W zasadzie niemal od momentu kontrowersyjnej premiery najnowszej gry CD Projektu ciągle przewija się jedno pytanie: czy Cyberpunk 2077 będzie kolejnym No Man’s Sky, czyli grą, która zaliczyła okropny start, ale potem się odkupiła? Właśnie zadebiutowała duża aktualizacja 2.0, która może częściowo odpowiedzieć na to pytanie. Zobacz, co się zmieniło!

Cyberpunk 2.0, czyli zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi patch notes, natomiast zdajemy sobie sprawę, że przedarcie się przez tak długą listę może być męczące, mimomimo że nowości same w sobie są bardzo ciekawe. Dlatego zebraliśmy dla Was informacje o kluczowych nowinkach w bardziej przystępnej formie.

Policja z prawdziwego zdarzenia

Jedną z najważniejszych zmian w aktualizacji 2.0 jest poprawienie systemu policyjnego. Gdy popełnisz przestępstwo, NCPD będzie cię ścigać zarówno pieszo, jak i w pojeździe, przy użyciu różnych jednostek i pojazdów, zależnie od ilości gwiazdek. Krótko mówiąc, GTA V.

Lepsze drzewka atutów

Drzewka atutów zostały całkowicie przebudowane i są teraz mniej rozbudowane, ale mają wywierać większy wpływ na rozgrywkę. Postępy na danym drzewku atutów pozwolą odblokować specjalne zdolności, takie jak tryb Anabiozy dla netrunnerów, grom dla broni typu Tech, zdolność euforii dla konfiguracji postaci skoncentrowanych na ciele i wiele innych. W związku z tym, punkty atutów wydane podczas obecnych przejść gry zostaną zwrócone, a gracze będą mieli możliwość zresetowania atrybutów.

Koniec z byciem miażdżonym po wejściu do złej dzielnicy

W ramach aktualizacji 2.0 w Cyberpunku 2077 dokonano również zmian w balansie i ekonomii gry. Wszyscy NPC-e skalują się teraz do poziomu gracza, a poziom trudności wrogów nie zależy już od obszaru, w jakim się znajdujesz. Zmieniono również skalowanie broni i łupów, a wytwarzanie i ulepszanie wymaga teraz tylko jednego rodzaju komponentu. Dostosowano również ceny uzbrojenia, wszczepów, mieszkań, ubrań i innych elementów.

Wrogowie dostali +10 do IQ

Kolejnym obszarem, w którym wprowadzono zmiany, jest sztuczna inteligencja wrogów, w tym netrunnerów, którzy zostali poprawieni pod względem reakcji na hacki i granaty. Przeciwnicy teraz szybciej wykrywają gracza, gdy porusza się on sprintem, a ci wyposażeni we wszczepy Sandevistan będą aktywować je, aby skontrować gracza. Wrogowie również lepiej badają źródło strzału, jeśli nie słyszeli wystrzału z broni z tłumikiem, ale zauważyli uderzenie pocisku.

Warto także zwrócić uwagę na nowy system walki z pojazdu (można strzelać z różnych typów broni!) i bardziej realistyczne reakcje innych kierowców oraz ogółem znajdujących się w pobliżu NPC. Oprócz tego, z mniejszych poprawek, mamy ulepszenia interfejsu (m.in. widoku telefonu i dziennika zadań), a także garść nowych stacji radiowych.

Przygotujcie swoje komputery

Wszystkie te zmiany mają niestety także swoją ciemną stronę — wymusiły zmianę w wymaganiach systemowych Cyberpunka 2077 na PC. Teraz grę trzeba koniecznie uruchamiać na dysku SSD, ponieważ klasyczne dyski twarde po prostu nie dałyby już sobie z nią rady.

Oczywiście, produkcja dalej będzie się uruchamiać na sprzęcie, który spełniał poprzednie wymagania, jednak nie ma gwarancji, że będzie działać stabilnie.Jeśli macie Cyberpunka 2077 i planujecie sprawdzić, jak wpłynęła na niego aktualizacja 2.0, koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: CD Projekt RED

WARTO PRZECZYTAĆ:

wiedźmin księga kucharska Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska trafiła już do sprzedaży
Ta informacja spodoba się szczególnie fanom Wiedźmina i tym, którzy uwielbiają spędzać czas w kuchni. Za nami oficjalna premiera książki kucharskiej z Wiedźmina. Sprawdź, co
cd projekt CD Projekt zaatakowany przez hakerów, firma nie planuje zapłacić okupu
CD Projekt poinformował na Twitterze, że (po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat) padł ofiarą hakerów. Oszuści pozostawili po sobie notatkę, w której grożą
cdpr Ktoś sprzedaje kody źródłowe gier CDPR za 10 tysięcy dolarów sztuka
Być może pamiętacie, że jakiś czas informowaliśmy Was o włamaniu do CDPR, które poskutkowało wykradzeniem kodów źródłowych wielu gier studia, różnego rodzaju raportów i dokumentów
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *