Czy wiesz, dlaczego tak istotne jest to, jak długo odkurzacz bezprzewodowy może pracować po odłączeniu od stacji ładującej? Z jakiego powodu ten wskaźnik jest tak ważny i czemu możliwość długiej pracy ciągłej może być tak pomocna przy sprzątaniu?

Bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy

Żyjemy w świecie, w którym postęp technologiczny nabrał wprost niespotykanego dotąd tempa. Niemal codziennie dochodzą do nas nowinki o systemach czy projektach, dzięki którym nasze życie stanie się prostsze, wygodniejsze czy wydajniejsze. Nierzadko wszelkiego typu usprawnienia dotyczą czynności wykonywanych codziennie lub bardzo często – w tym miejscu świetnym przykładem jest właśnie sprzątanie i odkurzanie.

Wystarczy porównać dzisiejsze odkurzacze z tymi, których używaliśmy dekadę lub dwie temu, aby dostrzec kolosalną różnicę. Obecnie bardzo popularnymi urządzeniami są odkurzacze bezprzewodowe, często również określane jako odkurzacze pionowe. Nie znaczy to, że tradycyjny odkurzacz odszedł od lamusa, bowiem odkurzacz ręczny i klasyczny mogą się znakomicie uzupełniać. Bezprzewodowy odkurzacz samojeżdzący otwiera jednak przed nami świat zupełnie nowych możliwości.

Wiele zależy tu od modelu, jednak decydując się na jakościowe urządzenie, zyskujesz pewność doskonałej pracy przez długi czas. Wystarczy wybrać model dopasowany do Twoich potrzeb, aby zadbać o czystość w domu. W zestawie często znajdują się różne szczotki dopasowane do rozmaitych powierzchni, za ich pomocą odkurzysz podłogi twarde, dywany czy tapicerki, wysoka moc ssania pozwoli pozbyć się zabrudzeń takich jak brud, kurz czy sierść zwierząt.

Za najważniejsze parametry pracy odkurzacza uważa się wspomnianą siłę ssania, moc silnika czy czas ładowania, aby jednak w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez dobre odkurzacze pionowe, konieczny jest odpowiedni akumulator. Dlaczego pojemna bateria jest tak ważna dla czasu pracy urządzenia i jakie ma to znaczenie dla Ciebie, jako użytkownika odkurzacza ręcznego lub odkurzacza pionowego?

Czas działania na pojedynczym ładowaniu – to kluczowy parametr!

Aby wyjaśnić, dlaczego to właśnie czas pracy na jednym ładowaniu jest tak istotny w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych, warto na moment zatrzymać się przy absolutnie najważniejszym udogodnieniu oferowanym przez tego typu sprzęt. Jest nim oczywiście brak kabla wymagającego stałego podłączenia do źródła zasilania i zamontowanie akumulatora, który co pewien czas trzeba ładować. Dzięki takiemu zabiegowi odkurzacz pionowy staje się podręcznym i w pełni mobilnym urządzeniem, które pozwoli Ci zapewnić czystość w domu, mieszkaniu czy biurze.

Odkurzacz wyposażony w akumulator jest znacznie wygodniejszy w użytkowaniu – nie musisz martwić się o to, czy kabel jest wystarczająco długi, aby dosięgnąć do gniazdka, przewód nie będzie plątał się w trakcie odkurzania. Mało tego, odkurzacz bezprzewodowy możesz ze sobą zabrać na działkę lub w inne miejsce. W przypadku odkurzacza pionowego istotna jest też waga odkurzacza oraz faktyczny ciężar wyczuwalny ręką podczas korzystania – wpływa to na łatwość prowadzenia sprzętu, dotarciu do trudno dostępnych miejsc czy po prostu przenoszenia i przewożenia urządzenia. Długość pracy odkurzacza po pełnym naładowaniu musi zatem być wystarczająco długa, aby możliwe było odkurzenie całej wymaganej powierzchni i usunięcie zabrudzeń. Rozładowanie baterii w trakcie sprzątania może być bardzo problematyczne. Konieczne wtedy staje się ponowne naładowanie, czas ładowania odkurzaczy bezprzewodowych może wynosić np. około 2-3 godzin – wszystko zależy od tego, jaki model odkurzacza posiadasz.

W ten sposób jeśli odkurzacz ma nieodpowiednio dobrany akumulator, jego główne zalety, czyli brak konieczności podpięcia do źródła zasilania i mobilność, mogą nawet stać się wadami – urządzenie będzie musiało być bardzo często podłączone do stacji dokującej. Zatem najlepiej wybrać odkurzacz, który dysponuje możliwie najdłuższym czasem pracy po pełnym naładowaniu. Pojemność akumulatora z łatwością sprawdzisz w specyfikacji podanej przez producenta, tam również znajdziesz informacje dotyczące długości pracy – zarówno maksymalnej, jak i w pozostałych trybach, jak np. tryb eco czy tryb turbo. Wydajność pracy powinna gwarantować Ci taki czas działania odkurzacza, jaki pozwoli na odkurzenie całej wymaganej przez Ciebie powierzchni. Odkurzacze bezprzewodowe z mocną baterią znajdziesz w ofercie marki Electrolux.

Pozostałe najważniejsze cechy odkurzaczy pionowych

Czy wiesz, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz pionowy? Na ten temat dowiesz się więcej, sprawdzając np. tu jednak również wskażemy na kilka istotnych czynników. Oprócz wymienionych wcześniej trzeba wspomnieć np. o mocy odkurzacza. Od tego zależy, jak mocno urządzenie będzie zasysać zanieczyszczenia. Większość odkurzaczy jest też wyposażonych w różnego rodzaju końcówki i elektroszczotki, dzięki czemu mogą znakomicie radzić sobie przy sprzątaniu różnorodnych powierzchni i usuwaniu zabrudzeń. Koniecznie zapoznaj się również z zamontowanymi filtrami, jak np. filtr węglowy czy filtr HEPA.

Zależnie od tego czynnika odkurzacz może mieć różną zdolność do usuwania takich zanieczyszczeń jak pyłki czy alergeny. To szczególnie ważne dla alergików – wtedy to warto wybrać sprzęt o wysokiej mocy i doskonałych filtrach. Zwróć też uwagę na dostępne tryby pracy – w ten sposób dowiesz się, jak optymalnie używać odkurzacza w trakcie pracy. Wydajny odkurzacz pionowy to bardzo praktyczne urządzenie zarówno w gospodarstwie domowym, jak i biurze czy innych miejscach – już teraz spraw sobie model na miarę swoich potrzeb!

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *