Szalenie popularny city-builder Cities: Skylines doczeka się kontynuacji – i to już niedługo! Pardox Interactive oficjalnie zapowiedziało Cities: Skylines 2 oraz podało orientacyjną datę premiery, więc fani mogą już zacierać ręce.

Cities: Skylines 2 ma oferować “najbardziej realistyczną symulację miasta, jaką kiedykolwiek stworzono”

Nie znamy jeszcze dnia ani godziny (czy nawet miesiąca), natomiast podano rok, w którym Cities: Skylines 2 trafi do graczy (na Steamie, PS5 i Xboxie Series S/X, w tym ramach Game Passa). Ma to być już 2023, co sugeruje, że gra jest na późnym etapie produkcji. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że minęło już ponad 7 lat od premiery otwierającego serię hitu.

Wraz z zapowiedzią pojawił się oficjalny trailer, niestety jednak w całości filmowy – gameplay’u w nim nie ujrzymy:

Z uwagi na fakt, że pierwsza część serii wyszła w 2015 roku, na pewno możemy spodziewać się zmian na lepsze w zakresie warstwy graficznej, jednak co poza tym? Twórcy opisali “dwójkę” tak:

Cities: Skylines 2 oferuje najbardziej realistyczną symulację miasta, jaką kiedykolwiek stworzono, w której gracze mogą zbudować dowolne miasto, jakie tylko mogą sobie wyobrazić, i śledzić jego rozwój od skromnej wioski do tętniącej życiem metropolii (…)

Jako nowoczesne podejście do gatunku city builderów, Cities: Skylines 2 pozwala graczom tworzyć i utrzymywać miasta, które ożywają jak nigdy dotąd, wraz z w pełni zrealizowanymi systemami transportowymi i ekonomicznymi, bogactwem opcji budowy i dostosowywania oraz zaawansowanymi możliwościami modowania.

W powyższej zapowiedzi trudno doszukać się jakichkolwiek konkretów. Można jednak podchodzić do deweloperów z pewną dozą zaufania, biorąc pod uwagę, jak dobrze radzili sobie dotychczas. Pierwsze Cities: Skylines (w wersji na PC) zostało ocenione na Metacriticu na 85/100 przez krytyków i 8.7/10 przez graczy, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Skoro twórcy wywołali już temat modowania, warto wspomnieć, że seria ma bardzo aktywną społeczność moderską. “Jedynka” doczekała się już ponad 100 tysięcy różnych modyfikacji, w tym niezliczonej ilości nowych map, budynków i nie tylko.

Przy okazji Paradox zapowiedział garść dodatków do swoich innych tytułów

Cities: Skylines to strategiczny sandbox skupiający się na planowaniu swojego wymarzonego miasta i zarządzaniu nim. Paradox Interactive ma w swoim portfolio jednak jeszcze szereg innych popularnych strategii – i je również cały czas rozwija.

Europa Universalis IV doczeka się kolejnego dodatku, tym razem o nazwie Domination. Mają się na niego składać m.in. nowe misje, wydarzenia i reformy dla największych potęg, takich jak Francja, Hiszpania i Wielka Brytania.

Crusader Kings III z kolei otrzyma (już niedługo, bo “późną wiosną”) rozszerzenie Tours and Tournaments, które pozwoli władcom podróżować po swoim królestwie i brać udział w ważnych wydarzeniach: ślubach, turniejach i nie tylko.

Dajcie znać, czy graliście w pierwsze Cities: Skylines i czekacie na kolejną odsłonę (i czego się po niej spodziewacie)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *