Plotki mówią, że Apple intensywnie pracuje nad składanym smartfonem. Ponoć firma działa nad dwoma prototypami, ale póki co żaden z nich nie spełnia określonych wymagań jakościowych. Co wiadomo na ten temat? Szczegóły poniżej!

Konkurenci mają już od dawna, a Apple wciąż zwleka?

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Apple tak późno bierze się za tworzenie składanego iPhone. Przecież Samsung i inni producenci telefonów z Androidem tego typu smartfony mają w swoich ofertach już od kilku lat. The Information uzyskało informacje z wiarygodnego źródła na ten temat, z których wynika, że nie chodzi o to, że gigant z Cupertino nie chce składanego urządzenia. Problemem są tutaj zbyt wysokie wymagania, których w pełni nie spełnia żaden z projektów. 

Zanim Apple wypuści na rynek swój pierwszy składany smartfon, chce mieć 100% pewność co do jego jakości. Najintensywniejsze prace trwają nad mechanizmem składania, który często sprawia najwięcej problemów. Gigantowi zależy również na tym, aby urządzenia były nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale również miały spójny wygląd. Ze wspomnianego źródła dowiedzieliśmy się również, że prace nad składanym smartfonem ruszyły już w 2020 roku.

Co wiadomo o składanym smartfonie od Apple?

Właściwie na ten moment niewiele jest znanych szczegółów. Podobno składany smartfon Apple ma być sporych rozmiarów, więc możliwe, że niekoniecznie będzie to iPhone, a iPad, co potwierdzałoby wcześnie pojawiające się plotki w sieci. Ponoć składane urządzenie ma mieć ekran o przekątnej 7 do 8 cali. Weźmy pod uwagę również fakt, że wyprodukowanie składanego smartfona z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie jest trudniejszym zadaniem, więc faktycznie może firma najpierw wypuści składany tablet. Pogłoski mówią również, że docelowo ta nowość zastąpi w ofercie model Mini.

Kiedy składany smartfon Apple trafi do sprzedaży?

Nieprędko składany smartfon Apple pojawi się na rynku. Najprawdopodobniej musimy poczekać jeszcze kilka lat, zanim taki produkt będzie w sprzedaży. Choć co ciekawe The Elec udostępniło informację mówiącą o tym, że będzie dostępny już w 2026 lub 2027 roku.

Czy myślicie, że Apple faktycznie wypuści na rynek swój pierwszy składany smartfon? Jeśli tak, to czy planujecie go kupić? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *