracuje obecnie nad całkiem nowym tytułem, niepowiązanym z serią Destiny, o tematyce… komediowej). Hitowy FPS dalej będzie wspierany, a w planach jest kilka dużych rozszerzeń.

W pierwszej kolejności ukaże się Beyond Light – już 22 września 2020 roku. Poniżej możecie zobaczyć jego zwiastun.

W 2021 roku możemy spodziewać się rozdziału The Witch Queen, zaś w 2022 – Lightfall (nazwa ta nie jest jeszcze pewna i może się zmienić). W tak zwanym międzyczasie do gry zostanie zapewne dodana też masa pomniejszych usprawnień i dodatkowego contentu, wprowadzane będą też przeróżne eventy.

Gracie w Destiny 2? Uważacie, że Bungie powinno zrobić kolejną odsłonę, a może zgadzacie się, że nie warto znowu dzielić społeczności? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *