CD Projekt RED miał dotychczas trzy studia – wszystkie w Polsce, a mianowicie CDPR Warszawa, Kraków i Wrocław. Teraz oficjalnie można mówić już o czwartym studiu, znajdującym się w lokalizacji bardzo odległej. Działa już CD Projekt Red Vancouver, czyli studio w ósmym największym mieście Kanady.

CD Projekt Red Vancouver to przekształcone Digital Scapes

CDPR nie stworzył nowego studia całkiem od zera, a po prostu przejął istniejąc już studio Digital Scapes i przekształcił je właśnie w CD Projekt Red Vancouver. Wcześniej pracownicy Digital Scapes pomagali firmie m.in. w pracach nad Cyberunkiem 2077.

Przez trzy lata było ono technicznie niezależne, ale pełniło rolę studia pomocniczego CDPR – teraz po prostu stało się już formalnie częścią firmy i zmieniło nazwę na CDPR Vancouver.

Digital Scapes istniało stosunkowo niedługo – zostało założone w 2012 roku. Wśród jego pracowników można wymienić twórców, którzy wcześniej pracowali m.in. w Relic Entertainment czy Bioware.

Co da CDPR-owi studio w Vancouver?

Jeśli liczycie, że CD Projekt Red Vancouver doda firmie sił i świeża krew podniesie jakość produkowanych treści (i szybkość ich udostępniania), cóż – możliwe, że tak się stanie, ale nie jest to pewne. Digital Scapes ściśle współpracuje bowiem z CDPR nie od dzisiaj i ciężko liczyć na jakieś ogromne zmiany z uwagi na zacieśnienie tej więzi.

Być może dzięki tej zmianie pracownicy dotychczasowego Digital Scapes będą jeszcze bardziej zaangażowani w działania RED-ów i zwiększą swoją produktywność, ale nie można tutaj mówić o zastrzyku całkiem nowej krwi.

Adam Kiciński, szef CD Projektu, jest jednak pełen nadziei, że faktycznie nowe studio będzie skutecznie wspierać działania RED-ów, czy to w dalszym rozwoju Cyberpunka 2077, nad którym dotychczas pracowali ludzie z Digital Scapes, czy innych grach.

Dajcie koniecznie znać, co myślicie o tym ruchu CDPR i czy uważacie, że wpłynie on znacząco na firmę! A jeśli mieszkacie w Kanadzie i nie obawiacie się crunchu, według strony firmy, aktualnie poszukuje ona do CDPR Vancouver pracowników na takie stanowiska, jak starszy programista czy programista silnika.

WARTO PRZECZYTAĆ:

wiedźmin księga kucharska Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska trafiła już do sprzedaży
Ta informacja spodoba się szczególnie fanom Wiedźmina i tym, którzy uwielbiają spędzać czas w kuchni. Za nami oficjalna premiera książki kucharskiej z Wiedźmina. Sprawdź, co
cd projekt CD Projekt zaatakowany przez hakerów, firma nie planuje zapłacić okupu
CD Projekt poinformował na Twitterze, że (po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat) padł ofiarą hakerów. Oszuści pozostawili po sobie notatkę, w której grożą
cdpr Ktoś sprzedaje kody źródłowe gier CDPR za 10 tysięcy dolarów sztuka
Być może pamiętacie, że jakiś czas informowaliśmy Was o włamaniu do CDPR, które poskutkowało wykradzeniem kodów źródłowych wielu gier studia, różnego rodzaju raportów i dokumentów
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *