Robisz dużo zdjęć, masz je na dyskach komputerowych w chmurach i telefonie, już od jakiegoś czasu obiecujesz sobie, że zabierzesz się za to, wywołasz i uporządkujesz swoją kolekcję? Podobnych do Ciebie osób jest więcej. Obecnie robi się więcej zdjęć niż zwykle, ale rzadziej dba o dobrą organizację i przechowywanie po wywołaniu. Poznaj sposoby, które będą pomocne w ich uporządkowaniu.

Albumy do zdjęć  

Jeszcze kilkanaście lat temu wywoływanie zdjęć z kliszybyło na porządku dziennym. Dziś niewiele osób ma aparaty obsługujące tę technologię. Pierwszym co przychodzi nam do głowy, gdy odbieramy kopertę pełną odbitek od fotografa, jest myśl o kupnie albumu. Albumy są dostępne w wersjach z przegródkami, dopasowanymi do standardowych rozmiarów odbitek oraz ze stronami do wklejania. Możesz opisać każde zdjęcie albo stworzyć z nich historię.  

Pudełka do zdjęć 

Na dłuższą metę prowadzenie albumów może wydawać się kłopotliwe. Zwłaszcza jeśli należysz do osób, które wywołują zdjęcia bardzo często i w dużych ilościach. Do dużych kolekcji niezastąpione będą ozdobne pudełka, dopasowane rozmiarem do odbitek. Pudełko do zdjęć może być wykonane z drewna lub kartonu. Zdarzają się też egzemplarze bambusowe czy plastikowe. Wyjątkową ozdobą będzie takie wykonane ręcznie. W zależności od modelu pudełko do zdjęć może pomieścić od kilkudziesięciu do kilkuset odbitek, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Niektóre z nich mają specjalne przegródki przeznaczone na USB, z elektroniczną wersją fotografii. 

Koperta — ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie  

Koperty do zdjęć to dobry pomysł, jeśli poszukujesz bardziej wydajnego produktu. Koperty takie wykonane są najczęściej z kartonu lub mocnego papieru. Ich rozmiar dopasowany jest do standardowych szerokości i wysokości, w których wywoływane są zdjęcia. Również one mogą być ciekawą ozdobą mieszkania. Bardzo wysoko ceni się te wykonane z papieru kraftowego. Taką kopertę można spersonalizować i dowolnie ozdobić.  

Ramki do zdjęć 

Zdjęcie można oczywiście przechowywać w ramce. Chyba każdy z nas ma swoje ulubione fotografie, które mają specjalne miejsce w domu. Ramki na zdjęcia mogą mieć różne formaty, kształty czy funkcje. Są ramki stojące i wiszące, takie na jedno zdjęcie i mieszczące małą kolekcję. Wybierz takie, jakie odpowiadają Twoim potrzebom, pasują do wystroju mieszkania i są gustowne.  

Pomysłów na organizację jest wiele, ale najważniejszym warunkiem przechowywania zdjęć jest trzymanie ich w suchym i ciepłym miejscu. Nie powinny być też wystawiane bezpośrednio na słońce. Papier zdjęciowy jest bardzo podatny na uszkodzenia powodowane przez nadmiar światła czy wilgoć.  

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *