Robisz dużo zdjęć, masz je na dyskach komputerowych w chmurach i telefonie, już od jakiegoś czasu obiecujesz sobie, że zabierzesz się za to, wywołasz i uporządkujesz swoją kolekcję? Podobnych do Ciebie osób jest więcej. Obecnie robi się więcej zdjęć niż zwykle, ale rzadziej dba o dobrą organizację i przechowywanie po wywołaniu. Poznaj sposoby, które będą pomocne w ich uporządkowaniu.

Albumy do zdjęć  

Jeszcze kilkanaście lat temu wywoływanie zdjęć z kliszybyło na porządku dziennym. Dziś niewiele osób ma aparaty obsługujące tę technologię. Pierwszym co przychodzi nam do głowy, gdy odbieramy kopertę pełną odbitek od fotografa, jest myśl o kupnie albumu. Albumy są dostępne w wersjach z przegródkami, dopasowanymi do standardowych rozmiarów odbitek oraz ze stronami do wklejania. Możesz opisać każde zdjęcie albo stworzyć z nich historię.  

Pudełka do zdjęć 

Na dłuższą metę prowadzenie albumów może wydawać się kłopotliwe. Zwłaszcza jeśli należysz do osób, które wywołują zdjęcia bardzo często i w dużych ilościach. Do dużych kolekcji niezastąpione będą ozdobne pudełka, dopasowane rozmiarem do odbitek. Pudełko do zdjęć może być wykonane z drewna lub kartonu. Zdarzają się też egzemplarze bambusowe czy plastikowe. Wyjątkową ozdobą będzie takie wykonane ręcznie. W zależności od modelu pudełko do zdjęć może pomieścić od kilkudziesięciu do kilkuset odbitek, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Niektóre z nich mają specjalne przegródki przeznaczone na USB, z elektroniczną wersją fotografii. 

Koperta — ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie  

Koperty do zdjęć to dobry pomysł, jeśli poszukujesz bardziej wydajnego produktu. Koperty takie wykonane są najczęściej z kartonu lub mocnego papieru. Ich rozmiar dopasowany jest do standardowych szerokości i wysokości, w których wywoływane są zdjęcia. Również one mogą być ciekawą ozdobą mieszkania. Bardzo wysoko ceni się te wykonane z papieru kraftowego. Taką kopertę można spersonalizować i dowolnie ozdobić.  

Ramki do zdjęć 

Zdjęcie można oczywiście przechowywać w ramce. Chyba każdy z nas ma swoje ulubione fotografie, które mają specjalne miejsce w domu. Ramki na zdjęcia mogą mieć różne formaty, kształty czy funkcje. Są ramki stojące i wiszące, takie na jedno zdjęcie i mieszczące małą kolekcję. Wybierz takie, jakie odpowiadają Twoim potrzebom, pasują do wystroju mieszkania i są gustowne.  

Pomysłów na organizację jest wiele, ale najważniejszym warunkiem przechowywania zdjęć jest trzymanie ich w suchym i ciepłym miejscu. Nie powinny być też wystawiane bezpośrednio na słońce. Papier zdjęciowy jest bardzo podatny na uszkodzenia powodowane przez nadmiar światła czy wilgoć.  

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *