Iron Man od EA Motive powoli już powstaje, ale do premiery bardzo daleka droga. Twórcy zdecydowali się jednak zdradzić coś już teraz. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, na jakim silniku powstaje nowa gra o jednym z najpopularniejszych superbohaterów Marvela, a także, na jakim etapie jest produkcja.

Iron Man będzie hulał na popularnym silniku

EA Motive w styczniu tego roku wypuściło długo oczekiwany (i bardzo pozytywnie przyjęty przez graczy oraz krytyków) remake Dead Space. Skoro ten rozdział udało się już zamknąć, uwaga szerszej publiczności przeniosła się na inne projekty, nad którymi pracuje studio. Głównodowodzący EA Motive, Patrick Klaus, zdecydował się w związku z tym opublikować wpis na blog firmy, w którym omawia aktualną sytuację. Jak możemy w nim przeczytać:

Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie przedprodukcji i poświęcamy czas, aby upewnić się, że stworzyliśmy najlepsze możliwe podstawy rozwoju. Ale już teraz znajdujemy tak wiele okazji do odkrywania historii, projektowania i rozgrywki z Iron Manem i ekscytujące jest obserwowanie, jak ta fantazja zaczyna ożywać.

Już na tak wczesnym etapie powołaliśmy Radę Społeczności złożoną z fanów Iron Mana i Marvela; podobnie jak w przypadku Dead Space, [jej członkowie — dop. red.] będą oferować opinie na temat prawie wszystkiego w całym procesie tworzenia.

Przy okazji ujawniono, że Iron Man powstaje na silniku Unity 5. Takie rozwiązanie ma umożliwić deweloperom „stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego”. Samo Unity przechodzi ostatnio ciężkie dni — po kontrowersji związanej z nałożeniem nowych opłat na twórców ze stanowiska odszedł prezes firmy.

Z innych ciekawostek, studio aktualnie pracuje w formule hybrydowej, a w nadchodzącym roku planuje zatrudnić sporo nowych pracowników. Można więc spodziewać się, że tempo produkcji Iron Mana przyspieszy (chociaż oczywiście fani muszą uzbroić się w dużą dozę cierpliwości, bo od debiutu produkcji dzielą nas zapewne jeszcze długie lata).

Oczekiwanie można umilić sobie Spider-Manem 2

Iron Man jeszcze w powijakach, ale nie oznacza to, że fani Marvela nie mają w co grać. To właśnie dzisiaj, czyli 20 października 2023, na PlayStation 5 debiutuje Spider-Man 2. Nowa produkcja o człowieku-pająku zbiera świetne oceny od recenzentów i jest niemała szansa, że zachwyci także graczy.

Źródło obrazka wyróżniającego: Marvel, EA Motive

WARTO PRZECZYTAĆ:

McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *