Aplikacja Truth Social została stworzona przez Donalda Trumpa, który pragnął uruchomić alternatywę dla Twittera, zakupionego przez Elona Muska. Dlaczego były prezydent USA zdecydował się na zaprojektowania anty Twittera? Ponieważ został zablokowany na tym najpopularniejszym w Ameryce portalu społecznościowym. Co to jest Truth Social i jak działa? Dowiesz się z poniższego materiału.

Truth Social – czym jest?

Truth Social jest medium społecznościowym, które zostało stworzone przez Donalda Trumpa pod koniec 2021 roku – w październiku. Oficjalnie otwartą ją w Dzień Prezydenta – 21 lutego 2022 roku. Użytkownicy portalu uważają, że jest ona łudząco podobna do Twittera. Truth Social prezentuje się jako serwis zachęcający każdego użytkownika na świecie do wolnej rozmowy pozbawionej dyskryminacji politycznej. Według Donalda Trumpa jego aplikacja ma sprzyjać wolności słowa i nie cenzurować wypowiedzi, jak ma to miejsca na Twitterze i Facebooku.

Skąd wziął się serwis Truth Social?

Kto i dlaczego założył tę platformę wspomnieliśmy już wcześniej. Natomiast z pewnością warto poznać wcześniejszą część historii związaną z jej powstaniem. Konto Donalda Trumpa zostało zawieszone po tym, jak były prezydent USA potrafił kilka razy dziennie dodawać wpisy podżegające do przemocy i kwestionujące wyniki wyborów. Decydującym incydentem było zajęcie Kapitolu przez zwolenników Trumpa na początku 2021 roku. Po ostatnim wpisie, w którym stwierdził, że wybory zostały sfałszowane, Donald Trump został usunięty z platformy społecznościowej Twitter. Z kolei na YouTubie i Facebooku jego konto zostało zawieszone.

Czym jest aplikacja Truth Social

Zdecydowanie był to cios dla Trumpa, ponieważ jego konto obserwowało prawie 89 mln użytkowników i zdecydowanie lubił Twittera.

Po tej sytuacji Trump postanowił stworzyć swoją medialną fortecę przeciw innym mediom społecznościowym, które jak określił, są za bardzo lewicowe i nie pozwalają głosić swoich poglądów w sposób otwarty.

Jak działa i wygląda aplikacja Truth Social?

Z aplikacji Truth Social można skorzystać, tylko posiadając system iOS i tylko na terenie Kanady i USA. Platforma ostatecznie rozpoczęła swoją działalność w lutym 2022 roku.

Przeglądając screeny aplikacji w internecie, można ulec wrażeniu, że Truth Social jest dobrą kopią Twittera. Dodane posty można polubić, dając „serduszko” a także skomentować i podać dalej. Osoby, które dopiero zarejestrowały się na platformie, otrzymują propozycje profili, które mogą zacząć obserwować.

W regulaminie aplikacji Truth Social można znaleźć zakaz dodawania jakichkolwiek dyskryminujących postów dotyczących m.in. orientacji seksualnej, wieku, płci, niepełnosprawności, rasy, religii, stanu cywilnego i narodowości.

Co nie działa w Truth Social?

Podczas pierwszych dni działania aplikacji Truth Social głośno było o tym, że wiele osób nie mogło założyć konta, otrzymując możliwość zalogowania się dopiero nawet po kilkunastu dniach. Dodatkowo wrogowie Trumpa poddawali w wątpliwość jego umiejętność zapewnienia ochrony użytkownikom przed wykradzeniem ich danych, jeśli nie umie nawet dać dostępu do platformy.

Choć na początku działalności serwisu Donald Trump niechętnie dodawał nowe wpisy, to od kilku tygodni jest dość aktywny w swoim medium społecznościowym, o czym świadczą Tweety na Twitterze.

Czym jest aplikacja Truth Social

Czy aplikacja Truth Social jest dostępna w Polsce?

Aktualnie aplikacja Truth Social nie jest dostępna dla polskich fanów, chyba że mieszkają w Stanach lub Kanadzie. Chcąc wejść do serwisu Truth Social przez przeglądarkę, wyświetla się poniższa informacja.

Co z popularnością aplikacji Truth Social?

Platforma Truth Social była najbardziej popularna w momencie, kiedy została otwarta. W pierwszych dniach była jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w sklepie App Store. Aktualnie popularność platformy bardzo spadła, co widać na poniższym obrazku. Drugi wzrost popularności platformy odnotowany był w momencie, kiedy w internecie ogłoszono, że Twitter został wykupiony, przez Elona Muska za 44 mld dolarów.

Czym jest aplikacja Truth Social

Czy Truth Social stanowi zagrożenie dla Twittera? Absolutnie nie i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miało się to zmienić.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *